Як стоматологи працюють з панічним страхом у своїх пацієнтів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як стоматологи працюють з панічним страхом у своїх пацієнтів
Зміст
  1. На щастя, налагодити контакт зі стоматологом можна. І ось як це роблять професійні стоматологи:

Чи знаєте Ви, що 30% людей у ​​всьому світі бояться стоматологів? 10-15% з цього числа настільки бояться одного слова «стоматолог», що свідомо ігнорують всі ознаки захворювань, поки вони не доходять до останніх стадій.

Якщо Ви теж відчуваєте подібний рівень тривоги, то знайте – це не вроджена особливість. Такі страхи виникають після неприємного стоматологічного досвіду, пережитого в дитинстві.

На щастя, налагодити контакт зі стоматологом можна. І ось як це роблять професійні стоматологи:

  • Щира розмова зі стоматологом. Розкажіть своєму лікарю про те, що Вас турбує на прийомі або чого Ви боїтеся в загальному плані. Якщо це через інструменти, то стоматолог організовує лікування таким чином, щоб використання інструментів відбувалося градуально. Якщо це стосується близького контакту, то фахівець пояснить, чому він робить кожну маніпуляцію і які відчуття це може викликати.
  • Позитивні враження від процесу. Якщо причиною боязні стоматологічного кабінету є невдалий досвід з іншими стоматологами, завданням Вашого лікаря буде перебудувати негативний досвід на позитивний. По-перше, попрацювати над комфортом – відкрити штори, включити музику або відео, розговорити пацієнта без різкого початку роботи. По-друге, розповісти про роботу інструментів, пояснити їх функціональність, показати свої роботи, вибрати спосіб анестезії, якщо необхідно. По-третє, поспілкуватися з пацієнтом після процедури, дізнатися, як він себе почуває, розвіяти його сумніви і страхи.
  • Визначення потрібного темпу. У роботі з пацієнтами, які патологічно бояться стоматолога, дуже важливо знайти їх особистий темп. Якщо хтось панічно боїться інструментів, починає нервувати і відмовлятися від процедур – це означає, що процедуру потрібно або відкласти, або робити її маленькими кроками. Такі пацієнти будуть до останнього відмовлятися від операцій, поки операція не буде проведена в стані медикаментозного сну. Працюючи з такими пацієнтами, важливо коментувати кожен свій крок – таким чином, вони будуть розуміти, для чого використовується кожен інструмент і які відчуття нормальні для такого процесу. Стоматолог, в свою чергу, повинен прислухатися до прохань пацієнта і тримати темп процедури – тільки так буде можливо поступово позбутися страху і дати пацієнту зрозуміти, що лікування може бути трохи дискомфортним, але ні в якому разі жахливим або смертельним. Людина повинна усвідомити, що вона може прийти знову і кожен раз це буде все менш страшно і небезпечно, а то й не страшно зовсім.

Систематичні огляди у стоматолога допоможуть зберегти здоров’я зубів і ясен на довгі роки. Якщо не пропускати їх, то про такі процедури, як лікування кореневих каналів і видалення зубів Ви не дізнаєтесь ніколи.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги