Як солодкі напої та соки впливають на емаль дитини?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як солодкі напої та соки впливають на емаль дитини
Зміст
  1. Чи справді соки такі корисні?
  2. Як можна змінити харчові звички моєї дитини?
  3. Підтримка гігієни порожнини рота після зміни харчових звичок

Карієс – це найшвидше і найруйнівныше захворювання в списку дитячого стоматолога-терапевта. Звичайно ж, всі батьки знають про це, і часом неможливо вберегти дитину на 100% від ризику появи карієсу. Однак, Ви можете встановити конкретні правила в раціоні малюка, адже саме там зазвичай ховаються всі можливості для ураження зубів.

Чи справді соки такі корисні?

Солодощі, фаст-фуд, газовані напої і соки – ось основні руйнівники емалі у дітей. На полицях супермаркетів безліч соків представлені як «100%-й продукт», «БІО», «100%-е здоров’я» і т.п., але насправді ніякої користі в таких соках немає, крім величезної кількості цукру.

За даними ВООЗ, допустима кількість цукру в дитячому віці становить до 10%. Дослідження по харчуванню сучасних дітей показують, що вже у віці 3-х років дитина споживає понад 1100 калорій, а це дорівнює 5-и чайним ложкам цукру в день, що практично в 3 рази перевищує його здорову норму. І таке перевищення норми відбувається не без допомоги солодких «здорових» та інших «дитячих» напоїв, навіть якщо це всього лише один стакан.

Цукор впливає на зубну емаль моментально, перетворюючись в кислоту і роз’їдаючи її захисний шар. В результаті всі мінерали і корисні речовини вимиваються і з часом розвивається карієс або гіперестезія (підвищена чутливість).

Як можна змінити харчові звички моєї дитини?

1. Відмовитися або частково відмовитися від улюблених напоїв. Можливо, Вам доведеться пережити пару істерик, поки дитина звикне до думки, що улюблений напій тепер не доступний. Як варіант, можна шукати на полицях супермаркетів напої з нульовим вмістом цукру. У виняткових випадках рекомендуємо пити соки тільки після основного прийому їжі, після чого прополоснути порожнину рота або почистити зуби.
2. Пити більше звичайної води. Як багато звичайної чистої води споживає Ваша дитина? Вода не тільки добре змиває наліт з зубів, але і жодним чином не впливає негативно на їх поверхню. Вона також регулює рівень вологи в роті і в усьому організмі.
3. Додати в раціон фрукти. Фрукти самі по собі є джерелом рідини і також містять в собі цукор, який засвоюється інакше за рахунок наявності клітковини.

Підтримка гігієни порожнини рота після зміни харчових звичок

  • Всі солодкі напої дитина повинна пити через трубочку – так він збереже молочну емаль від руйнування.
  • Споживання шкідливих напоїв краще проводити вдень​​- дослідження показують, що їх споживання ввечері або перед сном викликає у дітей безсоння, здуття або надмірну активність.
  • Після того, як дитина випила шкідливий напій, прополощіть зуби водою або почистіть їх.
  • Регулярно проходьте профілактичний огляд в стоматологічній клініці. Навіть якщо ніяких проблем з емаллю немає, при споживанні солодких напоїв та інших солодощів вони можуть з’явиться в два рази швидше.
Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги