Як слина впливає на стан ротової порожнини?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як слина впливає на стан ротової порожнини
Зміст
  1. Функціями слини є:
  2. Як слина впливає на зуби?

З чого складається слина? Вода, спеціальний секрет з слинних залоз, катіони, кислоти, лізоцим, білки та інші речовини. Також в слині наявні такі речовини, як салівопротеїн і фосфопротеїн, що сприяють утворенню зубного каменю та інших кальцієвих відкладень.

Функціями слини є:

– зволоження ротової порожнини;
– збагачення смакових відчуттів;
– пом’якшення їжі;
– очищення порожнини рота від залишків їжі.

Що впливає на склад слини?

1. Вид їжі. Вживання солодощів, наприклад, підвищує виділення глюкози, яка в надмірній кількості погано впливає на емаль.
2. Вік. З роками вироблення кальцію стає більш інтенсивним і сприяє наростанню зубного каменю.
3. Зубні захворювання. Деякі захворювання, такі як пародонтит нівелюють вироблення в слині захисних речовин, що сприяє розвитку нових захворювань.

Якщо спостерігається серйозна модифікація складу слини, то це може призвести до розладів шлунково-кишкового тракту і розвитком зубних захворювань.

Як слина впливає на зуби?

  • емаль насичується кальцієм, фосфором та іншими мінералами і стає більш стійкою до руйнувань;
  • процес жування і ковтання проходить гладко (при ксеростомії – зменшенні виділення слини ковтати їжу і розмовляти стає важко);
  • антисептична дію слини надає профілактичний ефект для зубів і ясен.

Слід пам’ятати, що прийом деяких препаратів може викликати сухість у роті. Зазвичай це препарати від застуди, тиску, алергії та ін. Читайте інструкції перед застосуванням таких препаратів і пийте більше рідини під час їх прийому.

Універсальним профілактичним заходом є чищення зубів два рази на добу, додаткове використання флоса і регулярно проходити огляд в стоматологічній клініці.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги