Як розпізнати якісне пломбування?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як розпізнати якісне пломбування
Зміст
 1. 5 ознак неякісного пломбування
 2. Запобігайте ризики ще на етапі планування процедури
 3. Інші можливості

Пломбування зубів – це важливий етап лікування в терапевтичній стоматології. Це також гарантія здоров’я зубів, оскільки пломбування береже  здорові тканини, що залишилися від руйнування протягом наступних 5-ти років.

Як переконається в тому, що пломбування зубів пройде якісно і пломба не випаде при першому акті жування або чищенні зубною ниткою?

5 ознак неякісного пломбування

 • Неякісна підготовка зуба (був погано осушений або очищений перед пломбуванням);
 • Неправильно розрахований обсяг і розташування пломби (їй занадто мало місця або вона була недостатньо утрамбована, стінки зуба занадто тонкі і не витримали наповнення);
 • Був використаний матеріал низької якості, прострочений матеріал або стоматолог не полімеразував його до кінця після внесення;
 • Стоматолог не розрахував особливості прикусу пацієнта і не підігнав пломбу під фісури зубів навпроти.

Причинами розтріскування або випадіння пломби також є недотримання рекомендацій лікаря самим пацієнтом – часте споживання твердих продуктів і жування тільки на сторону зубів з пломбами, неефективна індивідуальна гігієна, відкривання зубами пляшок і інших предметів.

Запобігайте ризики ще на етапі планування процедури

Зазвичай в стоматологічній практиці використовують фотополімерний матеріал. Як переконатися в тому, що процедура буде проведена успішно?

 • Попросіть стоматолога показати упаковку даного матеріалу і розповісти про нього.
 • Оцініть відгуки про цю клініку в Інтернеті.
 • Попросіть показати приклади виконаних робіт Вашого стоматолога.
 • Переконайтеся, що клініка надає гарантію на встановлену пломбу.

Інші можливості

Залежно від ступеня руйнування зуба стоматолог може запропонувати Вам не тільки пломби, як спосіб реставрації зубів, але і вініри або вкладки – керамічні або цирконієві. Ці матеріали довговічніші і виглядають більш природньо. Вони коштують дорожче, але вони більш вигідні в довгостроковій перспективі.

Запишіться на безкоштовну консультацію в СКАЙКЛІНІК, на якій можна дізнатися всі деталі лікування.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги