Як проходить очищення і герметизація зубних каналів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як проходить очищення і герметизація зубних каналів
Зміст
  1. Ендодонтія вчора і сьогодні
  2. Сучасні герметики для пломбування каналів

З усіх стоматологічних практик найбільш широкою, ймовірно, є ендодонтія – вона десятиріччями використовує безліч способів лікування і всі вони ефективні. Стоматологи-ендодонти, що працюють з кореневими каналами створюють власні техніки, базовані на різних методах. Які це методи і наскільки вони ефективні?

Ендодонтія вчора і сьогодні

Чи знали Ви, що перші проби пломбування за допомогою гутаперчі були проведені ще в кінці 1990-х років? У той час основним способом пломбування каналів була утрамбовка кореневого простору нікель-титановими штифтами, що підігріваються в складі гутаперчі.

Заповнення порожнечі між каналом і штифтом відбувалося за допомогою герметика Кеrr – матеріалу на основі евгенолу, який використовувався в стоматології протягом більше 100 років. Єдиним недоліком такого герметика було те, що він відносно швидко розсмоктувався в кореневому просторі.

Потім його замінив новий біокерамічний герметик BioCeramic HiFlow, стійкий до високих температур і різним положенням кореневих каналів. Це дало пломбування каналів більше ефективності – штифти нерухомо і стерильно фіксувалися в кореневому просторі мінімум на 10 років.

BioCeramic HiFlow – це ідеальний помічник ендодонта за умови, що пломбований зуб абсолютно здоровий і не потребує додаткових маніпуляцій.

Сучасні герметики для пломбування каналів

Компанії Brasseler (Канада) і GTX (Німеччина) є одними з провідних виробників компонентів і засобів для ендодонтії. Вони надають не тільки самі пломбувальні матеріали, а й інструменти для маніпуляцій.

Сьогодні найзручнішим інструментом, запропонованим даними компаніями, є «ендо-дріль» з головкою, що обертається і десятком насадок для очищення каналів. До дрилі додається набір міні-волокон для перевірки каналів, а також ємності з біокерамічні наповнювачами. Дані інструменти дуже зручні у використанні і часто використовуються ендодонтами, які бажають заощадити час на мануальному очищенні каналів.

Звичайно ж, це не означає халатне очищення: лікарю потрібно переконатися, що верхівка кореня кожного каналу була досягнута, а це не завжди просто, враховуючи вроджену кривизну коренів. Те ж стосується очищення і пломбування кореневого простору.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги