Як проходить лікування пародонтального абсцесу?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як проходить лікування пародонтального абсцесу
Зміст
  1. Як діагностується пародонтальний абсцес?
  2. Як лікується абсцес пародонту?

Чи стикалися Ви коли-небудь з абсцесом пародонту? Це захворювання, яке важко проігнорувати і яке за своїми ознаками нагадує пульпіт – ниючий різкий біль, що віддає не тільки в хворий зуб, а й на всю навколишню ділянку.

Як діагностується пародонтальний абсцес?

Часто пацієнти не приходять вчасно до стоматолога, оскільки чекають, що проблема вирішиться сама по собі. У випадку з абсцесом вона не тільки не вирішується сама по собі, але й дає ускладнення.

Пародонтальний абсцес – це обмежене вогнище гнійного запалення в ділянці ясен ротової порожнини. Як правило, виникає внаслідок попадання інфекції в пародонтальні кишені зуба при наявності пародонтиту.

Як лікується абсцес пародонту?

Діагностика. Проводиться рентгенівський прицільний знімок, щоб визначити стан зубної кістки і ясен, а також ступінь їх ураження.

Підготовка кюрет. Для розтину абсцесу використовується мікроскальпель або стерильний зонд. Надалі, для очищення зараженої кишені пародонта використовується така техніка, як пародонтальний кюретаж. Під час діагностики пародонтолог вже зможе визначити, скільки кюрет і якого діаметру йому знадобляться для роботи над ураженою ділянкою.

Очищення коренів від нальоту і зубного каменю. Причиною інфекції в под’ясеневій ділянці зубного кореня може бути надмірне накопичення нальоту і зубного каменю, оскільки шорстка поверхня кореня стає доступнішою для прилипання нальоту і невилікувана інфекція в цій ділянці буде загостряться знову і знову.
При видаленні відкладень стоматолог використовує стоматологічний мікроскоп або спеціальні бінокуляри. Ідеальне освітлення також є великою перевагою.

Домашній догляд. Після того, як весь камінь і наліт були зняті, а ясна очищені від гнійних згустків, пацієнту назначається медикаментозна терапія в залежності від тяжкості перебігу абсцесу. Сюди також можуть відноситься зміни в індивідуальній гігієні: зміна ополіскувача, зубної щітки або пасти, тимчасова зміна раціону, професійна чистка зубів. Через кілька днів пацієнт повинен прийти на прийом для профілактичного огляду, щоб переконатися, що загоєння проходить добре. Це, однак, не означає, що інфекція більше ніколи не повернеться до пацієнта. Саме тому так важливо вилікувати її на початковій стадії.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги