Як правильно чистити брекети?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як правильно чистити брекети
Зміст
  1. Індивідуальна гігієна порожнини рота для пацієнтів з брекетами
  2. Крок 1: Знайомство з новими предметами гігієни
  3. Крок 2: Чистка зубною щіткою для брекетів
  4. Крок 3: Чистка зубною ниткою і йоржиками
  5. Крок 4: Перевірка якості очищення

Якщо Ви вибрали брекети, це хороший вибір і хороша інвестиція в Ваше здоров’я. Не тільки тому, що зуби стануть рівніше, але і тому, що рівність зубів забезпечить менший ризик карієсу, захворювань ясен, розладів СНЩС і захворювань кісткової тканини.

Щоб брекети виконували ідеально свою роботу, Вам слід дотримуватися двох основних правил: дотримуватись рекомендацій ортодонта (не налаштовувати брекети самостійно, не знімати їх, стежити за раціоном) і правильно очищати конструкцію. Саме про друге буде сьогоднішня стаття.

Індивідуальна гігієна порожнини рота для пацієнтів з брекетами

Поки Ви не почали носити брекети, Ви не помічаєте, яка насправді легка і зручна гігієна ротової порожнини – з брекетами зубна нитка застряє або рветься, зубна щітка зісковзує, Ви повинні займатися додатковою чищенням деталей кермічних брекетів. Недотримання гігієни під час носіння брекетів загрожує появою карієсу і запалення ясен, а ці захворювання можуть відкласти виправлення зубів на деякий час, що тільки затримає загальний термін лікування.

Хороша чистка також може стати причиною білизни Ваших зубів: якщо Ви не будете чистити зуби регулярно, в день, коли Ви знімете брекети, Ви помітите білі сліди на зубах від брекетів. Це буде означати, що навколо брекетів сталася демінералізація емалі внаслідок незадовільної гігієни.

Навчитися додаткової гігієни рота з металевими брекетами не так вже й складно – основні інструменти та рекомендації Ви отримаєте прямо на консультації у ортодонта. Ось основні з них.

Крок 1: Знайомство з новими предметами гігієни

На першій консультації у стоматології, Ваш ортодонт розповість про основний набір для чищення брекетів, а саме ортодонтична щітка, монопучкова щітка, зубна нитка, зубний йоржик.
Ортодонтична щітка для брекетів, наприклад, модель Curaprux Ultra Soft Ortho використовується для чищення між пазами, замочками і під дугою. На додаток до цієї щітки ми рекомендуємо придбати монопучкову щітку, наприклад TePe Compact Tuft. З її допомогою Ви легко очистите важкодоступні місця. Якщо з якихось причин щітка ламається або втрачається, її можна придбати онлайн.

Для чищення брекетів ортодонт підбере більш міцну зубну нитку, що не рветься при контакті з брекетами. Одним з таких видів є воскова зубна нитка. Що стосується коштів для міжзубних проміжків – ортодонт порекомендує звернути увагу на йоржики Curaprox, що відрізняються великою різноманітністю розмірної сітки самих йоржиків.

Крок 2: Чистка зубною щіткою для брекетів

Спершу починайте очищення брекетів спеціальною щіткою. Першими для очищення йдуть передні верхні і нижні зуби, потім – бічні і задні. Користуйтеся дзеркалом, щоб переконатися, що Ви вичистили всі залишки їжі. Важкодоступні місця варто очистити монопучковою щіткою. Чистка зубною щіткою повинна проходити кожного разу після прийому їжі.

Крок 3: Чистка зубною ниткою і йоржиками

Після пройдіться зубною ниткою по всім доступним місцях. Для очищення міжзубних проміжків під дугою використовуйте йоржики.

Крок 4: Перевірка якості очищення

Візьміть дзеркальце, щоб оцінити якість очищення за зубами і з боків. Якщо Ви помітили недоочищені місця, повторіть очищення. Це дуже делікатна робота і вона може Вас втомлювати. Завжди пам’ятайте, що результат Вашої посмішки буде залежати від щоденного зусилля – дискомфорт на 1-2 роки перетвориться в прекрасну посмішку на все життя, тому зусилля варті того!

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарів немає

Супутні послуги