Як позбутися від неприємного запаху з рота?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як позбутися від неприємного запаху з рота
Зміст
 1. Чому з'являється неприємний запах з рота?
 2. Лікування неприємного запаху з рота

Кожен знає, що таке неприємний запах з рота. Галітоз (стоматологічний термін неприємного запаху з рота) виникає в ротовій порожнині по ряду причин і вимагає постійного догляду та профілактики.

Чому з’являється неприємний запах з рота?

 • Погана гігієна ротової порожнини. Бактерії, в основному, накопичуються між сосочками язика, в ясенних кишенях і між зубами. Якщо Ви не полощете рот після їжі, рідко користуєтеся ниткою, забуваєте чистити зуби 2 рази на день, шанси на виникнення галітоза досить високі.
 • Захворювання зубів і ясен. Стоматит, гінгівіт, пародонтит і інші захворювання ясен викликають запальні процеси в слизовій оболонці ясен і ясенних кишень, які часто навіть не дають про себе знати, крім як відчуття неприємного запаху.
 • Сухість слизових оболонок. Низьке слиновиділення, дихання через рот днем ​​і під час сну, використання спиртових ополіскувачів або вживання алкоголю сприяють дисфункції слинних залоз, і відповідно, зменшують функцію очищення ротової порожнини від частинок їжі за допомогою слини.
 • Постійне вживання рідкої їжі. Відсутність твердої їжі стимулює накопичення частинок їжі на стінках зубів і в міжзубних проміжках з подальшим перетворенням нальоту на зубний камінь.
 • Куріння і часте вживання алкоголю. Алкоголь і нікотин абсорбуються клітинами тканин і слизовими, викликаючи неприємний запах в процесі виділення продуктів розпаду.
 • Захворювання інших органів. Діабет, захворювання нирок і шлунка, проблеми з легенями і органами носоглотки – всі ці захворювання також можуть викликати неприємний фруктозний, аміачний, рибний і інші запахи відповідно.

Лікування неприємного запаху з рота

Вирішити проблему неприємного запаху з рота можна, почавши зі стабілізації гігієни ротової порожнини.

 1. Чистити зуби зубною щіткою протягом 2-3 хвилин. Язик також вимагає очищення – кілька рухів щіткою будуть до речі, не потрібно «драїти» його до білизни, особливо якщо на поверхні язика є складки. Не забувати міняти щітку кожні три місяці.
  В ідеалі очищати стінки зубів зубної ниткою після кожного прийому їжі, але можна і використовувати її двічі в день – після сніданку і після вечері.
 2. Для перекусів використовувати фрукти і овочі. Намагатися полоскати рот після кожного перекусу, бажано за допомогою спеціального ополіскувача без спирту – ополіскувач пом’якшить запах з ранку і усунить наліт, що утворився за день.
 3. Пам’ятайте, що освіжувачі, жувальні гумки або м’ятні цукерки не усувають причину неприємного запаху, а лише маскують його на деякий час.

Закріпити ефект даних процедур можна буде відвідуючи стоматолога кожні шість місяців. Якщо неприємний запах не зникне навіть при поліпшенні гігієни та професійного чищення зубів, це охначає, що проблему слід шукати в захворюваннях інших органів.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги