Як часто можна робити рентген зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як часто можна робити рентген зубів
Зміст
  1. Види рентгена в стоматології
  2. Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Як часто Ви робите рентген зубів? Напевно, тільки коли больові відчуття або дискомфорт голосно заявляють про себе. У стоматологічній практиці рентген займає почесне місце не тільки як спосіб діагностики, але і як спосіб контролю процесу лікування. У діагностичних протоколах його використання вказано досить чітко.

Види рентгена в стоматології

Вартість рентгенограми покривається багатьма стоматологічними страховками, оскільки вона є невід’ємною частиною якісної діагностики, що включає стан зубів, кісткової тканини, нижньощелепних суглобів, щелеп, стан встановлених коронок і імплантатів.

У стоматології застосовуються такі види рентгенівського дослідження:

  • прицільний знімок (на знімку видно 2-3 зуба і стан тканин, що оточують зуба);
  • панорамний знімок або ортопантомограма (площинне зображення верхньої та нижньої щелеп, зубів, нижньощелепних суглобів і гайморових пазух);
  • комп’ютерна томографія (є золотим стандартом стоматологічної діагностики, оскільки дає тривимірне зображення необхідної області та максимально інформативну інформацію про стан порожнини рота).

Скільки разів поспіль можна робити рентген зуба?

Сучасні цифрові рентгенологічні апарати надають меншу дозу опромінення і є найбільш безпечним додатковим методом дослідження. Однак багато пацієнтів все ж турбуються про кількість необхідних рентгенівських знімків і отриманого опромінення.

Яка ж допустима доза опромінення? Згідно з нормами отриманого випромінювання під час рентген діагностики, людина не повинна отримувати променеве навантаження більше 1000 мк3в в рік. Для порівняння, за 3 години польоту в літаку у відпустку Ви отримуєте 40 мк3в. У той же час доза опромінення під час проведення знімка на візіограф – близько 3 мк3в, під час комп’ютерної томографії – 45-60 мк3в. Як бачите, променеве навантаження при стоматологічному лікуванні займає лише невеликий відсоток щорічного променевого навантаження і є абсолютно безпечним.

Боятися рентгена тільки тому, що він дає якусь дозу випромінювання, не варто – отримана доза занадто мала, щоб завдати шкоди. Зате лікування уражених областей, неперевірених рентгеном вчасно, в майбутньому обійдеться пацієнту в рази дорожче.

В ході стоматологічної діагностики та лікування лікар-стоматолог призначає лише необхідні знімки строго за показаннями. Ви можете бути впевненими в експертності лікарів СКАЙКЛІНІК, оскільки кожен фахівець є вузькоспеціалізованим і щорічно відвідує курси, майстер-класи та конференції, збільшуючи свої знання і практичні навички.

Коментарі закриті.

Супутні послуги