Встановили собі імплантати? Переконайтеся, що у Вас немає мукозиту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
встановили собі імплантати? переконайтеся, що у вас немає мукозиту
Зміст
  1. Що таке періімплантний мукозит?
  2. Як стоматолог визначає наявність нальоту, що викликає мукозит?
  3. Як лікується периімплантний мукозит?

У Вас діагностували периімплантний мукозит? У більш, ніж 63% пацієнтів по всьому світу щотижня діагностують це захворювання. Про те, що це таке і як це лікується читайте далі.

Що таке періімплантний мукозит?

Периімплантний мукозит – це досить поширене захворювання в імплантації. Він виникає, коли навколо імплантату, в ясеневій тканині розвивається запалення. За зовнішніми ознаками нагадує початковий гінгівіт. Виникає периімплантний мукозит найчастіше у тих, кому встановлені протези на імплантатах, тому що пацієнти з частковими протезами мають більше можливостей для якісної очистки конструкції. Більший ризик до такого захворювання мають курці. Периімплантний мукозит означає проблеми не тільки з яснами навколо імплантату, а й з самим імплантатом, закріпленим в щелепній кістці.

Як стоматолог визначає наявність нальоту, що викликає мукозит?

Для визначення зони і кількості утвореного нальоту використовуються спеціальні розчини, що наносяться на поверхню емалі. Під впливом флуоресцентної лампи розчин змінює колір, що і говорить про вогнище запалення і накопичення нальоту. Стоматологи часто демонструють ці вогнища своїм пацієнтам, виводячи діагностику розчином на цифровий екран – тільки так можна домогтися розуміння проблеми пацієнтом і бажання її вирішити.

Як лікується периімплантний мукозит?

Професійне чищення зубів. Щоб запобігти поширенню мукозиту, необхідно систематично видаляти наліт, що накопичився, тобто, як мінімум, відвідувати стоматолога в дні, призначені заздалегідь для професійного чищення. Чистка необхідна як самим імплантам, так і будь-яким іншим конструкціям (протези, коронки, вініри, пломби).

Не варто спокушатися на різні «очищуючі» і «відбілюючі» зубні пасти, які не рекомендовані заздалегідь Вашим стоматологом – адгезивні частинки в них роблять поверхню емалі і ясен шорсткішою, а це означає кращий доступ бактерій і кращі умови для їх колоній.

Фторування зубів. Нанесення захисного фторлака або гелю після професійного чищення може допомогти зубам відновитися. Фторування зубів можна провести в клініці або в домашніх умовах, проте, для отримання інструкцій на дому Вам необхідно спершу відвідати свого стоматолога.

Поліпшення особистої гігієни рота. Ще до появи мукозиту ефективна індивідуальна гігієна завжди грає важливу роль в правильному і довгостроковому функціонуванні щелепно-лицьової системи. Це має особливе значення, коли мукозит вже з’явився. Найкращою практикою в підтримці гігієни під час мукозиту є дворазова чистка зубів і користування зубною ниткою.

Не ігноруйте заплановані профілактичні огляди у стоматолога – це Ваш шанс підтримати здоров’я на найвищому рівні без особливих витрат і зусиль в майбутньому!

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги