Встановили коронку? Переконайтеся, що немає цементу під яснами

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
встановили коронку? переконайтеся, що немає цементу під яснами
Зміст
  1. Чому цемент залишається на під яснами?
  2. Як видаляються залишки цементу?
  3. Як визначити, що у мене залишився цемент під яснами?

Чи знали Ви, як невідшліфований матеріал на пломбах або залишки цементу під яснами впливають на загальний стан зубів і реставраційних конструкцій? Якщо цемент потрапляє в міжзубні проміжки, то така нерівність нехай спочатку і буде непомітною для пацієнта, в подальшому стане для нього цілком відчутною.

Чому цемент залишається на під яснами?

Стоматологічний цемент використовується при тимчасовому і постійному пломбуванні коронки, а також при установці художніх вкладок або вінірів. Цемент наноситься в трохи більшій кількості, ніж того вимагає ділянка застосування, оскільки повинен заповнити всі порожнечі в коронці. Під час шліфування стоматолог може не помітити крихітні залишки цементу під яснами після маніпуляції, особливо, якщо конструкції були встановлені в ділянці бічних зубів.

Такі залишки заважають ефективній індивідуальній гігієні (особливо при чищенні зубною ниткою) і можуть спровокувати запалення ясен. Особливо це стосується залишків цементу у коронок, краї яких розміщені під яснами.

Як видаляються залишки цементу?

Свіжий цемент видаляється легко, тому стоматологу краще відразу визначити його необхідну кількість. Затверділий цемент можна видалити тільки за допомогою скейлера або смужок для шліфування в бічних ділянках. Тобто, якщо шліфування не було проведено належним чином в день прийому, пацієнту потрібно буде прийти ще раз, щоб усунути цю проблему.

Якщо невідшліфований цемент розташовується на зовнішніх стінках зубів (в міжзубних щілинах і з боків над яснами), такі надлишки видно або неозброєним оком, або за допомогою дзеркала. До них відносно легко дістатися, але іноді потрібна допомога асистента, який буде тримати дзеркало або внутрішньоротову камеру.

Якщо невідшліфований цемент розташовується нижче рівня ясен або в місцях, які недоступні при візуальному огляді, тоді його виявлення відбувається за допомогою рентгенограми. Нерівності в цих зонах дискомфортні, болючі і провокують різні захворювання ясен (гінгівіт і пародонтит).

Оскільки стоматологічний цемент використовується також і при фіксації коронок на імплантатах, його надлишок також може спричинити за собою розвиток периімплантита, а це, в свою чергу, спровокує розхитування і навіть випадіння імплантатів. Інша справа – це коронки на гвинтовий фіксації, які накручуються на стрижень без допомоги стоматологічного цементу. Тепер вони випускаються з різними кутами нахилу і тримаються однаково добре.

Як визначити, що у мене залишився цемент під яснами?

Якщо цемент не був добре відшліфований під час цементування, то зубна нитка між зубами буде рватися або чіплятися. Запах між такими зубами також буде неприємним, тому що в порах цементу будуть накопичуватися наліт і бактерії.

Якщо цемент не відшліфований під яснами, в даній області можуть відчуватися свербіж, набряк і труднощі з чисткою зубною ниткою і щіткою.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги