Все, що Ви хотіли знати про виготовлення металокерамічних коронок

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
все, що ви хотіли знати про виготовлення металокерамічних коронок
Зміст
  1. Для чого потрібна металокерамічна коронка?
  2. Процедура виготовлення металокерамічної коронки

Якщо Ви задумалися над металокерамічними коронками, рекомендуємо дізнатися про її переваги та недоліки, а також порадитися зі стоматологом, які коронки він рекомендує для встановлення у Вашому випадку.

Для чого потрібна металокерамічна коронка?

Спершу давайте визначимо, для чого потрібно протезування зубів. Зазвичай, металокерамічні протези (коронки) встановлюються при значній втраті емалі та дентину внаслідок каріозного ураження або внаслідок відколу, тріщини верхньої частини зуба, травми. Також стоматологи SKYCLINIC рекомендують встановлювати коронку на зуб після видалення нервів, оскільки “мертвий” зуб стає більш крихким і підвищуються ризики виникнення тріщини кореня, що призведе до видалення даного зуба.

Процедура виготовлення металокерамічної коронки

Природність металокерамічної коронки багато в чому залежить від якості використовуваних матеріалів і правильності процедури виготовлення. Щоб отримати блакитно-білу прозорість коронки і природний відтінок, стоматологи використовують такий композитний матеріал як IPS Style. Далі слід наступна послідовність:

  • Виготовлення тимчасової коронки. Для її виготовлення використовується композит Telio CS C & B. Після використання пацієнтом тимчасової коронки, тобто перевірки її функціональності на жування, накушування, мови і прикуса, виготовляється постійна коронка.
  • Підготовка каркаса. Для надання форми коронки, а також для підтримки її тріщиностійкості необхідно підготувати каркас. Зазвичай каркас виготовляється з недорогоцінних сплавів, наприклад, з CoCr (кобальту-хрому). Перед спайкою з матеріалом коронки такий каркас повинен бути перевіреним на пористість і рівномірність структури.
  • Виготовлення постійної коронки.Коли каркас для коронки готовий, її первозданна форма облицьовувався керамічним порошком IPS Style Ceram Powder Opaquer в два етапи: перший, щоб надати форму і структуру; другий, щоб отримати шовковисто-матовий блиск і добре відбивати світло.
  • Посилення світлопроникності. Коли перший порошок добре осів (він навіть ще може бути вологим), на модель наноситься інший вид порошку – сухий матовий Ceram Margin IPS Style, що забезпечує світловідбиваючі і флуоресцентні властивості коронки. Для посилення світлопроникності використовується нейтральний IPS Style Ceram Transpa, покривається IPS Style Ceram Inter Incisal. Саме цей останній штрих надає коронці природного відтінку натурального зуба.

Всі перераховані вище матеріали добре підходять для реставрації як для передніх, так і для задніх зубів. Також композити серії IPS ідеально підходять для імітації фісур, нерівностей і рельєфних країв зубів. Однак варто пам’ятати, що металокерамічні коронки значно програють по естетичним характеристикам безметаловим цільнокерамічним і цирконієвим коронкам.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги