Внутрішнє відбілювання: позбавляємося від сірості неживих зубів!

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
внутрішнє відбілювання: позбавляємося від сірості неживих зубів
Зміст
  1. Як проходить внутрішнє відбілювання або ендо відбілювання?
  2. Внутрішнє відбілювання або вініри?

Лікування кореневих каналів – це важливий процес для збереження здоров’я зубів. Однак, не всі клієнти знають, що при пломбуванні каналів і особливо при видаленні нервів білосніжність емалі втрачається. Все тому, що нервова сітка в пульпі і каналах робить зуб живим, підтримує обмін речовин, а при її видаленні харчування припиняється і зуб стає сірим. Сірість таких зубів помітна поряд з іншими живими зубами, особливо в передніх рядах. Благо, в естетичній стоматології для сірості неживих зубів є рішення і називається воно внутрішнє відбілювання.

Як проходить внутрішнє відбілювання або ендо відбілювання?

1. Діагностика. За допомогою рентгена зубів або стоматологічного мікроскопа ми переконуємося в тому, що кореневі канали зуба якісно запломбовані.
2. Підготовка отвору для відбілювання. На внутрішній поверхні зуба створюється невеликий отвір. Він очищається за допомогою води і повітря.
3. Накладання відбілюючої речовини. В отвір накладається відбілююча речовина (наприклад, перборат натрію, змішаний з перекисом водню) і закривається тимчасовою пломбою.
4. Повторення процедури. Відбілювання проводиться ще один-два рази, при необхідності. Коли стоматолог бачить, що відбілювання дало результат, тоді отвір очищається від залишків розчину і пломбується фотополімерним матеріалом.

Внутрішнє відбілювання менш затратно, ніж установка вінірів, люмінірів або коронок, хоч усі ці опції також використовуються при корекції сірості зубів. Різниця в тому, що внутрішнє відбілювання робиться швидше і не вимагає обточування.

Внутрішнє відбілювання або вініри?

Покриттям неживих зубів вінірами і люмінірами повинен займатися досвідчений стоматолог-ортопед. Причина в тому, що вініри, а особливо люмініри – дуже тонкі накладки і вони просвічуються. Мертвий зуб згодом буде темніти все більше, а такі накладки встановлюються терміном на 10 років. Якщо не розрахувати поступове затемнення зуба з відтінком накладки, то зуб все одно буде виглядати сіруватим, як ніби нічого й не змінювалося.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги