Вирівнювання зубів без брекетів: альтернатива є!

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
вирівнювання зубів без брекетів: альтернатива є
Зміст
  1. У яких випадках можна підібрати альтернативу брекетам?
  2. Альтернативи брекетів: той же ефект, але більш витончений
  3. Елайнери
  4. Трейнери або еластопозіціонери
  5. Вініри

Коли наші маленькі пацієнти та їхні батьки чують від ортодонтів, що виправити їх прикус ефективно можливо тільки з брекетами, настає хвиля обурення – безмовна або яскраво виражена. Чи можливо зробити посмішку красивою без тривалого застосування некрасивих і дискомфортних конструкцій на зубах? Скажімо так – якісь конструкції все ж доведеться носити, однак вони можуть бути красивішими і менш помітними.

У яких випадках можна підібрати альтернативу брекетам?

  • помітно викривлені тільки один або кілька зубів;
  • прикус не впливає на мову, дикцію, жування, зовнішній вигляд пацієнта. Винятком вважається тільки відкритий прикус;
  • виправлення зубів можливо/потрібно в короткий термін;
  • у пацієнта спостерігається непереносимість металу або інших елементів, які є основою більшості брекет-систем;
  • зовнішній вигляд пацієнта дуже важливий для його роботи і соціального життя, тому потрібен непомітний спосіб вирівнювання.

Альтернативи брекетів: той же ефект, але більш витончений

Елайнери

Прозорі капи з пластика, які не видно на зубах і вирівнюють зубний ряд за рахунок своєї змодельованої правильної форми. Пацієнти відзначають легкість в догляді, мінімум дискомфорту, можливість повноцінного харчування без обмежень. Єдине, що може засмутити пацієнта – це висока ціна і тривалий процес виготовлення.
Ефективне лікування капами вимагає використання певної кількості кап протягом усього процесу лікування (від 6 місяців до 1,5 року) і вони повинні змінюватися з інтервалом раз в 2 тижні.

Трейнери або еластопозіціонери

Інший різновид кап більше застосовується для дітей, ніж для дорослих (в період до дванадцяти років), оскільки вирішує проблеми не тільки прикусу, а й неправильного дихання, дикції і розташування язика в ротовій порожнині. Такі капи можна придбати в стоматологічній клініці або в сертифікованих аптеках за цілком доступною ціною. Однак необхідний вид трейнера або еластопозіціонера, наявність до нього показань або ж протипоказінь визначає виключно стоматолог-ортодонт.
Пацієнтам подобається зручність використання трейнерів – їх можна носити лише кілька годин в день і надягати на ніч. Їх присутність в роті не відчувається при прийомі їжі. Необхідно враховувати, що іноді трейнери випадають під час сну, якщо людина спить з відкритим ротом. Для поступового збільшення ефекту пацієнтам також отримують кілька видів трейнерів – спершу м’який, потім більш твердий, потім – оригінальна коригуюча капа. По завершенні лікування пацієнт повинен носити ретейнери для закріплення ефекту трейнерів, в цей раз тільки під час сну. Ефект від лікування багато в чому залежить від дисципліни пацієнта і контролю батьками. Найчастіше трейнер може використовуватися в якості підготовки перед фіксацією брекетів.

Вініри

Якщо пацієнт відмовляється від вирівнювання зубів ортодонтичними конструкціями, йому пропонується опція установки вінірів – маленьких ультратонких накладок з кераміки, які кріпляться до поверхні викривлених зубів. Зазвичай вініри застосовуються як спосіб корекції кольору, відколів і тріщин натуральних зубів, тому вони можуть бути використані виключно при невеликих викривленнях.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги