Вінір vs коронка: що вибрати?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
вінір vs коронка: що вибрати
Зміст
  1. Вінір vs коронка: загальна характеристика
  2. Вінір vs коронка: довговічність
  3. Вінір vs коронка: ціна

Отже, Ваш зуб наполовину зруйнований через карієс або просто внаслідок перенесеної травми. Стоматолог пропонує два варіанти: коронка або вінір. Вони обидва підходять для відновлення зуба і обидва схожі між собою, але питання в тому, чи підходять вони Вам за ефективністю, ціною і зовнішнім виглядом. Давайте порівняємо!

Вінір vs коронка: загальна характеристика

Вініри – це найтонший шар кераміки, який у вигляді накладки прикріплюється на зубну поверхню. Вона покриває тільки зовнішню частину зуба.

Коронки більші за обсягом і покривають відповідно, більшу частину зуба. Коронка часто фіксується при сильно зруйнованому зубі і при відсутності його натуральних тканин. Коронки також використовуються для відновлення зуба після пломбування кореневих каналів.

І вініри, і коронки виготовляються індивідуально, тому вони ідеально сідають на будь-який зуб.

Вінір vs коронка: довговічність

Звичайно ж, при установці ортопедичних конструкцій питання про довговічність і ефективність – одне з найактуальніших. Як вініри, так і коронки прослужать своїм господарям від 5 до 15 років, оскільки виготовляються з якісних дорогих матеріалів.

Така довговічність гарантується за умови правильного догляду за конструкціями, а саме дотримання щоденної гігієни порожнини рота, регулярного профілактичного огляду у стоматолога і контролю за споживанням занадто твердих продуктів, тому що вініри і коронки можуть тріснути, якщо пацієнти часто гризуть нігті, жують лід, льодяники, горіхи або просто намагаються відкрити або розкусити зубами якісь предмети.

Вінір vs коронка: ціна

Вартість на коронки і вініри практично однакова. Якщо у Вас є медична страховка (не всі страховки покривають установку коронок і вінірів, тому що це естетична стоматологія), вона покриє якусь частину вартості, однак велика частина все одно залишається за Вами.

Деякі клініки пропонують установку коронок і вінірів в кредит або розстрочку. Це спрощує процес придбання послуги, але перед тим, як остаточно вибрати варіант, подумайте про свої харчові звички, раціон і способи гігієни. Відповівши на ці та інші питання разом зі стоматологом, Ви зможете вибрати найкращий варіант для своєї нової посмішки.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги