Відкол зуба: 3 способи красивої реставрації

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
відкол зуба: 3 способи красивої реставрації
Зміст
  1. Художня реставрація зуба
  2. Вкладка або вінір
  3. Коронка

Чи траплялося у Вас, що під час тренувань або фізичної активності Ви відколювали частину зуба? Такі ситуації досить поширені в стоматологічній практиці, особливо у дітей, які ламають або вибивають молочні зуби під час ігор і падінь. Звичайно ж, відколам легше піддаються передні зуби через їх тонкість і розположення. Відкол стає помітним дефектом при розмові і усмішці, проте в естетичній стоматології існують способи реставрації такого зуба.

Художня реставрація зуба

У разі незначного відколу зуба, він підлягає художній реставрації за допомогою фотополімерного матеріалу. Як правило, відновлення такого зуба відбувається за один візит стоматолога-терапевта. Реставрація не буде відрізнятися від Ваших натуральних зубів і про наявність відколу будете знати тільки Ви і Ваш лікуючий лікар. Слід пам’ятати про необхідність полірування даної реставрації раз на півроку у стоматолога, оскільки з часом фотополімерний матеріал дає усадку і вбирає в себе харчові барвники.

Вкладка або вінір

Вкладка або вінір

При більшому обсязі сколотого зуба рекомендується установка керамічного вініра на передній зуб та керамічної вкладки або цирконієвої вкладки на бічний зуб. Дані матеріали виглядають дуже натурально, особливо кераміка, що володіє світлопроникністю, ідентичною натуральному зубу. Цирконієві вкладки частіше використовуються на бічних зубах, так як є найбільш міцним матеріалом.

Для установки вкладки або вініра необхідно мінімум два візити стоматолога, оскільки самі конструкції виготовляються індивідуально по Вашим відбиткам або цифровим моделям в зуботехнічній лабораторії.

Коронка

Коронка

Якщо зламана практично вся частина зуба, тоді стоматологи рекомендують встановлювати коронку. Існують металокерамічні, цирконієві, керамічні коронки. Найбільш естетичними є безметалеві керамічні та цирконієві коронки.

Виготовлення коронки вимагає більше часу і зусиль, ніж установка фотополімерної реставрації. При значному відколі зуба, стоматолог спочатку оцінює цілісність пульпової камери, чи не був зачеплений нерв під час відколу. У деяких випадках знадобиться нагляд за зубов та симптомами. Лікар може скористатися біологічним методом лікування пульпи, наклавши на відкритий нерв спеціальний кальційвмісний матеріал, щоб залишити зуб живим і уникнути видалення нерва. У деяких випадках, при сильних пошкодженнях зуба необхідно буде вдатися до його депульпування.

Після лікування зуба пацієнт направляється до стоматолога-ортопеда для установки коронки. Лікар підбирає вид коронки індивідуально. Виготовляється постійна коронка протягом 7-10 днів всього за два візити стоматолога.

Кожен з цих способів виглядає дуже натурально. Ніхто не зможе сказати, що до зуба прикріплено щось штучне. Звичайно ж, таке мистецтво також багато в чому є результатом професіоналізму лікаря.

Коментарі закриті.

Супутні послуги