Відбілювання зубів: види, причини, результат

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
відбілювання зубів: види, причини, результат
Зміст
  1. Як же тоді відбілити зуби?
  2. У стоматологічній клініці
  3. У домашніх умовах за рекомендацією лікаря
  4. Самостійно за допомогою паст

Хто не мріє про білосніжну усмішку? Комусь вдається зберегти таку білизну довгі роки, комусь доводиться користуватися додатковими засобами для відбілювання зубів, а хтось змушений часто робити відбілювання через появу шкідливих звичок.

Основна причина відбілювання – це жовтизна зубів. Звідки вона з’являється? Звичайно ж, першим каталізатором жовтизни є вживання фарбувальних напоїв типу кави, чаю і червоного вина. Нікотин, вже натурально будучи жовто-коричневою речовиною також робить емаль жовтою. Пацієнти починають змынювати зубні щітки, чистити зуби більш активно, купують відбілюючі пасти. Однак це не приносить бажаного ефекту.

Як же тоді відбілити зуби?

отбеливание зубов в стоматологической клиникеУ стоматологічній клініці

Ця процедура називається «професійне відбілювання» і включає в себе обробку емалі відбілюючим гелем на основі перекису водню. Даний гель активізується під променями спеціальної лампи і в кінці процедури стоматолог наносить на емаль тонку плівку фтору для захисту емалі від чутливості. Завдяки цьому методу досягаються найкращі результати.

отбеливание зубов отбеливающими полоскамиУ домашніх умовах за рекомендацією лікаря

Для використання даного методу знадобиться один візит до стоматолога для виготовлення індивідуальних кап на основі зліпків зубів пацієнта. Такі капи одягаються на ніч, а також на декілька годин вдень впродовж двох тижнів. Також процедура відбілювання може бути здійснена за допомогою відбілюючих смужок, однак вони не гарантують відбілювання міжзубних проміжків.

использование отбеливающих пастСамостійно за допомогою паст

Більшість пацієнтів вдаються до цього методу навіть без візиту до стоматолога, оскільки вважають, що реклама в інтернеті і продукція в аптеці або косметичному бутику вже варта уваги і покупки. Слід пам’ятати, що розрекламовані пасти відбілюють зуби, але роблять це за рахунок сильних кислот, які при постійному впливі руйнують здорову емаль. Використання таких паст протипоказано дітям молодше 16-ти років, майбутнім мамам, пацієнтам з карієсом або пародонтитом. Деякі пациєнти думають, що легше кілька разів відбілити зуби, ніж постійно стежити за гігієною порожнини рота і планово відвідувати стоматолога. Однак з таким підходом підвищуються ризики руйнування емалі.

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги