Відбілювання зубів активованим вугіллям: переваги та ефективність

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
відбілювання зубів активованим вугіллям: переваги та ефективність
Зміст
  1. Що таке активоване вугілля?
  2. Як це працює?
  3. Процес відбілювання зубів активованим вугіллям

Чи можна відбілити зуби в домашніх умовах без використання гелів і паст? Так, відбілювання содою і вугіллям – це найпоширеніші способи домашнього самостійного відбілювання. Однак, чи є вони безпечними?

Що таке активоване вугілля?

Активоване вугілля використовується в якості сорбенту для органів травлення у випадках отруєння. Він видається без рецепту і використовується у відділеннях швидкої допомоги. Активоване вугілля також включений до Списку основних лікарських препаратів на думку ВООЗ.

В аптеки вугілля надходить у вигляді двох сумішей – порошку і таблеток. Це консистенція чорного кольору без запаху і смаку. Він абсолютно не токсичний, але вдихати його не рекомендується, якщо Ви користуєтеся порошком. У промисловому виробництві вугілля використовується в якості фільтра повітря та води.

Як це працює?

Харчове вугілля – це не те вугілля, яке Ви бачите на дні свого каміна або багаття. При спалюванні деревного вугілля «насичується» паром та іншими хімічними речовинами (в залежності від того, що спалювалося), тому для медичного вугілля використовується чисте дерево. При дуже високій температурі все леткі сполуки випаровуються, а атоми відокремлюються. При відділенні атомів утворюється простір, втягує інші речовини і сполучна їх з вуглецем. Саме процес зв’язування допомагає поглинати токсини і інші речовини в шлунково-кишковому тракті або ротової порожнини.

Процес відбілювання зубів активованим вугіллям

Все дуже просто: мокніть вологу щітку в баночку з вугіллям або розкрийте капсулу з вугіллям на зубну щітку. Потім почистіть зуби і прополощіть рот. Вугілля не змивається з першого разу, тому Вам доведеться прополоскати рот кілька разів. Однак він в’їдається в пористі структури, тому з шкіри і зубної щітки його буде найважче відмити.

Пацієнти відзначають, що відбілюючий ефект діє тільки, якщо чистити зуби регулярно. Однак активоване вугілля є досить агресивним абразивом, часте використання якого може дряпати емаль. У деяких пацієнтів чистка вугіллям викликає подразнення ясен і підвищену чутливість зубів. Такі конструкції як пломби, цирконієві коронки або мости теж можуть змінитися під впливом активованого вугілля.

Іншим моментом в чищенні вугіллям є те, що, незважаючи на антибактеріальний ефект, його консистенція залишається проблемою для зубних проміжків, тому що вона прилипає і застряє там. Це означає більш старанну чистку зубною ниткою.

В оцінці результатів відбілювання також важливо свідомо приймати Ваш реальний відтінок зубів – жовтуватий або сірий. Відбілити зуби світліше, ніж Ваш натуральний відтінок не вийде! Оцінюйте реально «можливості» активованого вугілля і обов’язково консультуйтеся зі стоматологом перш, ніж робити відбілювання вугіллям самостійно.

Ми рекомендуємо Вам дізнатися про різні види домашнього і офісного відбілювання зубів у Вашого стоматолога СКАЙКЛІНІК, перш ніж починати експерименти з методами з недоведеною ефективністю та безпекою.

Пам’ятайте: здорові зуби – не завжди білі і здорові зуби важливіше, ніж білі!

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги