Обираємо відповідну зубну щітку і пасту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
обираємо відповідну зубну щітку і пасту
Зміст
 1. Перед вибором зубної щітки зверніть увагу на такі характеристики:
 2. Обираючи зубну пасту, зверніть увагу на такі моменти:

Як Ви вибираєте зубну щітку і пасту – керуєтеся порадами стоматолога, знайомих або інстаграм-блогерів? Сьогодні асортимент засобів для гігієни просто вражає вибором. Щоб не розгубитися, потрібно просто пам’ятати, що дійсно буде корисно для Вашого здоров’я.

Перед вибором зубної щітки зверніть увагу на такі характеристики:

 1. Матеріал. Не варто експерементувати з еко-щатками з натуральними волокнами – їх щетина більш м’яка і більш схильна до утворення патогенних бактерій в роті, тому що волокна натуральних щіток виробляють зі свинячої щетини. До того ж, такі волокна більш гострі на краях, що ризиковано травмами ясен і ясенних сосочків.
 2. Жорсткість. Звертайте увагу на жорсткість щетинок – чим вони товщі, тим жорсткіше буде щітка. Існують мега і ультра м’які, супер м’які, м’які, середні і жорсткі щітки і призначаються вони в такий спосіб:
  – мега і ультра м’які (curaprox mega soft, ultra soft) – використовуються в віці від трьох до п’яти років, при підвищеній чутливості зубів, після хірургічних процедур і при носінні брекетів. Змінюються на нові протягом одного-двох місяців;
  – супер м’які і м’які (curaprox super soft, soft) – використовуються в віці від п’яти-шести років. Рекомендовані для використання 95% людей. Змінюються на нові після закінчення трьох місяців;
  – середні і жорсткі – в даний час втрачають свою популярність у зв’язку з високою травматизацією м’яких тканин порожнини рота.
 3. Розмір. Універсальним розміром головки щітки для щоденного очищення вважається діаметр двох-трьох постійних зубів, тобто головка ідеальної дитячої щітки в довжину склала б 18-20 міліметрів, а дорослої – до 25 міліметрів.

Обираючи зубну пасту, зверніть увагу на такі моменти:

 1. Дійсно лікувальних зубних паст не існує. Зубна паста може містити якісь компоненти для зменшення ефекту запалення або захисту емалі від бактерій і механічних пошкоджень, але зубна паста не лікує захворювання;
 2. Натуральні зубні пасти теж не існують. Іноді на тюбику можна прочитати «не містить консервантів» і т.п., але, якби ця паста не містила консервантів, її термін придатності був би 5-7 днів;
 3. Антибактеріальна паста лише на певний термін. Ідеальний термін – це дві-три тижні, адже по закінченню вбиваються також і здорові бактерії ротової порожнини;
 4. Відбілююча зубна паста не відбілює. Паста з такою назвою тільки освітлює відтінок, що сформувався від вживання фарбувальних напоїв і внаслідок куріння, і цей диво-ефект робить перекис водню. Якщо Ви бачите в складі зубної пасти соду, дикальцій фосфат, кремній, то такі речовини дуже сильні і очищення зубів такою пастою показано тільки раз в 6-7 днів, інакше однієї тільки пастою Ви зітрете здорову емаль. Також знайдіть на тюбику ступінь абразивності (RDA) – він не повинен перевищувати максимальну позначку в 200 одиниць.
Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги