У мене хитається зуб. Що робити?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
у мене хитається зуб. що робити
Зміст
  1. Причини розхитування зубів
  2. Відчуття рухомого зуба
  3. Що робити при розхитуванні або рухливості зубів?

Розхитування зубів – це процес, який не відбувається в одну мить. Якщо пацієнт звертається в клініку з такою скаргою, значить він свідомо чи несвідомо проігнорував ранні симптоми якогось захворювання або травми.

Причини розхитування зубів

Найочевиднішою причиною рухливості може бути вибивання зуба з лунки або надмірний тиск на нього. Причиною надмірного тиску можуть бути спроби розгризти або вкусити щось дуже тверде (шкаралупа фруктів або овочів, тверді горіхи та солодощі тощо).

Іншою, найчастішою причиною можуть бути захворювання ротової порожнини. До них відносяться періодонтит, пародонтит, атрофія кісткової тканини і інші загальні захворювання опорно-рухової системи.

Відчуття рухомого зуба

Іноді відчуття розхитаності не завжди означає справжню рухливість – подібні відчуття можуть викликати коронки, що змістились,  застарілі пломби, горизонтальні тріщини зуба. В такому випадку робиться рентген, який наочно демонструє причину виникаючих відчуттів.

Що робити при розхитуванні або рухливості зубів?

Спосіб лікування безпосередньо залежить від діагностованої проблеми:

– при сколі зуба рекомендується художня реставрація зуба фотополімерними матеріалами або ж вініри;
– при тріщинах кореня зуба показано видалення зуба або гемісекція;
– при захворюваннях ясен проводиться чищення пародонтальних кишень, кюретаж, поліпшення індивідуальної домашньої гігієни, обов’язкова профілактика захворювання і диспансеризація у пародонтолога.

При повному видаленні зуба в зубному ряду створиться порожній простір. У цю лунку пізніше можна встановити імплантат або протез. Дізнайтеся у свого дантиста про можливості протезування або імплантації, які б вирішили Вашу проблему ефективно.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги