Цирконій в естетичній стоматології: переваги і недоліки

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
цирконій в естетичній стоматології: переваги і недоліки
Зміст
  1. Переваги цирконію
  2. Де краще встановлювати цирконій?
  3. Цирконій при протезуванні на імплантатах

У цирконію є маса значних переваг, які дозволяють йому бути на вершині успіху в естетичній стоматології. Однак, як у кожного практично «ідеального» матеріалу у нього також є і свої недоліки. Коли цирконій служить ідеальним способом реставрації зубів і коли – не зовсім? Давайте дізнаємося.

Переваги цирконію

  • ідеальний спосіб непрямої реставрації передніх зубів;
  • натуральність та естетика;
  • висока міцність;
  • можливість цифрової діагностики і корекції;
  • легка установка і фіксація;
  • повністю біла конструкція, що відсіває проблему сірості в зоні контакту коронки з натуральним зубом.

Недоліки цирконію незначні в порівнянні з його перевагами. Головним його недоліком є ​​дороговизна цирконію, проте вона цілком відповідає його довговічності.

Де краще встановлювати цирконій?

При встановленні на передні зуби в якості коронки багато стоматологів покривають цирконій спереду тонким шаром кераміки, щоб забезпечити більшу природність виробу. Для жувальних зубів краще залишати монолітний цирконій.

При використанні цирконієвих матеріалів Lithuim Disilicate звичайно потрібна більш округла форма обточування натурального зуба, а такий вид цирконію не зовсім підходить для зубів із запаленнями ясен. Зате коронки з Lithuim Disilicate відрізняються більшою міцністю на зубах з більш рівною поверхнею і в яких збережено більше 60-70% їх натуральної частини.

Цирконій при протезуванні на імплантатах

Цирконієві каркасні мости добре підходять для заміни відсутніх зубів, якщо у пацієнта є протипоказання до поодиноких імплантацій. Для внутрішньої сторони передніх зубів, як ми вже згадували, краще використовувати оригінальний цирконієвий сплав, а для зовнішньої – покривати їх невеликим шаром кераміки. Навіть при наявності таких додаткових маніпуляцій цирконій все одно естетичніший і простий у встановленні, ніж традиційні мости з металокераміки.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги