Цирконій проти металокераміки: яка коронка краще?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
цирконій проти металокераміки: яка коронка краще
Зміст
  1. Процес виготовлення: переваги цирконієвих коронок перед металокерамічними

При частковому (тільки верхній шар емалі) або більш глибокому руйнуванні зуба (шар дентину і пульпи) стоматологи пропонують встановити або пломбу, або коронку. У кожного способу реставрації є свої переваги, і вибір залежить не тільки від бажання пацієнта, а й від показань до пломбування/протезування зубів.

Процес виготовлення: переваги цирконієвих коронок перед металокерамічними

Процес виготовлення цирконієвих коронок сильно відрізняється від процесу виготовлення металокерамічних коронок. Цирконієві коронки виготовляються з біосумісного з організмом людини матеріалу – діоксиду цирконію. В основі методики виготовлення лежить фрезерування за допомогою CAD/СAM обладнання. Крім точності, висока температура спікання забезпечує міцність коронкам. Що стосується металокерамічних коронок, в основі їх виробництва лежить методика лиття металевих каркасів. Керамічна маса наноситься вручну техніком в зуботехнічній лабораторії.

Як ми вже згадували раніше, стан зуба також має значення при виборі коронки. При виготовленні металокерамічних коронок видаляється значний шар зубних тканин, а також видаляються нерви в зубах. Враховуються також харчові та інші звички пацієнта: бруксизм, вживання твердих овочів і горіхів, карамелізованих солодощів, фарбувальних напоїв і т.п. Металокераміка менш чутлива до фарбування, але цирконій більш натурально виглядає, тому тут постає питання про баланс ефективності і естетики. Необхідно враховувати потемніння з часом краю ясен металевого краю каркаса металокерамічних коронок.

Перш, ніж вибирати вид коронки, попросіть свого стоматолога показати Вам робочі матеріали і його роботи. Так Ви візуально зможете оцінити майбутній вигляд свого зуба і зрозуміти, як довго він прослужить.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги