Цифровий рентген в стоматології

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
цифровий рентген в стоматології
Зміст
 1. Чи безпечний цифровий рентген?
 2. Для чого застосується рентген в стоматології?
 3. Види рентгена в стоматології

Значимість рентгена в терапевтичній стоматології важко переоцінити. Рентгенодіагностика дозволяє доктору поставити точний діагноз і вибрати оптимальний метод лікування. Цифрова рентгенографія – це метод отримання зображення анатомічних структур за допомогою рентгенівських променів з подальшою цифровою обробкою зображення і передачі його на екран монітора.

Чи безпечний цифровий рентген?

Переваги сучасної цифрової рентгенографії не тільки в поліпшенні якості і точності зображення, можливості його передачі в електронному вигляді, але також і в значному зниженні променевого навантаження на пацієнта.

Рентгенівські знімки зубів в СКАЙКЛІНІК виконуються на сучасному сертифікованому обладнанні з дотриманням всіх необхідних заходів захисту, тому є абсолютно безпечними для наших пацієнтів.

При необхідності і наявності показань, цифрові знімки роблять також і дітям, при цьому зменшуючи дозу випромінювання відповідно до вікових норм.

Для чого застосується рентген в стоматології?

Діагностика і точна постановка діагнозу є успішним початком правильного лікування. Для чого ж застосовується рентген в стоматології?

 1. Виявлення карієсу на контактних поверхнях зубів, а також вторинного карієсу під встановленими пломбами.
 2. Оцінка стану коренів і каналів в зубі, якість їх пломбування та ендодонтичного лікування.
 3. Наявність хронічного запалення тканин, що оточують зуб: періодонтиту, пародонтиту.
 4. Виявлення гранульом і кіст зубів.
 5. З метою планування хірургічних операцій: імплантації, кісткової пластики (для оцінки стану кістки).
 6. Для ортодонтичної діагностики та оцінки розташування і співвідношення кісткових структур і зубів між собою.

Види рентгена в стоматології

 1. Внутрішньоротова рентгенографія (прицільний знімок). Використовується для діагностики стану 2-3 зубів (оцінки пломб, кореневих каналів і тканин, що оточують зуб).
 2. Панорамна рентгенографія. Це площинне зображення всієї зубощелепної області, що дозволяє оцінити одночасно стан всіх зубів і кісткової тканини верхньої і нижньої щелеп, а не 2-3 зубів (на відміну від прицільного знімка). Також на панорамному знімку лікар може частково оцінити стан гайморових пазух.
 3. Телерентгенографія в бічній і прямій проекції або ТРГ. Є обов’язковим для початку лікування у ортодонта. Оскільки тільки оцінка і прорахунок певних параметрів телерентгенограм дозволяє правильно поставити діагноз і визначиться з методом і термінами лікування. Лікар оцінює не тільки співвідношення зубів між собою, але також і розміри верхньої і нижньої щелеп.
 4. Комп’ютерна томографія або КТ. Є найбільш сучасним методом дослідження і золотим стандартом діагностики в стоматології. Дозволяє оцінити не тільки площинне (на відміну від панорамного знімка), але також і об’ємне зображення всіх зубощелепних структур і лицьових кісток, при необхідності. Використовується при плануванні комплексного лікування, ендодонтичного лікування каналів, імплантації та кісткової пластики.

Коментарі закриті.

Супутні послуги