Страх перед імплантацією зубів: гід з питань для пацієнтів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
страх перед імплантацією зубів: гід з питань для пацієнтів
Зміст
  1. Вибір найкращого виробника імплантів
  2. Оцінка компетентності імплантолога
  3. Оцінка досвіду імплантолога
  4. Гарантії успішної імплантації
  5. Складання плану лікування на імплантацію

Страх перед установкою зубних імплантатів – це одна з причин, чому багато пацієнтів відмовляються від даної процедури. Що рухає ними: боязнь самої процедури або її наслідків, неякісна робота стоматолога або вартість, небажання довго чекати загоєння або страх взяти відповідальність за вибір методу лікування? Всі ці страхи мають місце і це нормально. У даній статті ми зібрали дані про найпопулярніші страхи і питання пацієнтів щодо імплантації, тому тепер Ви з легкістю зможете спланувати свій візит до імплантолога.

Вибір найкращого виробника імплантів

Зазвичай інформацією про всі переваги та недоліки імплантів володіють самі імплантологи, тому:

– під час розмови про консультацію уточніть, платна вона чи безкоштовна. У деяких клініках консультації безкоштовні;
– погоджуйтеся тільки на очну консультацію, тобто особисту, де Ви зможете своїми очима побачити імплантати і оцінити їх стерильність і відповідність фото на сайті клініки, якщо такі є.

Ліцензійні імплантати добре запаковані і мають свій штрих-код, який часто можна перевірити онлайн на оригінальність. Імплантолог також може продемонструвати відповідну документацію, що підтверджує право клініки на придбання і установку імплантатів конкретного виробника.

Оцінка компетентності імплантолога

Досвідчений імплантолог задасть Вам на консультації наступні питання:

– чи немає у Вас захворювань опорно-рухової системи і, зокрема, кісткової тканини. Це важливо для остеоінтеграції – процесу прийняття організмом імплантату;
– чи немає у Вас захворювань ясен, тому що це також може вплинути на процес приживлення імплантату і навіть погіршити вже наявний стан ясен;
– чи є у Вас реставровані зуби (коронки, пломби, мости і т.п.). Така інформація дозволяє підібрати вид імплантату і зрозуміти, як звички індивідуальної гігієни позначаться на загальному стані імплантатів через деякий час (адже, незважаючи на те, що вони дуже міцні, неефективна гігієна теж може їх зруйнувати);
– чи немає у Вас шкідливих звичок, які можуть вплинути на успіх установки і довговічність імплантатів. Так само як куріння (у всіх його видах), жування тютюну, бруксизм, кусання нігтів або твердих предметів.

Далі імплантолог повинен сам розповісти, як проходить процес імплантації, розкриваючи основні питання пацієнта: показання та протипоказання, етапи імплантації, тривалість операції, можливість додаткових процедур (наприклад, синус-ліфтинг, плазмоліфтінг або кісткова пластика), тривалість, процес і догляд за заживанням лунки і багато іншого.

Оцінка досвіду імплантолога

Це нормально питати імплантолога про його досвід. Якщо Ви чуєте щось на зразок «Звичайно, я встановлюю імплантати добре!» – це не зовсім вдала фраза для прийняття рішення. Запитайте про імплантати, якими він користується у роботі, попросіть надати ліцензію або сертифікат оригінальності даного виробу, дізнайтеся про позитивний і негативний досвід імплантації у лікаря, запитайте про спеціалізацію і досвід в імплантології.

Гарантії успішної імплантації

Кожна професійна стоматологічна клініка надає гарантії на послуги протезування та імплантації. В ідеалі вона повинна давати довічну гарантію на встановлені імплантати. Поставте своєму імплантолог наступні питання, щоб бути впевненим, що Ви приймаєте вірне рішення:

– які гарантії на послуги клініки і чи є які-небудь вимоги, за яких ці гарантії набувають чинності?
– як виявляється потенційна проблема відторгнення імпланта? Можна бути впевненим, що лікарі нададуть необхідну допомогу, якщо щось піде не так?

Складання плану лікування на імплантацію

Професійна стоматологічна клініка, що ставить на перше місце інтереси своїх пацієнтів, завжди буде називати реальні цифри за послуги, незалежно від того, турбуватимуться її клієнти чи ні. Імплантолог може допомогти в розрахунку послуг таким чином, щоб не вийти за рамки бюджету пацієнта, але він не повинен ділити етапи імплантації і називати цифри частинами при кожному новому візиті пацієнта.

При комплексному розрахунку вартості Ваш імплантолог врахує такі моменти, як додаткові послуги (професійна чистка зубів, синус-ліфтинг, кісткова пластика та ін), вартість установки і майбутньої заміни коронки/абатмента, моста або протеза, діагностика та ін. Він також може проконсультувати Вас з питань оплати частинами та страховки, чи покриває витрати на імплантацію зубів.

Тепер Ви будете більш підготовлені до процесу імплантації зубів і зможете вибрати кращого фахівця для цієї процедури.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги