Стоматолог якої спеціалізації мені потрібен?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
стоматолог якої спеціалізації мені потрібен
Зміст
  1. Види спеціалізацій в стоматології
  2. Стоматолог-терапевт
  3. Ендодонт
  4. Пародонтолог
  5. Ортодонт
  6. Протезист
  7. Імплантолог
  8. Стоматолог-хірург

Які Ваші стосунки зі стоматологом? Чи доводиться Вам відвідувати інших фахівців, крім стоматолога-терапевта? Бувають ситуації, коли в навіть в терапевтичної стоматології одного терапевта недостатньо або потрібен стоматолог з підготовкою в іншій сфері, зі вмінням використання відповідного діагностичного та лікувального обладнання. Саме в такій ситуації знання про інших фахівцях допоможе Вам вирішити проблему максимально ефективно.

Види спеціалізацій в стоматології

Стоматолог-терапевт

Даний фахівець займається професійним чищенням зубів, пломбуванням зубів, лікуванням кореневих каналів і чутливості емалі. Саме терапевт зазвичай проводить профілактичні огляди порожнини рота кожні 6 місяців.

Ендодонт

Даний фахівець працює з кореневими каналами зубів, які були пошкоджені внаслідок запалення або травми. Терапевт також займається лікуванням каналів зубів, але якщо запалення дуже об’ємне або стоїть питання про переліковування каналів, його бере на себе ендодонт, оскільки у нього є додаткові знання і навички для більш складних випадків.

Пародонтолог

Стоматолог-пародонтолог займається лікуванням ясен і слизових оболонок порожнини рота. Також компетенція пародонтолога охоплює всі реконструктивні та косметичні процедури ділянки ясен і підготовку до імплантації зубів.

Ортодонт

Стоматологи-ортодонти більш відомі через їх роботу з брекетами, однак, це не єдиний пункт в їх компетентному списку – вони також займаються діагностикою, лікуванням, моніторингом прикусу і стану щелепних кісток/суглобів, спільною роботою з остеопатом при складних випадках вирівнювання прикусу.

Протезист

Стоматолог-ортопед спеціалізується на відновленні посмішки і зубів шляхом установки ортопедичних конструкцій, таких як коронки, вініри, протези і т.д. Даний фахівець підбирає найбільш ефективний і естетичний вигляд протезів, займається їхньою корекцією і установкою. Протезисти також працюють з протезами на імплантатах: при складних випадках імплантації передбачена робота в парі з імплантологом.

Імплантолог

Стоматолог-імплантолог займається імплантацією зубів, а саме установкою імплантатів (штучних зубів), які вкручуються в щелепну кістку. Імплантолог займається повною діагностикою, моделюванням, установкою і доглядом за штучними зубами. Його завданням також є визначити показання і протипоказання даного процесу для пацієнта.

Стоматолог-хірург

Стоматологи-хірурги спеціалізуються на діагностиці та хірургічному лікуванні щелепно-лицьової ділянки. Вони часто співпрацюють в парі з іншими фахівцями, наприклад, ортодонтами, ортопедами або імплантологами. Крім видалення зубів (найпоширеніша практика) хірурги також працюють з щелепно-лицьовими травмами і кістковою пластикою.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 15-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги