Стерильність в стоматології – наскільки це важливо?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
стерильність в стоматології – наскільки це важливо
Зміст
  1. Як вірусні інфекції впливають на роботу стоматологічних клінік?
  2. Підтримка рівня захисту в клініках на державному рівні

Чи відчуваєте різкий запах медикаментів або миючих засобів в стоматологічній клініці? Стоматолог довго миє руки, змінює маски, забираючи Ваше приймальний час? Доводиться заповнювати довгі діагностичні папери про історію хвороби, повні особистих питань? Спершу всі ці моменти можуть виглядати досить нав’язливо і незручно, однак, чим більш скрупульозна клініка в санітарних питаннях і діагностиці, тим кращий результат можна очікувати в сфері пацієнт-лікування-ефективність-безпека.

Як вірусні інфекції впливають на роботу стоматологічних клінік?

Вірусні інфекції крові, зокрема, гепатит B, C і ВІЛ/СНІД – це найважливіші моменти в історії хвороби пацієнта. Гепатит – це вірусне інфекційне захворювання, що вражає функції печінки, такі як очищення і регулювання рівня крові. Ігнорування цієї хвороби або її неправильне лікування викликає серйозні порушення здоров’я і навіть смерть. Вірус передається через контакт кров-кров, наприклад, через порізи або ін’єкції. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) може призвести до хронічного захворювання – СНІДу, яке руйнує імунну систему організму. Воно поширюється, в основному, статевим шляхом, але не виключено і зараження через контакт кров – кров.

Стоматологічним клінікам потрібна ця інформація, тому що лікування такого пацієнта вимагає більше уваги і, можливо, додаткової дезінфекції інструментів. Навіть така проста процедура, як професійне чищення зубів може стати ризиком для лікуючого лікаря, якщо якимось чином відбудеться контакт кров пацієнта – очі лікаря. І неприємне відчуття, яке складається у пацієнтів, що заповнюють списки своїх хвороб з деякими особистими питаннями – це не що інше, як безпека: лікарів клініки та інших пацієнтів.

Підтримка рівня захисту в клініках на державному рівні

Найкращим захистом від поширення цих захворювань в стоматологічних кабінетах та інших закладах охорони є максимально можливе усунення будь-якої можливості контакту кров – кров і постійне навчання. Уповноважені з контролю і профілактики захворювань державні органи щорічно підтримують рівень захисту в медичних установах:

  • сучасні інструкції по процедурам дезінфекції та стерилізації обладнання і засобів;
  • навчання новим процедурам інфекційного контролю: від бар’єрного захисту (рукавички, маски і халати) до дезінфекції інструментів;
  • проходження курсів з менеджменту персоналу та клінічної психології для адміністраторів і лікарів.

Якщо клініка проходить всі необхідні процедури, це вважається одним з аспектів високого професіоналізму в стоматологічній галузі, тому приймайте активну дезінфекцію, довгу підготовку робочого кабінету і діагностичні опитування, як ще один момент впевненості в обраній клініці.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 15-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги