Сприйняття відтінку пломб і коронок: ми бачимо різні кольори!

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
сприйняття відтінку пломб і коронок: ми бачимо різні кольори
Зміст
  1. Трохи біології
  2. Сприйняття відтінку пацієнтом
  3. Сприйняття відтінку стоматологом

Зуби кожної людини – унікальні за своєю формою, відтінком, товщиною, структурою. Коли справа доходить до художньої реставрації зубів, стоматологи іноді ламають собі голову щодо підбору правильного відтінку реставраційного матеріалу: буде він занадто темним або занадто яскравим, бляклим або напівпрозорим, жовтуватим або кремовим? Незважаючи на те, що відтінок пломби в реальності є чи не останнім чинником, все ж прагнення пацієнта до ідеального естетичного результату завжди дуже високо.

Трохи біології

Згідно з дослідженнями, людське око може розрізнити до 200 відтінків кольорів. Кожен з цих відтінків має близько 500 рівнів інтенсивності та яскравості. Можете уявити, скільки відтінків ми можемо відрізнити? Хоча, в порівнянні з комахами і рибами таке вміння відходить на задній план – оскільки вони бачать все в ультрафіолеті, їх очі вловлюють в рази більше відтінків, ніж людське око.

Якщо розглядати колір з суб’єктивної точки зору, то це більше відчуття, ніж реальна одиниця. Тобто, кожен колір людина сприймає по-різному і, якщо для когось ця пломба – дуже біла, для іншого вона – кремова.

Сприйняття відтінку пацієнтом

Для пацієнта основними факторами при оцінці пломби або коронки є напівпрозорість і природність матеріалу (форма, щільність, гладкість і т.п.). І пацієнт має рацію, адже при пропущенні світла (коли людина говорить, сміється), особливо, якщо реставрація встановлена ​​на передніх зубах, невдало підібраний відтінок матеріалу буде відразу кидатися в очі.

Сприйняття відтінку стоматологом

Що враховують стоматологи при установці художньої реставрації?

  • яскравість і насиченість ядра дентину, яке буде впливати на сірість майбутньої конструкції;
  • властивість емалі світитися, що буде проявлятися при розмові і посмішці на різних заходах, де використовується флуоресцентне світло;
  • опалесцентні властивості емалі, що проявляться при різних кутах падіння світла.

Говорячи про інші візуальні характеристики, важливо також, щоб форма нової конструкції відповідала структурі обличчя, а контури її поверхні були такими ж природно нерівними і в міру несиметричними, як і інших зубів.

Звичайно ж, від очей і умілих рук стоматолога залежить велика частина успішної реставрації, однак, без перевірених якісних матеріалів для пломбування практичний досвід лікаря може зійти нанівець.

Чим дорожчий матеріал, тим він якісніший і тим довші гарантії надаються на його використання. До таких матеріалів відносяться вініри і люмініри. Для їх виготовлення використовується безметаллова кераміка, а процес виготовлення проходить кілька етапів. Лінійка відтінків дуже різноманітна і може поповнюватися необхідними кольорами на замовлення стоматолога. До речі, лінійка відтінків у вінірів і люмінірів зазвичай на 100% збігається з відтінком зубів пацієнтів, навіть якщо зуби вже були реставровані раніше.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги