Спортивні капи для зубів: види і переваги

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
спортивні капи для зубів: види і переваги
Зміст
  1. Види спортивних кап і їх переваги

Як часто Ви займаєтеся спортом? Напевно, Вам відомо, що при активних видах спорту носіння капи (захисної накладки на зуби) – обов’язково: прямий механічний вплив на зуби без капи може призвести до відколу або вибивання передніх зубів, а удар по нижній щелепі може змістити прикус, пошкодити СНЩС (скронево-нижньощелепний суглоб) або навіть викликати струс мозку. У дошкільному віці травми зубів без капи складають близько 40% і особливо відсоток зростає в групах дітей, що носять брекети, тому що механічні удари створюють проблеми не тільки для зубів і щелепи, а й для ясен і слизових.

Види спортивних кап і їх переваги

Капи створені за подобою подушок безпеки в авто – вони поглинають і пом’якшують механічні удари, розподіляючи їх силу по всій щелепи. Таким чином, капи істотно знижують ризик отримання травми, наприклад, відколу або вибивання зуба.

Традиційні капи. Традиційні капи можна знайти в будь-якому спортивному магазині, іноді в аптеці. Вони доступні в ціні і асортименті, тому якщо Ви їх втратите, заміна знайдеться швидко.

Мінусом традиційних кап є те, що вони занадто універсальні, тобто комусь вони будуть великими, комусь маленькими, комусь будуть тиснути, а у когось будуть випадати під час бігу й розмови, а хтось їх практично не відчує, у когось вони викличуть роздратування ясен або слизових, а у когось – ні. До інших мінусів цих кап також відносять їх недовговічність (в залежності від удару, вони можуть прийняти удар і тріснути або тріснути під час наступних ударів).

Пінні капи. Такі капи стоять в 1,5-2 рази дорожче традиційних кап, але вони більш ефективні в своїй функціональності. Щоб виготовити такий виріб, капу поміщають в киплячу воду, а потім встановлюють на зуби. Пацієнт повинен прикусити дві щелепи, щоб на капи відбилася форма його зубів. Звичайно ж, пінна форма не поміщається на зуби пацієнта в киплячому стані – стоматолог чекає деякий час, поки форма не матиме відповідну температуру.

Завдяки формі індивідуального прикусу, така капа не випадає і заподіює в рази менше незручностей, ніж традиційна. Також пінна структура гарантує менший тиск на ясна.

Незважаючи на явну перевагу пінної капи від традиційної, у неї також є свої мінуси: вона як і раніше буде громіздкою і може завдавати дискомфорт. Також пінні капи менш щільні, ніж традиційні і можуть частіше тріскатись.

Персональні капи. Дослідження показують, що індивідуально підібрані капи знижують ймовірність струсу мозку на більш, ніж 50%. Атлети помічають, що такі капи не приносять дискомфорту під час дихання і активних рухів. Це також гарантує відмінну «посадку» виробу, тобто персональна капа не вилітає і не їздить на зубах під час занять спортом. За бажанням пацієнта, капи можуть бути виготовлені в різних кольорах і навіть з нанесенням логотипів. Даний вид накладок також виготовляється з іншого матеріалу, тому він більш довговічний.

Основним мінусом персональних кап є їх вартість – вони коштують дорожче, ніж стандартна капа. Спершу пацієнти не бачать великої цінності в придбанні такого дорогого способу захисту, однак, потім, отримавши травми голови або щелепи вони розуміють, що лікування та наслідки травми стоять в рази дорожче індивідуальної капи. Це професійний підхід: атлети, які цінують своє тіло і здоров’я ніколи не повернуться до звичайних кап, хоча б тому, що це заважає їх роботі. Іншим недоліком персональних кап є також те, що на їх виготовлення йде до 1 тижня, оскільки відбитки зубів відсилаються в зуботехнічну лабораторію, де безпосередньо виготовляється сама капа.

Запитайте у свого стоматолога, як би Ви могли порівняти варіанти кап і вибрати те, що Вам цікаво і вигідно.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги