Що впливає на довговічність пломби?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що впливає на довговічність пломби
Зміст
  1. Явища, що впливають на довговічність пломби

В терапевтичній стоматології, якісно встановлена ​​пломба – це гарантія здоров’я зуба і красивої посмішки на багато років. На жаль, навіть при ідеальній індивідуальній гігієні пломби зношуються. Залишається питання: що впливає на якість і довговічність пломби?

Явища, що впливають на довговічність пломби

Неефективна індивідуальна гігієна. Термін придатності однієї якісної пломби може варіюватися від 5 до 10-ти років. Якість індивідуальної гігієни прямо пропорційно впливає на якість встановлених пломб – якщо наліт не видаляється належним чином, тоді він в’їдається в місце дотику пломби з поверхнею зуба і проникає під пломбу, що викликає розвиток вторинного карієсу. Щоб уникнути цього явища необхідно:

  • ретельно дотримується хорошої гігієни в домашніх умовах;
  • проводити професійне чищення зубів для зняття щільного нальоту з поверхні зубів і пломб у стоматолога не рідше, ніж 1 раз в 6 місяців;
  • проводити полірування встановлених пломб для профілактики порушення герметизації крайового прилягання пломби з поверхнею зуба на профілактичному огляді у стоматолога 1 раз в 6 місяців.

Бруксизм і неправильний прикус. Дані явища негативно впливають не тільки на пломби, а й на весь зубний ряд в цілому. Надмірний тиск окремих зубів на запломбовану поверхню викликає їх швидке стирання і навіть може спровокувати тріщини і випадіння пломби.

Важливим моментом є перевірка прикусу після закінчення пломбування – стоматолог просить пацієнта стиснути щелепи, пожувати, посувати щелепами в сторони. Таким чином перевіряється правильне формування і розташування пломби. Якщо пацієнт відчуває дискомфорт, тоді лікар обробляє поверхню пломби шліфувальною головкою до тих пір, поки присутність пломби більше не буде відчуватися пацієнтом.

Неправильна фіксація пломби. Під час пломбування дуже важливо дотримуватися відсутностї рідин на композитному матеріалі і переконатися в тому, що на поверхні не залишилося крові, згустків цементу, волокон зубної нитки, слини. Якщо поверхня не була очищена належним чином, композит «візьметься» частково і з часом може від’єднатися від поверхні зуба.

Шкідливі звички. До звичок, які прямо впливають на якість встановлених пломб відноситься розгризання твердих предметів. Сюди відноситься не тільки розгризання горіхів і карамелізованих солодощів, а й відкривання зубами предметів.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги