Що впливає на довговічність коронки?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що впливає на довговічність коронки
Зміст
  1. Можливість ремонту коронки
  2. Якість цементу
  3. Строки давності коронки
  4. Рецесія ясен

Отже, ось Ви встановили або думаєте встановити коронку. Кожного пацієнта цікавить питання: «Чи надовго?». Насправді універсальної відповіді немає – довговічність коронки залежить від багатьох факторів протезування.

Можливість ремонту коронки

Довгостроковим можна вважати те, що можна полагодити. Якщо стоматолог помічає розкриття зазору між коронкою і зубом, тріщини коронки або її зміщення, тоді він порадить замінити її. Якщо ж процеси руйнування – тріщини або карієс знаходяться всередині коронки, про це можна буде дізнатися тільки по появі больових або дискомфортних відчуттів, тому що навіть рентгенограма не завжди демонструє зміни під коронкою.

Якість цементу

Для прикріплення коронки до зуба використовується спеціальний стоматологічний цемент. Від якості самого цементу і від способу його внесення залежить успіх фіксації коронки. Основним моментом у фіксації коронки є заповнення порожнього простору в коронці, але якщо цемент не внесений правильно, з часом він вимиється і туди потраплять бактерії.

Строки давності коронки

За ідеальних умов (ефективна індивідуальна гігієна, збалансований раціон, відсутність шкідливих звичок типу бруксизма, кусання нігтів і гризіння інших предметів) коронка повинна прослужити пацієнтові до 10-15-ти років. Деякі стоматологи пропонують замінювати коронку через такий термін, щоб не чекати її відколу або випадіння, інші вважають, що краще замінювати її тільки, коли вона демонструє ознаки зносу, наприклад, тріщини, вм’ятини або стирання верхнього шару, що виглядає не дуже естетично (як у металокерамічних коронок).

Рецесія ясен

Опускання ясен (рецесія) – це ще одна причина, чому коронки вимагають заміни, навіть якщо вони добре збереглися. Оскільки їх оптимальний термін служби складає 10-15 років, за цей час ясна повільно опускаються. На це може бути декілька причин: перенесені запалення ясен, неправильне чищення зубів, вікові зміни. Коли ясна опускаються, вони оголюють край коронки і якщо ця коронка зроблена з металевою основою, то вона стає помітною. Це приносить естетичний дискомфорт пацієнту.

Загалом, довгостроковість коронки залежить від Вашого відношення до своїх зубів. Чистіть зуби щодня, користуйтеся зубною ниткою і дотримуйтесь рекомендацій свого стоматолога – тільки так Ви забудете про свій штучний зуб на наступні 15 років!

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги