Що викликає тріщини і відколи реставрацій передніх зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що викликає тріщини і відколи реставрацій передніх зубів
Зміст
  1. Художня реставрація - що це?
  2. Чому руйнуються реставрації?
  3. Як перевіряється прикус при встановленні реставрації?

Коли мова йде про реставрацію передніх зубів, одним з основних критерій якості реставрації є її природність. Як забезпечити ідеальний вид зуба, якщо він зламаний, надколотий або тріснутий?

Художня реставрація – що це?

Художня реставрація зубів – це ніщо інше, як відтворення тканин зуба в ділянці зламу або тріщини за допомогою фотополімерного матеріалу. Є й інші причини, за якими проводиться реставрація, але ми розглянемо саме проблеми зовнішнього пошкодження зуба. Процес реставрації проходить за допомогою композитних матеріалів натуральних відтінків, які тверднуть за допомогою ультрафіолету.

Чому руйнуються реставрації?

Оскільки встановлені реставрації не є такими ж міцними, як натуральна емаль, з ряду причин вони не можуть бути такими ж довговічними, тому через певний проміжок часу вони стираються і втрачають блиск. До таких причин належать:

  • природне порушення крайового прилягання на стику пломби і емалі зуба;
  • накопичення харчових барвників з часом;
  • порушення технології постановки пломби, потрапляння слини або іншої рідини;
  • погана індивідуальна гігієна;
  • неправильний прикус;
  • шкідливі оральні звички (гризіння твердих предметів і солодощів, відкривання зубами предметів і т.д.).

Найчастішими причинами руйнування передніх реставрацій є неправильний прикус і бруксизм – сила тиску зубів в цьому випадку здатна стирати натуральну емаль, що говорити про композитні матеріали.

Як перевіряється прикус при встановленні реставрації?

Пацієнт розміщується в кріслі в положенні сидячи. Ортодонт оглядає положення центральної оклюзії і ведення нижньої щелепи. Саме в цих позиціях можливо визначити, які саме зуби стираються або вибивають реставрацію. Це особливо помітно на реставраціях верхніх передніх різців, які стикаються з нижніми різцями.

У випадку з бруксизмом після вствновлення реставрації пацієнтові видаються нічні капи, які допоможуть запобігти стирання передніх конструкцій під час сну. Для довговічності і хорошої естетики важливо відвідувати стоматолога не рідше, ніж раз на 6 місяців для огляду, контролю стану реставрацій і їх полірування.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги