Що трапляється з пульпою у пацієнтів після 50-ти років?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що трапляється з пульпою у пацієнтів після 50-ти років
Зміст
  1. Як змінюється функціональність пульпи після 50-ти років?
  2. Як проходить зараження ослабленої пульпи?
  3. Лікування ослабленою пульпи у пацієнтів після 50-ти років

При очищенні карієсу з «молодою» емалю ризики його поширення істотно зменшуються, що залежить від подальшої індивідуальної гігієни пацієнта. Це можна пояснити функціями обміну речовин і регенерації в тканинах пульпи – шарі, що відповідає за життя зуба. Після 50-ти функціональність пульпи йде на спад і лікування карієсу у пацієнтів цієї категорії може затягуватися або давати ускладнення.

Як змінюється функціональність пульпи після 50-ти років?

Пульпа містить клітини, що називаються одонтобластами – вони відповідають за виробництво і підтримку клітин дентину. Згодом одонтобласти перестають виробляти клітини і осідають вторинним шаром пульпи – репаративним дентином. Зуб поступово втрачає свою еластичність, погіршується кровообіг і здатність до захисту від бактерій.

Незважаючи на те, що існує тест на перевірку життєздатності пульпи, визначити її реальний стан стає дуже важко: по-перше, тому що результати тесту не завжди точні, а по-друге, тому що розрізнити нормальну живу пульпу від злегка наповненою репаративним дентином дуже складно без безпосереднього розкриття зуба.

Як проходить зараження ослабленої пульпи?

За «обробку» і боротьбу із зараженням відповідає фіброзна аваскулярная тканину пульпи. Коли вона не забезпечується кров’ю в достатній кількості, інфекція поширюється в рази швидше, тому що зубу не вистачає ресурсів, щоб боротися з нею. В результаті, у пацієнтів після 50-ти більше спостерігається карієс і пульпіт.

Лікування ослабленою пульпи у пацієнтів після 50-ти років

При каріозному ураженні зуба проводиться звичайне пломбування, однак, при ускладненні глибокого карієсу пульпітом (запаленням нерва), в недалекому майбутньому пацієнтові може знадобиться лікування кореневих каналів.

Деякі стоматологи практикують встановлення тимчасової пломби на місці очищеної пульпи, щоб перевірити, як поведе себе зуб з репаративним дентином: якщо протягом півроку пацієнт не зазначає появи дискомфорту і неприємних відчуттів, значить, можна встановлювати справжню коронку і насолоджуватися своїми новими зубами.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги