Що таке зуботехнічна лабораторія і що вона виготовляє?

що таке зуботехнічна лабораторія і що вона виготовляє
Зміст
  1. Як проходить співпраця стоматолога і зубного техніка?
  2. Що ще виготовляється в зуботехнічній лабораторії?
  3. Чи всі конструкції виготовляються в лабораторії при клініці?

Як Ви уявляєте роботу зуботехнічної лабораторії? Зазвичай в зуботехнічній лабораторії працюють техніки, що виготовляють протези, коронки, керамічних вкладок на зуб і вініри, проте, іноді і самі стоматологи беруть участь в робочому процесі.

Як проходить співпраця стоматолога і зубного техніка?

В першу чергу, техніки займаються відливанням і формуванням моделі зубних рядів з відбитків, знятих стоматологом.

Відливання відбитка техніком допомагає стоматологу побачити свій відбиток з боку, візуалізувати похибки діагностики і вимірів. У лабораторії відбувається процес безпосереднього виготовлення коронки, однак корекція і остаточна фіксація конструкції лягає на плечі стоматолога. Час, витрачений на корекцію – це свого роду перестраховка і впевненість в тому, що продукт вийде таким, яким він повинен бути. Деякі стоматологи безпосередньо беруть участь в процесі виготовлення конструкцій, тому що хочуть отримати готову модель з мінімумом корекції.

Що ще виготовляється в зуботехнічній лабораторії?

Чи всі конструкції виготовляються в лабораторії при клініці?

Деякі ортопедичні конструкції на етапі протезування виготовляються не при стоматологічній клініці, а в інших лабораторіях. Не тому, що лабораторіям не вистачає досвіду або обладнання, а тому, що вони не володіють всіма правами на виготовлення оригінальних конструкцій або їм потрібно більш оперативне виготовлення декількох конструкцій.

Є моделі, які виготовляються виключно в лабораторіях постачальника, наприклад Invisalign. Вони поставляються напряму з США, і клієнти чекають їх доставки по кілька тижнів, але таким чином компанія гарантує якість своєї продукції на всіх етапах придбання продукту – від замовлення до отримання моделі на руки.

Супутні послуги