Що таке тріщиностійкість і як це впливає на протезування зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що таке тріщиностійкість і як це впливає на протезування зубів
Зміст
  1. Що таке тріщиностійкість?
  2. Перевірка на міцність

Чому цирконієві коронки вважаються найпопулярнішими в протезуванні зубів? Крім своєї естетичності вони також гарантують довговічність, функціональність і тріщиностійкість. Про те, що це таке і як це впливає на якість протезування, читайте далі.

Що таке тріщиностійкість?

Даний термін широко використовується в стоматології при виготовленні коронок і імплантації зубів. Він позначає зносостійкість, міцність та цілісність матеріалу. Чим вище тріщиностійкість, тим нижче шанс, що матеріал дасть тріщину під впливом ваги або тиску, відповідно, чим вище тріщиностійкість, тим більш довговічними будуть коронки або імплантати.

Тріщиностійкість виражається в МПа·м1/2. Такі матеріали, як титан і сталь володіють тріщиностійкістю 50 МПа·м1/2. Оксид цирконію досягає 5 МПа·м1/2, особливо, якщо говорити про моделі IPS Е.max ZirCAD MT і MT Multi. Бетон, наприклад, володіє коефіцієнтом всього в 0,2-1,4 МПа·м1/2, тобто він дуже крихкий і завжди повинен армуватися сталлю.

Візуальний вид коронок і імплантів, тобто їх напівпрозорість і тонкість ніяким чином не демонструють тріщиностійкість – деякі напівпрозорі моделі цирконію, наприклад, IPS Е.max ZirCAD LT і IPS Е.max ZirCAD MO демонструють вищі показники тріщиностійкості, ніж інші його аналоги.

Перевірка на міцність

В процесі виготовлення всі реставраційні моделі проходять перевірку – прогибання, тиск, симуляція жування і невеликих ударів. При тестуванні важливо використовувати один і той же метод вимірювання тріщиностійкості, інакше отримані результати будуть непорівнянні.

Коли пацієнти чують про високу тріщиностійкость своїх реставраційних матеріалів, вони впевнені, що будь-які маніпуляції з новими зубами їм доступні, однак, це не так: так, гризіння горіхів і карамельних солодощів, кусання твердих фруктів і овочів стає доступним, однак, в довгостроковій перспективі при постійному впливі тріщини можуть з’явитися. Якщо пацієнт страждає бруксизмом, то навіть його природні зуби схильні до небезпеки стирання і поїдання, і стійкий оксид цирконію тут не виняток.

При встановленні керамічних і цирконієвих конструкцій обов’язково проконсультуйтеся у стоматолога щодо можливого раціону і правильного догляду за конструкціями. Тільки правильне ставлення до цирконію та кераміки зможе дійсно підтримати довговічність і ефективність коронок, протезів і імплантів.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги