Що таке пародонтальні кишені і як лікується їх запалення?

що таке пародонтальні кишені і як лікується їх запалення
Зміст
  1. Що таке пародонтальні кишені?
  2. Від чого залежить швидкість зараження пародонтального кишені?
  3. Лікування пародонтальних кишень

Можливо, Ви ніколи не були у пародонтолога і не знаєте, що таке пародонтальні кишені. Однак, ми хотіли б, щоб Ви мали поняття про даний термін і застерегли себе від можливих захворювань і стресу, якщо все-таки Вам доведеться з цим зіткнутися.

Що таке пародонтальні кишені?

Пародонтальні кишені – це простір, що з’являється в зоні між яснами і коренем зуба під час тривалої інфекції або захворювання. Ігнорування лікування пародонтальних кишень тягне за собою розхитування зубів і їх подальше випідання в запущених випадках і повне видалення зуба.

Від чого залежить швидкість зараження пародонтального кишені?

Анатомія коренів. Швидкість утворення кишень залежить не тільки від протікання захворювання ясен, а й від анатомії зубних коренів. До більш швидкого розхитування будуть схильні ті зуби, що мають недостатній шар кортикальної пластинки і кісткової тканини з боку коренів.

Вертикальні тріщини зуба. Якщо у пацієнта спостерігаються вертикальні тріщини зуба, що з’явилися недавно або тріщини, що з’явилися давно, але які були проігноровані, ці тріщини можуть утворити пародонтальні кишені в ділянці цього зуба.

Контакт з сусідніми коренями. Структура зубних коренів у кожної людини індивідуальна, тому часто трапляється, що при утворенні пародонтальної кишені інфекція вражає і корені сусідніх зубів. В цьому випадку у пацієнтів уражаються один, два або три зуба одночасно.

Лікування пародонтальних кишень

Насамперед лікування пародонтальних кишень проходить в стоматологічній клініці – за допомогою пародонтального кюретажу або вектор-терапії. Після лікування такими методами пацієнту можуть бути запропоновані домашні способи очищення нальоту ясен від нальоту. Одним з таких способів є іригатор Waterpik.

Іригатори призначаються пацієнтам, які успішно пройшли лікування кишень і тепер можуть використовувати Waterpik в якості профілактики. Крім використання іригатора важливою умовою збереження здоров’я ясен є регулярне чищення зубів в клініці кожні 3-6 місяців, в залежності від клінічної ситуації. Якість індивідуальної гігієни також набуває особливого значення – якщо до зараження пародонтальних кишень пацієнт ігнорував чистку зубною ниткою і дворазову чищення зубною щіткою, після одужання він ретельно стежитиме за своє здоров’я, вже знаючи про наслідки.

Супутні послуги