Що робити, якщо зуб зламаний нижче ясен?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що робити, якщо зуб зламаний нижче ясен
Зміст
  1. Недоліки зруйнованого на рівні ясен зуба
  2. Як проходить протезування зуба, якщо залишився один корінь

Для якісного протезування зубів вкрай важливо, щоб корінь зуба був якомога стійким. На жаль, не завжди пацієнти приходять в стоматологічну клініку з ідеальними для протезування умовами в порожнині рота і в цьому є свої складності.

Недоліки зруйнованого на рівні ясен зуба

Якщо зуб зламався або зруйнований внаслідок карієсу нижче лінії ясен, то така основа буде нестійкою для коронки в майбутньому. Для ефективної фіксації коронки необхідно хоча б 1,5 мм висоти кореня вище ясен – основи, на яку кріпиться конструкція. Якщо встановити коронку на менший об’єм тканин, ніж 1,5 мм, тоді є ризик, що коронка не тільки трісне або випаде, але й зруйнується корінь зуба через вертикальну тріщину і зуб потрібно буде видаляти повністю.

Як проходить протезування зуба, якщо залишився один корінь

Екструзія зуба. Екструзія – це витягування зуба з лунки за допомогою ортодонтії та брекетів. Таким чином, він стає трохи довшим, що грає важливу роль для успішного протезування. Це дозволяє отримати естетичний і більш функціональний результат.

Подовження коронки. Подовження коронкової (верхньої) частини зуба проходить шляхом хірургічного видалення ясен навколо зламаного зуба таким чином, щоб частково оголити його корінь.

Імплантація зубів. Ще одним варіантом відновлення зламаної основи, а скоріше її заміни є встановлення імплантату. Якісне протезування на місці зламаного зуба можна забезпечити тільки тоді, коли кукса зуба знаходиться вище рівня ясен, в той час, як встановлення імплантату повністю вирішить питання функціональності і естетики зуба на наступні десятки років.

Буває, що пацієнти не підтримують жоден з цих способів і наполягають на тому, щоб зуб був відновлений з того, що залишилося. Але як ми згадували вище, є високий ризик того, що зуб буде пошкоджений, тому ця перспектива може бути дуже короткочасною.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги