Що робити, якщо у мене зламався зубний протез?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що робити, якщо у мене зламався зубний протез
Зміст
  1. 3 найпоширеніші причини поломки зубних протезів
  2. Що робити при поломці протеза?

Ви можете дуже обережно носити свої протези і добре за ними доглядати, але одного разу вони можуть дати тріщину під час жування твердої їжі (горіхів, фруктів) або при падінні. Що робити з таким протезом? Читайте далі.

3 найпоширеніші причини поломки зубних протезів

Знос. Як би Ви не ​​ставились обережно до користування і догляду за зубним протезом, все ж він складається з матеріалів, які з часом стираються і дають тріщини. Враховуйте велику силу тиску і жування щелепами під час споживання їжі, а також очищення спеціальними щітками і розчинами. Додайте сюди температурний і хімічний вплив – гарячі/холодні/кислі напої і їжа, які впливають на структуру матеріалів протеза.

Атрофія кісткової тканини. Даний процес абсолютно не має відношення до того, наскільки добре Ви ставитеся до свого протезу: з часом щелепна кістка розсмоктується сама по собі, якщо їй не надається достатньо навантаження під час жування й мови. Оскільки протез ніяким чином не запобігає атрофії, а тільки забезпечує функціональність самих зубів, обсяг щелепної кістки зменшується і протез вже не «сидить» належним чином. Як результат, він починає відставати повністю або частково від зубів або ясен, а це призводить до тріщини або поломки.

Випадкове падіння/тріщина. Ніхто не ідеальний, тому буває, що протез може випасти з рук і ми можемо на нього наступити/сісти. Також трапляється, що пацієнти кладуть протез на тумбу біля ліжка і не помічають, що промахнулися, а вранці наступають на нього. Благо, протези не вимагають багато часу на заміну.

Що робити при поломці протеза?

Насамперед повідомте свого лікаря про поломку – у нього в архіві обов’язково зберігається цифрова копія Вашого протеза, яку можна буде заново відтворити в лабораторії. Можливо, знадобиться зробити новий відбиток або цифрове сканування. Не вдавайтеся до заміни протезів спортивними каппами або іншими «підручними» засобами з аптеки – це тільки погіршить стан Ваших ясен і зубів, якщо вони ще є.

Залежно від типу тріщин або поломки протез може бути відремонтований техніком або виготовлений новий.

Записатися в стоматологічну клініку СКАЙКЛІНІК необхідно не тільки коли протез вже тріснув або зламався, але і коли Ви починаєте відчувати дискомфорт від його носіння, хоч раніше такого не було. Як мінімум, це може бути ознакою атрофії кісткової тканини і чим раніше Ви замініть протез, тим краще. Якщо атрофія набирає обертів, доктор може направити Вас до імплантолога для можливої ​​імплантації зубів. Це більш дорога процедура, але вона призупиняє атрофію кісткової тканини, а також гарантує довговічність штучних зубів.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги