Що робити, якщо проковтнув брекет?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що робити, якщо проковтнув брекет
Зміст
  1. Як трапляється, що людина проковтує частина ортодонтичного апарату?
  2. Що робити, якщо Ви проковтнули частину брекет-системи?

«… Я проковтнув скобу від брекетів!» – страшна фраза для пацієнта, озвучена неодноразово на прийомах в стоматологічній клініці. Звичайно, не кожен день зустрічаєш пацієнтів, які проковтнули частину своєї ортодонтичної конструкції, проте якщо таке раптом трапиться з Вами або з Вашою дитиною, Ви будете знати, що робити.

Як трапляється, що людина проковтує частина ортодонтичного апарату?

Оскільки брекети складаються їх дрібних елементів, є ризик, що при певному тиску або прийомі занадто твердої їжі вони можуть відколотися. Ми не говоримо про процеси нормального жування або чищення зубів – для цього конструкції пристосовані; ми говоримо про розкушування дуже твердих предметів (карамелі, горіхи), відкривання зубами будь-яких предметів, надмірному чищенні деталей щіткою, самостійне накручування і пересування деталей. Якщо Ви застосовували будь-яку з перерахованих «екстра» дій, то цілком ймовірно, що під час наступного прийому їжі якийсь замочок, брекет або інше кріплення не витримає і відломається під впливом жування. Ви можете навіть і не помітити, що проковтнули деталь, поки візуально не побачите відсутній елемент.

Ризик випадкового проковтування деталей стосується не тільки брекетів – пацієнти ковтають тимчасові коронки, пломби, вініри і інші одиниці реставрацій зубів.

Що робити, якщо Ви проковтнули частину брекет-системи?

Металеві предмети виходять природним шляхом через день або два дні в 98% випадків – просто продовжуйте харчуватися і вести звичайний спосіб життя.

Якщо Ви проковтнули брекет або замочок – елемент, розміром з пару міліметрів, у нього є всі шанси напіврозчинитися в шлунково-кишковому тракті. Справа в тому, що шлункові речовини (соляна кислота і пепсин) складають 1,5-4,0 за шкалою рН – це дуже високий рівень кислотності, який може частково розчинити металеві предмети.

Почати хвилюватися слід, якщо Ви відчуваєте труднощі з диханням – це означає, що шматочок брекета потрапив в дихальні шляхи. Те ж саме стосується неприємних відчуттів під час ковтання або дискомфорту в ділянці живота. При наявності подібних відчуттів відразу ж зверніться до лікаря – лікар порекомендує зробити рентгенівський знімок і спланує послідовність медичного втручання.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги