Що потрібно знати про захворювання ясен?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що потрібно знати про захворювання ясен
Зміст
 1. Етапи зараження пародонту
 2. Які симптоми пародонтиту?
 3. Які існують методи лікування пародонтиту?
 4. Як запобігти пародонтиту?

А Ви в курсі, що 67% причин візитів до стоматолога – це скарги на запалення і кровоточивість ясен? Знайомтеся, пародонтит.

Пародонтит має місце, коли тканини пародонту (шари, що фіксують корінь зуба в альвеолярній лунці) і інших прилеглих тканин запалюються, провокуючи руйнування кісткової тканини зуба з його подальшим випадінням. Даний процес може активізуватися тільки в пародонті або у всіх шарах. Однак якщо призупинити захворювання ще на початковій стадії, коли заражені тільки ясна (гінгівіт), то пародонтиту можна уникнути.

Етапи зараження пародонту

 1. Утворення зубного нальоту біля ясен.
 2. Затвердіння нальоту (відбувається при недотриманні гігієни ротової порожнини).
 3. Опускання і наростання каменю під яснами.
 4. Розвиток патогенної мікрофлори в ясенній кишені.
 5. Розхитування зуба.
 6. Випадіння зуба.

Які симптоми пародонтиту?

 • ясна почервоніли і набрякли;
 • помітна кровоточивість ясен під час чищення зубною щіткою;
 • з’явився неприємний запах і присмак у роті;
 • корені деяких зубів помітно оголилися.

Зазвичай пародонтит виникає у пацієнтів після 30-ти. Якщо Ви помічаєте у себе наявність деяких ознак, обов’язково зверніться до стоматолога, навіть якщо це всього лише перший пункт.

Які існують методи лікування пародонтиту?

 • Вектор-терапія. Застосовується для очищення заражених ділянок струменем гідроксиапатита під ультразвуком, що забезпечує високоефективну очистку пародонтальної кишені без хірургічного втручання.
 • Кюретаж. Залежно від стадії пародонтиту застосовується закритий чи відкритий кюретаж. Полягає в ретельному видаленні біоплівки і грануляцій з пародонтальних кишень, а також полірування коренів за допомогою ручних інструментів – кюрет.
 • Шинування. Застосовується на останніх стадіях захворювання, коли зуби пристойно розхитані. Рухливі зуби скріплюються разом скловолоконною ниткою, яка фіксується за рахунок рідкого фотополімерного матеріалу до кожного зуба. Конструкція практично непомітна на зубах.
 • Плазмоліфтинг. Здійснюється шляхом нарощування нових клітин ясен з аутоплазми пацієнта, отриманої з власної крові.

Як запобігти пародонтиту?

Основними рекомендаціями щодо профілактики є правильна гігієна ротової порожнини і обов’язковий огляд у фахівця раз на півроку. При дотриманні цих двох простих правил шанс захворіти на пародонтит і іншими захворюваннями ясен і зубів зменшується в рази, а навіть якщо з’явиться найменший ризик захворювання, Ви встигнете вчасно провести лікування.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги