Що потрібно знати курцям перед імплантацією зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
що потрібно знати курцям перед імплантацією зубів
Зміст
  1. Як куріння впливає на приживлення зубних імплантів в роті?
  2. Як знизити ризик відторгнення імплантату, якщо ви курите?

Вам подобається курити? На жаль, ця звичка впливає не тільки на здоров’я легень, але і на стан ротової порожнини – неприємний запах з рота, жовтизна і сірість зубів, щільний, пігментований наліт, а також часті стоматити. Для тих, хто планує робити імплантацію зубів, куріння може стати серйозною перешкодою до красивої і білосніжною посмішки – так говорять дослідження, проведені серед пацієнтів з імплантатами. За результатами досліджень, вдвічі більше невдач в процесі приживлення відбулося у пацієнтів-курців в порівнянні з пацієнтами, які не палять.

Як куріння впливає на приживлення зубних імплантів в роті?

Саме нікотин – хімічна речовина, що використовується в сигаретах, є основною причиною підвищеного ризику відторгнення імплантатів. Крім пригнічення функцій деяких центрів головного мозку, нікотин також обмежує кровотік в капілярах, які у великій кількості розташовані в тканинах щелепно-лицевої ділянки. Виходить, що в структурах ротової порожнини виробляється менше антитіл для боротьби з інфекцією і загоєння відкритих ран.

Крім зниження вироблення антитіл у курців також спостерігається зниження вироблення слини, а слина є другим природним засобом організму для знезараження і очищення ран. Відповідно, постійні курці частіше страждають через захворювання ротової порожнини і повільніше реагують на лікування.
Для імплантації запалення ясен – це один з найголовніших чинників ризику, оскільки запалення може перейти на щелепну кістку. Більш повільне загоєння слизових також впливає на весь післяопераційний період, оскільки тільки від моменту остеоінтеграції (приживлення) титанового штифта з кістковою тканиною, стоматолог-ортопед може починати етап протезування на імплантатах.

Як знизити ризик відторгнення імплантату, якщо ви курите?

В ідеалі всі стоматологи радять своїм пацієнтам кинути палити. Звичайно ж, для багатьох це виглядає неможливим, особливо якщо вони курять не перший рік. Якщо пацієнт не може повністю позбутися від цієї звички, йому слід хоча б за тиждень до операції і за два тижні після утриматися від куріння взагалі. Також необхідно дотримуватися індивідуальної гігієни (чистити зуби два рази в день, користуватися зубною ниткою (і ополіскувачем, якщо потрібно)), приймати лікарські препарати, виписані лікарем, дотримуватися рекомендацій зі зміни раціону, якщо такі є.

Всі ці «жертви» знадобляться при установці кожного нового імплантату в порожнині рота. Для багатьох з часом стає очевидним, що набагато легше буде кинути курити, адже від ступеня загоєння імплантату залежить те, як довго він прослужить і як добре буде виглядати поряд з іншими зубами (штучними або живими).

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги