Гінгівіт у дітей лікування

Записатися на прийом
Гінгівіт у дітей лікування

Етапи лікування гінгівіту у дітей

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Гінгівіт є найбільш поширеним стоматологічним захворюванням серед дітей. Це запалення ясен, пов’язане з такими неприємними факторами, як кровоточивість і сильний набряк. Лікування гінгівіту у дітей повинно негайно виконуватися фахівцем.

Причини розвитку гінгівіту у дітей

Діти більш схильні до цього захворювання, тому що вони часто погано доглядають за своїми зубами.

Розвиток гінгівіту часто пов’язано з бактеріальними інфекціями, при яких збільшується кількість зубного нальоту. Наявність зубних відкладень обумовлено недостатньою гігієною порожнини рота, якої потрібно в першу чергу приділити увагу, якщо ви проводите лікування гінгівіту у дітей в домашніх умовах. У дітей причиною гінгівіту може бути і неправильне розподіл жувального тиску на зуби і ясна. Це навантаження може бути пов’язана з наявністю неправильного прикусу, скупченості зубів, карієсу, зруйнованих або відсутніх зубів.

Захворювання не виникає у людей з високим рівнем імунітету. У нормі організм дитини володіє достатніми захисними силами для боротьби з мікроорганізмами, що викликають захворювання. Осінь і весна є піковими періодами, адже в цей час року дітям не вистачає вітамінів і їх імунний захист слабшає.

Гінгівіт у дітей: перші симптоми

Гінгівіт майже завжди проявляється гостро. Пацієнти скаржаться на біль і кровотечу при чищенні зубів або пережовуванні твердої їжі. У нормі слизова оболонка має рожевий колір, але при гострому гінгівіті ясна стають яскраво червоними, а в хронічних випадках слизова оболонка синіє, спостерігається набряклість.

Гінгівіт у дітей у віці до одного року зазвичай розвивається на тлі стоматиту. Дитина може постійно плакати або стати дратівливим через гострого болю. Коли запалення стає більш серйозним, симптоми можуть включати підвищення температури в ураженій області, слабкість, біль і лихоманку.

Запущена хвороба може зажадати більш складного лікування. Важливо не починати лікування гінгівіту у дітей препаратами самостійно, а звернутися в клініку, як тільки ви помітили ознаки запалення, що допоможе вам уникнути ускладнень.

Види гінгівіту у дітей

Кожен вид захворювання має свої особливості і виникає під впливом різних факторів. Лікар може діагностувати різні форми: катаральний, гіпертрофічний, виразковий, герпетичний гінгівіт у дітей та інші. Розглянемо кожну з них.

Катаральний

Цей вид можна розпізнати за біль при прийомі їжі або кровоточивість при чищенні зубів. Також може з’явитися неприємний запах або притуплятися почуття смаку. Діти можуть скаржитися на печіння або свербіж у роті. При огляді можна помітити почервоніння і припухлість. При тяжкому перебігу гострих ознакою є інтоксикація. Симптоми можуть включати головний біль, нудоту, сонливість і підвищення температури, тому важливо почати лікування гінгівіту у маленьких дітей якомога раніше.

Гіпертрофічний або гіперпластичний

Складна форма, що розвивається на тлі давнього запального процесу, який перейшов в хронічну фазу. У цьому випадку запальний процес супроводжується розростанням тканин, що призводить до часткового закриття коронкової частини зуба. Ця форма захворювання зазвичай локалізована, але можуть вражати і десна всіх зубів. В основному, він локалізується на нижніх різцях і іклах передніх зубів.

Маргінальний

Найчастіше це зустрічається у дітей з нерівними зубами або прикусом. Особливістю є ураження неприкрепленного краю ясен, що оточує зуб. У цих випадках на зубах накопичується наліт і колонії хвороботворних мікроорганізмів, що робить неможливим ретельне очищення важкодоступних місць. Може виникнути кровоточивість, але на ранніх стадіях біль і почервоніння практично відсутні. Якщо його не лікувати, він може стати хронічним.

Десквамативний

Пов’язаний з гормональним дисбалансом і частіше зустрічається в підлітковому віці, може виникати у поєднанні з іншими захворюваннями. На ранніх стадіях немає ніяких симптомів, крім кровоточивість при чищенні зубів. Пізніше ясна сильно набухають, набувають яскравий колір і блиск, виникає злущування епітелію. Внаслідок чого виникають гнійні виразки або ерозії.

Виразковий

Характерно виникнення виразок і ерозій. Стан дитини може швидко погіршуватися, температура підвищується. Спостерігається сильна набряклість і кровоточивість, а також сильний запах з рота. Необхідно ретельно проводити діагностику та виявити причину виникнення виразкового гінгівіту, оскільки часто супроводжує системні захворювання організму.

Атрофічний

Виникає, коли в роті вже є первинне запалення, тобто стоматит. Додатково впливають переохолодження і слабка імунна система. Характерно ущільнення ясен. Атрофічний гінгівіт не має явного запального процесу і може протікати безболісно, але з часом може ускладнитися пародонтозом. Пародонтит у дітей можна вилікувати в нашій клініці, проте найкраще запобігти цю проблему.

Діагностика і методи лікування гінгівіту у дітей в стоматології SKYCLINIC

Діагноз має поставити стоматолог, який може визначити форму захворювання і відрізнити його від багатьох інших хвороб, які на ранніх стадіях виявляють ті ж симптоми.

Лікування гінгівіту у грудних дітей вимагає комплексного підходу. Плани лікування складаються індивідуально, з урахуванням форми захворювання і віку маленького пацієнта. При важкому гінгівіті з високим ризиком ускладнень у план медикаментозного лікування включаються антибактеріальні засоби. Вибір і дозування ліків визначає стоматолог.

Для дітей (до 4 років) з діагнозом гінгівіт успішним є використання лікарських тампонів, а не антисептичних ополіскувачів для рота. Ця рекомендація застосовується, коли діти відмовляються або не можуть самостійно прополоскати порожнину рота.

Чому не варто лікувати гінгівіт в домашніх умовах

Якщо гінгівіт не лікувати, він може призвести до захворювання ясен і стати хронічним. Регулярні візити в дитячу стоматологію життєво важливі для запобігання втрати зубів. Само собою зрозуміло, що рот є початковою точкою травного тракту, звідки їжа потрапляє в організм і викликає бактеріальне запалення, яке може поширитися далі.

Профілактичні заходи запалення ясен у дітей

Кращий спосіб профілактики гінгівіту у дітей:

 • підтримувати чистоту порожнини рота;
 • приймати вітаміни і регулярно гуляти на свіжому повітрі;
 • уникати переохолодження;
 • використовувати м’яку зубну пасту, щітку і регулярно їх міняти.

Тепер ви знаєте, що таке гінгівіт у дітей, що його викликає, як лікувати інфекцію та запобігти її повторенню. Якщо ви будете слідувати вказівкам лікаря, ви можете розраховувати на швидке одужання.

Якщо у вашої дитини з’явилися ознаки гінгівіту, запишіться на прийом до нашого стоматолога в SKYCLINIC. У нас працює команда досвідчених фахівців. Клініка оснащена новітнім обладнанням для високоточної діагностики і безболісного лікування всіх захворювань зубів і ясен. Для лікування гінгівіту у дітей та дорослих кваліфіковані стоматологи використовують тільки високоякісні препарати від всесвітньо відомих постачальників.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути

Варіанти рішень

Пародонтит у дітей лікування
Узнать больше
Стоматит у дітей
Узнать больше
Симптоми
 • червоні або синюшні ясна
 • кровоточивість та набряк ясен
 • больові відчуття під час чищення зубів
 • температура та погірщення самопочуття у разі важкого перебігу
Профілактика
 • якісне чищення зубів дитині батьками 2 рази в день
 • регулярний огляд у дитячого стоматолога
 • збалансоване харчування
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 8 дней
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 8 дней
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Осталось 8 дней
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 8 дней
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Осталось 8 дней
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 8 дней
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 8 дней
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 8 дней
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 8 дней
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Осталось 8 дней
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Чим зняти запалення ясен у дитини?
Запалення ясен у дитини може спостерігатися при прорізуванні зубів, гінгівіт, кісті прорізування, стоматиті, а також пародонтиті у дітей. Лікування запалення ясен у дітей народними засобами може бути небезпечним для здоров'я Вашої дитини, тому в разі виникнення симптомів запалення слід негайно звернутися до досвідченого дитячого стоматолога.
Яка температура при гінгівіті у дітей?
При окремих формах гострого гінгівіту температура тіла у дитини може підвищуватися до 39 °С. Вибір тактики лікування буде залежати не тільки від форми, але також і від тяжкості перебігу.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Татьяна Синотина про стоматологію
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає