Гінгівіт у дітей лікування

Етапи

Гінгівіт є найбільш поширеним стоматологічним захворюванням серед дітей. Це запалення ясен, пов’язане з такими неприємними факторами, як кровоточивість і сильний набряк. Лікування гінгівіту у дітей повинно негайно виконуватися фахівцем.

Причини розвитку гінгівіту у дітей

Діти більш схильні до цього захворювання, тому що вони часто погано доглядають за своїми зубами.

Розвиток гінгівіту часто пов’язано з бактеріальними інфекціями, при яких збільшується кількість зубного нальоту. Наявність зубних відкладень обумовлено недостатньою гігієною порожнини рота, якої потрібно в першу чергу приділити увагу, якщо ви проводите лікування гінгівіту у дітей в домашніх умовах. У дітей причиною гінгівіту може бути і неправильне розподіл жувального тиску на зуби і ясна. Це навантаження може бути пов’язана з наявністю неправильного прикусу, скупченості зубів, карієсу, зруйнованих або відсутніх зубів.

Захворювання не виникає у людей з високим рівнем імунітету. У нормі організм дитини володіє достатніми захисними силами для боротьби з мікроорганізмами, що викликають захворювання. Осінь і весна є піковими періодами, адже в цей час року дітям не вистачає вітамінів і їх імунний захист слабшає.

Гінгівіт у дітей: перші симптоми

Гінгівіт майже завжди проявляється гостро. Пацієнти скаржаться на біль і кровотечу при чищенні зубів або пережовуванні твердої їжі. У нормі слизова оболонка має рожевий колір, але при гострому гінгівіті ясна стають яскраво червоними, а в хронічних випадках слизова оболонка синіє, спостерігається набряклість.

Гінгівіт у дітей у віці до одного року зазвичай розвивається на тлі стоматиту. Дитина може постійно плакати або стати дратівливим через гострого болю. Коли запалення стає більш серйозним, симптоми можуть включати підвищення температури в ураженій області, слабкість, біль і лихоманку.

Запущена хвороба може зажадати більш складного лікування. Важливо не починати лікування гінгівіту у дітей препаратами самостійно, а звернутися в клініку, як тільки ви помітили ознаки запалення, що допоможе вам уникнути ускладнень.

Види гінгівіту у дітей

Кожен вид захворювання має свої особливості і виникає під впливом різних факторів. Лікар може діагностувати різні форми: катаральний, гіпертрофічний, виразковий, герпетичний гінгівіт у дітей та інші. Розглянемо кожну з них.

Катаральний

Цей вид можна розпізнати за біль при прийомі їжі або кровоточивість при чищенні зубів. Також може з’явитися неприємний запах або притуплятися почуття смаку. Діти можуть скаржитися на печіння або свербіж у роті. При огляді можна помітити почервоніння і припухлість. При тяжкому перебігу гострих ознакою є інтоксикація. Симптоми можуть включати головний біль, нудоту, сонливість і підвищення температури, тому важливо почати лікування гінгівіту у маленьких дітей якомога раніше.

Гіпертрофічний або гіперпластичний

Складна форма, що розвивається на тлі давнього запального процесу, який перейшов в хронічну фазу. У цьому випадку запальний процес супроводжується розростанням тканин, що призводить до часткового закриття коронкової частини зуба. Ця форма захворювання зазвичай локалізована, але можуть вражати і десна всіх зубів. В основному, він локалізується на нижніх різцях і іклах передніх зубів.

Маргінальний

Найчастіше це зустрічається у дітей з нерівними зубами або прикусом. Особливістю є ураження неприкрепленного краю ясен, що оточує зуб. У цих випадках на зубах накопичується наліт і колонії хвороботворних мікроорганізмів, що робить неможливим ретельне очищення важкодоступних місць. Може виникнути кровоточивість, але на ранніх стадіях біль і почервоніння практично відсутні. Якщо його не лікувати, він може стати хронічним.

Десквамативний

Пов’язаний з гормональним дисбалансом і частіше зустрічається в підлітковому віці, може виникати у поєднанні з іншими захворюваннями. На ранніх стадіях немає ніяких симптомів, крім кровоточивість при чищенні зубів. Пізніше ясна сильно набухають, набувають яскравий колір і блиск, виникає злущування епітелію. Внаслідок чого виникають гнійні виразки або ерозії.

Виразковий

Характерно виникнення виразок і ерозій. Стан дитини може швидко погіршуватися, температура підвищується. Спостерігається сильна набряклість і кровоточивість, а також сильний запах з рота. Необхідно ретельно проводити діагностику та виявити причину виникнення виразкового гінгівіту, оскільки часто супроводжує системні захворювання організму.

Атрофічний

Виникає, коли в роті вже є первинне запалення, тобто стоматит. Додатково впливають переохолодження і слабка імунна система. Характерно ущільнення ясен. Атрофічний гінгівіт не має явного запального процесу і може протікати безболісно, але з часом може ускладнитися пародонтозом. Пародонтит у дітей можна вилікувати в нашій клініці, проте найкраще запобігти цю проблему.

Діагностика і методи лікування гінгівіту у дітей в стоматології SKYCLINIC

Діагноз має поставити стоматолог, який може визначити форму захворювання і відрізнити його від багатьох інших хвороб, які на ранніх стадіях виявляють ті ж симптоми.

Лікування гінгівіту у грудних дітей вимагає комплексного підходу. Плани лікування складаються індивідуально, з урахуванням форми захворювання і віку маленького пацієнта. При важкому гінгівіті з високим ризиком ускладнень у план медикаментозного лікування включаються антибактеріальні засоби. Вибір і дозування ліків визначає стоматолог.

Для дітей (до 4 років) з діагнозом гінгівіт успішним є використання лікарських тампонів, а не антисептичних ополіскувачів для рота. Ця рекомендація застосовується, коли діти відмовляються або не можуть самостійно прополоскати порожнину рота.

Чому не варто лікувати гінгівіт в домашніх умовах

Якщо гінгівіт не лікувати, він може призвести до захворювання ясен і стати хронічним. Регулярні візити в дитячу стоматологію життєво важливі для запобігання втрати зубів. Само собою зрозуміло, що рот є початковою точкою травного тракту, звідки їжа потрапляє в організм і викликає бактеріальне запалення, яке може поширитися далі.

Профілактичні заходи запалення ясен у дітей

Кращий спосіб профілактики гінгівіту у дітей:

  • підтримувати чистоту порожнини рота;
  • приймати вітаміни і регулярно гуляти на свіжому повітрі;
  • уникати переохолодження;
  • використовувати м’яку зубну пасту, щітку і регулярно їх міняти.

Тепер ви знаєте, що таке гінгівіт у дітей, що його викликає, як лікувати інфекцію та запобігти її повторенню. Якщо ви будете слідувати вказівкам лікаря, ви можете розраховувати на швидке одужання.

Якщо у вашої дитини з’явилися ознаки гінгівіту, запишіться на прийом до нашого стоматолога в SKYCLINIC. У нас працює команда досвідчених фахівців. Клініка оснащена новітнім обладнанням для високоточної діагностики і безболісного лікування всіх захворювань зубів і ясен. Для лікування гінгівіту у дітей та дорослих кваліфіковані стоматологи використовують тільки високоякісні препарати від всесвітньо відомих постачальників.

Розгорнути

Варіанти рішень

Пародонтит у дітей лікування
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чим зняти запалення ясен у дитини?
Запалення ясен у дитини може спостерігатися при прорізуванні зубів, гінгівіт, кісті прорізування, стоматиті, а також пародонтиті у дітей. Лікування запалення ясен у дітей народними засобами може бути небезпечним для здоров'я Вашої дитини, тому в разі виникнення симптомів запалення слід негайно звернутися до досвідченого дитячого стоматолога.
Яка температура при гінгівіті у дітей?
При окремих формах гострого гінгівіту температура тіла у дитини може підвищуватися до 39 °С. Вибір тактики лікування буде залежати не тільки від форми, але також і від тяжкості перебігу.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Синотина
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна