Скейлінг зубів

Ціна від 600 грн

Записатися на прийом
Скейлінг зубів

Етапи проведення скейлінгу зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Скейлінг пародонтальних кишень

На сьогоднішній день існує кілька методик для боротьби з пародонтитом (захворювання, яке викликає втрату зубів): закритий і відкритий скейлінг пародонтальних кишень.

Закритий скейлінг – методика обробки кореня зуба ручними інструментами. При виконанні цієї маніпуляції може проводитися місцева анестезія (все залежить від ступеня захворювання і больового порогу пацієнта).

Відкритий скейлінг пародонтальних кишень проводиться хірургом-пародонтологом під місцевою анестезією. Акуратно відшаровується ясенний клапоть і спеціальними ручними інструментами проводиться висічення грануляційної тканини, після чого місце операції зашивається.

Показання і протипоказання

У більшій кількості відсотків лікування починається з закритого скейлінгу (нехірургічне втручання). Якщо по закінченню 3-х місяців під час діагностики ми бачимо, що в якихось зонах пародонтологічна кишеня залишається активною, тоді ми вдаємося до відкритого скейлінгу (хірургічна маніпуляція).

Показання до відкритого скейлінгу:

 • по закінченню 3-х місяців після скейлінга залишаються кишені 5 і більше мм;
 • локальний процес (глибокі кишені тільки в одній ділянці).

Протипоказання до відкритого скейлінгу:

 • погана гігієна порожнини рота;
 • куріння;
 • соматичні захворювання.

Переваги скейлінгу

Під час скейлінгу видаляється наявний мікробний фактор (камінь і грануляції) з поверхні кореня зуба. Завдяки цьому втручанню ми прибираємо наявні пародонтальні кишені. Важливо також розуміти, що після проведеної маніпуляції повинна бути ідеальна домашня гігієна. Критерієм якості роботи пародонтолога є стабілізація (зупинка) патологічного процесу втрати кісткової тканини. Тому чим швидше захворювання буде діагностовано і проліковано, тим менше кістки втратить пацієнт. Кістка, на жаль, самостійно не відновлюється.

Пародонтит і пародонтальна кишеня

Пародонтит – запальне захворювання тканин пародонта (ясна і кістка), що характеризується утворенням пародонтологічних кишень (зазор з мікробами між зубом і кісткою).

 

Причиною виникнення є специфічні мікроби, що викликають пародонтит (Porphyromonas gingivalis, Actinobacillus actinomycetemcomitans, Prevotella intermedia, Treponema denticol).

 

Вони акумулюються на корені зуба, щільно вплітаються в нього, виглядають як чорний (коричневий) камінь. Їх наявність приводить до розсмоктування кістки навколо зуба і запалення прилеглих ясен. Для того, щоб прибрати наявні мікроби, потрібні спеціальні ручні інструменти з ідеальним заточуванням.

 

Небезпека пародонтиту полягає в тому, що він діє на весь організм в цілому. Нещодавно міжнародні дослідники довели, що даний вид мікробів бере участь у формуванні такого захворювання, як хвороба Альцгеймера. Також пародонтопатогенні мікроорганізми негативно діють на серцево-судинну систему і можуть спровокувати втрату плода у вагітних.

 

Що таке пародонтальна кишеня?

Пародонтальна кишеня – зазор (щілина) між зубом і кісткою. Карман утворюється у зв’язку з наявністю на корені зуба специфічних мікроорганізмів, які є основною причиною пародонтиту. У зв’язку з цим і відбувається спад кісткової тканини навколо зубів.

Причини пародонтиту

 • низький рівень домашньої гігієни (після проведення професійного видалення зубних відкладень в нашій клініці ми обов’язково коригуємо навички по догляду за порожниною рота, навчаємо і підбираємо індивідуальний комплект для домашньому догляду);
 • куріння;
 • спадковий фактор;
 • брекет-система, що неправильно працює (найчастіше це пов’язано з порушенням регулярності корекцій пацієнтом);
 • нависають края пломб (реставрацій), коронок;
 • неправильний прикус (в зв’язку з неправильним навантаженням);
 • соматичні захворювання (СНІД, ВІЛ, цукровий діабет, ендокринні патології та ін.).

Симптоми пародонтиту

 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • кровоточивість ясен (спонтанна, під час чищення зубів і їжі);
 • пухкі, червоні ясна, набряклі і збільшені в обсязі;
 • свербіж в яснах;
 • больові відчуття, дискомфорт в ділянці ясен;
 • гнійні виділення з-під ясен (жовтуватого кольору);
 • чутливість зубів (внаслідок оголення кореня зуба і втрати кістки).

Пародонтальна карта

Детальний аналіз тканин пародонта (ясен і кістки) вкрай важливий. З цією метою використовують пародонтальну карту. Для її складання застосовується спеціальний інструмент з насічками (пародонтологічний зонд). Таким чином проводиться вимірювання рівня кістки, наявність і розмір пародонтологічної кишені. Вимірювання проводиться у будь-якого зуба в 6 точках (зуби мудрості не беруть участь в постановці діагнозу – в їх зоні в 90% випадках присутня пародонтологічна кишеня). Підраховується процентна ступінь запалення (кровоточивості ясен). Після складання карти лікар-пародонтолог може побачити ступінь пародонтиту і дати прогноз подальшого лікування.

Методика закритого скейлінга

Перш ніж приступати до скейлінгу, потрібно переконатися в тому, що вам дійсно показана ця маніпуляція. Для цього лікар-пародонтолог складає пародонтологічну карту, вимірюючи рівень кістки і глибину пародонтологічної кишені спеціальним інструментом біля кожного зуба в 6 точках.

 

Якщо коронка зуба має багато нальоту і над’ясеневого каменю, то потрібна її підготовка (комплексне зняття зубного нальоту). Це робиться для того, щоб максимально очистити зуби від мікробного фактора і не дати йому опускатися вниз на корінь.

Після постановки діагнозу “пародонтит” і наявності показань до скейлінгу ми приступаємо до маніпуляції. Варто відзначити, що скейлінг проводиться одноетапно в більшості випадків.

 

Для цього ми використовуємо спеціальні ручні інструменти вищої якості і заточки виробництва компанії Hu-Friedy (США). Адже чим краще якість інструменту, тим вище відсоток того, що лікар легко прибере весь наявний камінь на поверхні кореня зуба.

 

Перед початком маніпуляції при наявності больових відчуттів проводиться місцева анестезія, адже кожен пацієнт індивідуальний, має різний больовий поріг.

 

Сама маніпуляція не швидка – вона може займати від півтора до трьох годин часу, залежно від ступеня захворювання, щільності каменю і вимогливості лікаря. Для максимальної ефективності та якості скейлінга ми використовуємо стоматологічний мікроскоп.

 

Після проведення скейлінга пацієнтові даються рекомендації щодо медикаментозних препаратів. Також даються рекомендації по догляду за порожниною рота. По закінченню тижня пацієнт запрошується на огляд і ревізію в зоні втручання.

Методика відкритого скейлінгу

 1. Спочатку складається пародонтологічна карта і проводиться оцінка ступеня і глибини пародонтологічних кишень.
 2. Маніпуляція проводиться хірургом-пародонтологом під місцевою анестезією (у випадку з сильним страхом пацієнта ми можемо надати послугу медикаментозного сну на час проведення маніпуляцій).
 3. Після чого відшаровується ясна в тій ділянці, де наявна проблема. Спеціальними інструментами (кюрети) забирається весь мікробний фактор і зона операції зашивається. Після маніпуляції призначаються медикаменти, а по закінченню 10 днів знімаються шви.

 

Реабілітація після відкритого скейлінгу

Період реабілітації становить 10 днів, а після цього пацієнт в звичному режимі може вживати їжу. Період повного (глибокого) загоєння і відновлення становить до двох місяців. Після цього лікар-пародонтолог складає повторну пародонтологічну карту і вимірює глибину наявних кишень, порівнюючи результати і даючи їм оцінку.

Частота проведення скейлінгу

Як правило, маніпуляція проводиться разово і не вимагає повторного втручання, якщо пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря-пародонтолога, регулярно проходить комплекс професійної гігієни порожнини рота і самостійно в домашніх умовах підтримує високий рівень гігієни.

Чому використовується ручний інструмент?

Ручні інструменти – це єдино правильна методика видалення інфекційного вмісту з кореня зуба. Мікроби, що знаходяться на корені зуба, дуже щільно вплітаються в нього і прибрати їх за допомогою апаратних методів на 100% на сьогоднішній день неможливо. Тому застосовуються спеціально розроблені інструменти – кюрети. Для кожної частини кореня використовується окремий інструмент. Важливий мануальний навик лікаря, який буде виконувати цю маніпуляцію.

 

Важливо! Ручний скейлінг повинен проводити лікар-пародонтолог, інструмент повинен бути якісний, а бажання пацієнта вирішити проблему – максимально високою.

Ціни на скейлінг зубів у стоматології «SKYCLINIC»

Сучасні методи і протоколи лікування, а також високий професіоналізм наших лікарів дозволять провести якісне лікування пародонтиту та дадуть найкращий результат. А вартість лікування в СКАЙКЛІНІК вас приємно здивує.

 

Не чекайте поки пародонтит призведе до втрати зубів! Запишіться на прийом до пародонтолога в нашій клініці прямо зараз. Лікар проведе детальний аналіз ситуації, складе кращий для вас план лікування і зорієнтує по вартості якісного лікування.

Відгуки

Чесні відгуки наших пацієнтів є головною нагородою для команди SKYCLINIC! Переконайтеся і ви в кваліфікації наших лікарів. Чекаємо вас в СКАЙКЛІНІК кожен день з 9:00 до 21:00. Міцного вам здоров’я і здорової посмішки!

 

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • пародонтит и наявність пародонтальних кишень
 • під’ясеневі зубні відкладення при пародонтиті
Протипоказання
 • погана гігієна порожнини рота
 • куріння
 • соматичні захворювання в стадії загострення
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Як часто потрібно робити скейлинг?
Скейлінг - це не часта маніпуляція, в деяких випадках навіть разова (зазвичай при перших ступенях). Періодичність варіюється від 2-5 років, все залежить від індивідуального догляду пацієнтом за зубами, навантаженості початкової ситуації, присутності факторів ризику (паління, системні захворювання і т.д.)
Скейлінг або уколи антибіотиків?
Відповідь очевидна і однозначна: скейлінг - єдино правильна методика при лікуванні пародонтиту. Довгий час вважалося, що антибіотикотерапія має надзвичайний ефект в лікуванні, але, на жаль, результат був вкрай недовгий. Тимчасово усувалися деякі симптоми хвороби, що давало результат уявного «здоров'я». Захворювання прогресувало, адже основний мікробний фактор і патологічно змінені тканини пародонтальної кишені не були видалені, але на короткий період часу симптоми були зняті. Ситуація погіршувалася тим, що часто формувалася резистентність мікробів до даного антибіотика (простими словами вони ставали антибіотико стійкими).
Скейлінг – що це таке?
Скейлінг - це основний метод лікування пародонтиту. Суть под’ясеневого скейлінга полягає у видаленні зубних відкладень, згладжуванні і очищення кореня від патологічно змінених тканин і мікробного фактора. Важливо ретельно і скрупульозно провести процедуру з використанням тільки кращих заточених інструментів, а також володіти правильною технікою очищення кореня. Некоректна робота може не тільки не дати результату лікування, але і посилити наявну ситуацію. Якщо ж все виконано належним чином, пацієнт забезпечує якісну індивідуальну гігієну і позбавлення від шкідливих звичок (куріння), в результаті, ми отримуємо стабільний результат лікування пародонтиту.
В яких випадках використовується кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж пародонтальних кишень використовується при пародонтиті з глибиною пародонтальних кишень більше 4-5 мм. Протипоказаний кюретаж при рухливості зубів III-IV ступеня, наявності кісткових кишень, гострих інфекційних та неінфекційних захворювань порожнини рота.
Що таке кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж - це один з основних методів лікування захворювань ясен (пародонтиту). Являє собою техніку очищення пародонтальної кишені від патогенної мікрофлори і патологічно зміненої тканини. Під час самої маніпуляції пародонтолог очищає і згладжує корінь зуба (частина зуба, яка знаходиться під яснами) спеціальними ручними інструментами. Важливо використовувати якісні, добре заточені інструменти. Також важливим критерієм є правильна робота даними інструментами по поверхні кореня, в результаті якої відбувається зменшення глибини кишень.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Борис Виктюк
Попал в клинику по рекомендации своей девушки, которой ставили здесь брекеты. Долго искал пародонтолога и наконец мне повезло - доктор Ксения за 4 месяца изменила мою жизнь! Пропал неприятный запах, дёсна перестала кровить и я впервые ощутил, что такое хорошая чистка зубов! Хотя просто чисткой этот сложный процесс назвать трудно, ведь длилась вся работа почти два часа (ранее в клинике возле дома это занимало 15 минут и, как теперь я уже понимаю, было абсолютно бесполезно) Спасибо Вам огромное и да - знакомство со SKYCLINIC для нас бесценно!) С уважением, Виктория и Борис
Лікуючі лікарі:
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає