Скейлінг зубів

від 600 грн
Скейлінг зубів

Етапи

Кюретаж пародонтальних кишень

На сьогоднішній день існує кілька методик для боротьби з пародонтитом (захворювання, яке викликає втрату зубів): закритий кюретаж (скейлінг) і відкритий кюретаж пародонтальних кишень.

 

Закритий кюретаж (SRP, скейлінг) – методика обробки кореня зуба ручними інструментами. При виконанні цієї маніпуляції може проводитися місцева анестезія (все залежить від ступеня захворювання і больового порогу пацієнта).

 

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень проводиться хірургом-пародонтологом під місцевою анестезією. Акуратно відшаровується ясенний клапоть і спеціальними ручними інструментами проводиться висічення грануляційної тканини, після чого місце операції зашивається.

Показання і протипоказання

У більшій кількості відсотків лікування починається з закритого кюретажу (нехірургічне втручання). Якщо по закінченню 3-х місяців під час діагностики ми бачимо, що в якихось зонах пародонтологічна кишеня залишається активною, тоді ми вдаємося до відкритого кюретажу (хірургічна маніпуляція).

 

Показання до відкритого кюретажу:

 • по закінченню 3-х місяців після скейлінга залишаються кишені 5 і більше мм;
 • локальний процес (глибокі кишені тільки в одній ділянці).

Протипоказання до відкритого кюретажу:

 • погана гігієна порожнини рота;
 • куріння;
 • соматичні захворювання.

Переваги кюретажу

Під час кюретажу видаляється наявний мікробний фактор (камінь і грануляції) з поверхні кореня зуба. Завдяки цьому втручанню ми прибираємо наявні пародонтальні кишені. Важливо також розуміти, що після проведеної маніпуляції повинна бути ідеальна домашня гігієна. Критерієм якості роботи пародонтолога є стабілізація (зупинка) патологічного процесу втрати кісткової тканини. Тому чим швидше захворювання буде діагностовано і проліковано, тим менше кістки втратить пацієнт. Кістка, на жаль, самостійно не відновлюється.

Пародонтит і пародонтальна кишеня

Пародонтит – запальне захворювання тканин пародонта (ясна і кістка), що характеризується утворенням пародонтологічних кишень (зазор з мікробами між зубом і кісткою).

 

Причиною виникнення є специфічні мікроби, що викликають пародонтит (Porphyromonas gingivalis, Actinobacillus actinomycetemcomitans, Prevotella intermedia, Treponema denticol).

 

Вони акумулюються на корені зуба, щільно вплітаються в нього, виглядають як чорний (коричневий) камінь. Їх наявність приводить до розсмоктування кістки навколо зуба і запалення прилеглих ясен. Для того, щоб прибрати наявні мікроби, потрібні спеціальні ручні інструменти з ідеальним заточуванням.

 

Небезпека пародонтиту полягає в тому, що він діє на весь організм в цілому. Нещодавно міжнародні дослідники довели, що даний вид мікробів бере участь у формуванні такого захворювання, як хвороба Альцгеймера. Також пародонтопатогенні мікроорганізми негативно діють на серцево-судинну систему і можуть спровокувати втрату плода у вагітних.

 

Що таке пародонтальна кишеня?

Пародонтальна кишеня – зазор (щілина) між зубом і кісткою. Карман утворюється у зв’язку з наявністю на корені зуба специфічних мікроорганізмів, які є основною причиною пародонтиту. У зв’язку з цим і відбувається спад кісткової тканини навколо зубів.

Причини пародонтиту

 • низький рівень домашньої гігієни (після проведення професійного видалення зубних відкладень в нашій клініці ми обов’язково коригуємо навички по догляду за порожниною рота, навчаємо і підбираємо індивідуальний комплект для домашньому догляду);
 • куріння;
 • спадковий фактор;
 • брекет-система, що неправильно працює (найчастіше це пов’язано з порушенням регулярності корекцій пацієнтом);
 • нависають края пломб (реставрацій), коронок;
 • неправильний прикус (в зв’язку з неправильним навантаженням);
 • соматичні захворювання (СНІД, ВІЛ, цукровий діабет, ендокринні патології та ін.).

Симптоми пародонтиту

 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • кровоточивість ясен (спонтанна, під час чищення зубів і їжі);
 • пухкі, червоні ясна, набряклі і збільшені в обсязі;
 • свербіж в яснах;
 • больові відчуття, дискомфорт в ділянці ясен;
 • гнійні виділення з-під ясен (жовтуватого кольору);
 • чутливість зубів (внаслідок оголення кореня зуба і втрати кістки).

Пародонтальна карта

Детальний аналіз тканин пародонта (ясен і кістки) вкрай важливий. З цією метою використовують пародонтальну карту. Для її складання застосовується спеціальний інструмент з насічками (пародонтологічний зонд). Таким чином проводиться вимірювання рівня кістки, наявність і розмір пародонтологічної кишені. Вимірювання проводиться у будь-якого зуба в 6 точках (зуби мудрості не беруть участь в постановці діагнозу – в їх зоні в 90% випадках присутня пародонтологічна кишеня). Підраховується процентна ступінь запалення (кровоточивості ясен). Після складання карти лікар-пародонтолог може побачити ступінь пародонтиту і дати прогноз подальшого лікування.

Методика закритого кюретажу (скейлінга)

Перш ніж приступати до скейлінгу, потрібно переконатися в тому, що вам дійсно показана ця маніпуляція. Для цього лікар-пародонтолог складає пародонтологічну карту, вимірюючи рівень кістки і глибину пародонтологічної кишені спеціальним інструментом біля кожного зуба в 6 точках.

 

Якщо коронка зуба має багато нальоту і над’ясеневого каменю, то потрібна її підготовка (комплексне зняття зубного нальоту). Це робиться для того, щоб максимально очистити зуби від мікробного фактора і не дати йому опускатися вниз на корінь.

 

Після постановки діагнозу “пародонтит” і наявності показань до скейлінгу ми приступаємо до маніпуляції. Варто відзначити, що скейлінг проводиться одноетапно в більшості випадків.

 

Для цього ми використовуємо спеціальні ручні інструменти вищої якості і заточки виробництва компанії Hu-Friedy (США). Адже чим краще якість інструменту, тим вище відсоток того, що лікар легко прибере весь наявний камінь на поверхні кореня зуба.

 

Перед початком маніпуляції при наявності больових відчуттів проводиться місцева анестезія, адже кожен пацієнт індивідуальний, має різний больовий поріг.

 

Сама маніпуляція не швидка – вона може займати від півтора до трьох годин часу, залежно від ступеня захворювання, щільності каменю і вимогливості лікаря. Для максимальної ефективності та якості скейлінга ми використовуємо стоматологічний мікроскоп.

 

Після проведення скейлінга пацієнтові даються рекомендації щодо медикаментозних препаратів. Також даються рекомендації по догляду за порожниною рота. По закінченню тижня пацієнт запрошується на огляд і ревізію в зоні втручання.

Методика відкритого кюретажу

 1. Спочатку складається пародонтологічна карта і проводиться оцінка ступеня і глибини пародонтологічних кишень.
 2. Маніпуляція проводиться хірургом-пародонтологом під місцевою анестезією (у випадку з сильним страхом пацієнта ми можемо надати послугу медикаментозного сну на час проведення маніпуляцій).
 3. Після чого відшаровується ясна в тій ділянці, де наявна проблема. Спеціальними інструментами (кюрети) забирається весь мікробний фактор і зона операції зашивається. Після маніпуляції призначаються медикаменти, а по закінченню 10 днів знімаються шви.

 

Реабілітація після відкритого кюретажу

Період реабілітації становить 10 днів, а після цього пацієнт в звичному режимі може вживати їжу. Період повного (глибокого) загоєння і відновлення становить до двох місяців. Після цього лікар-пародонтолог складає повторну пародонтологічну карту і вимірює глибину наявних кишень, порівнюючи результати і даючи їм оцінку.

Частота проведення кюретажу

Як правило, маніпуляція проводиться разово і не вимагає повторного втручання, якщо пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря-пародонтолога, регулярно проходить комплекс професійної гігієни порожнини рота і самостійно в домашніх умовах підтримує високий рівень гігієни.

Чому використовується ручний інструмент?

Ручні інструменти – це єдино правильна методика видалення інфекційного вмісту з кореня зуба. Мікроби, що знаходяться на корені зуба, дуже щільно вплітаються в нього і прибрати їх за допомогою апаратних методів на 100% на сьогоднішній день неможливо. Тому застосовуються спеціально розроблені інструменти – кюрети. Для кожної частини кореня використовується окремий інструмент. Важливий мануальний навик лікаря, який буде виконувати цю маніпуляцію.

 

Важливо! Ручний скейлінг повинен проводити лікар-пародонтолог, інструмент повинен бути якісний, а бажання пацієнта вирішити проблему – максимально високою.

Ціни

Сучасні методи і протоколи лікування, а також високий професіоналізм наших лікарів дозволять провести якісне лікування пародонтиту та дадуть найкращий результат. А вартість лікування в СКАЙКЛІНІК вас приємно здивує.

 

Не чекайте поки пародонтит призведе до втрати зубів! Запишіться на прийом до пародонтолога в нашій клініці прямо зараз. Лікар проведе детальний аналіз ситуації, складе кращий для вас план лікування і зорієнтує по вартості якісного лікування.

Відгуки

Чесні відгуки наших пацієнтів є головною нагородою для команди SKYCLINIC! Переконайтеся і ви в кваліфікації наших лікарів. Чекаємо вас в СКАЙКЛІНІК кожен день з 9:00 до 21:00. Міцного вам здоров’я і здорової посмішки!

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Як часто потрібно робити скейлинг?
Скейлінг - це не часта маніпуляція, в деяких випадках навіть разова (зазвичай при перших ступенях). Періодичність варіюється від 2-5 років, все залежить від індивідуального догляду пацієнтом за зубами, навантаженості початкової ситуації, присутності факторів ризику (паління, системні захворювання і т.д.)
Скейлінг або уколи антибіотиків?
Відповідь очевидна і однозначна: скейлінг - єдино правильна методика при лікуванні пародонтиту. Довгий час вважалося, що антибіотикотерапія має надзвичайний ефект в лікуванні, але, на жаль, результат був вкрай недовгий. Тимчасово усувалися деякі симптоми хвороби, що давало результат уявного «здоров'я». Захворювання прогресувало, адже основний мікробний фактор і патологічно змінені тканини пародонтальної кишені не були видалені, але на короткий період часу симптоми були зняті. Ситуація погіршувалася тим, що часто формувалася резистентність мікробів до даного антибіотика (простими словами вони ставали антибіотико стійкими).
Скейлінг – що це таке?
Скейлінг - це основний метод лікування пародонтиту. Суть под’ясеневого скейлінга полягає у видаленні зубних відкладень, згладжуванні і очищення кореня від патологічно змінених тканин і мікробного фактора. Важливо ретельно і скрупульозно провести процедуру з використанням тільки кращих заточених інструментів, а також володіти правильною технікою очищення кореня. Некоректна робота може не тільки не дати результату лікування, але і посилити наявну ситуацію. Якщо ж все виконано належним чином, пацієнт забезпечує якісну індивідуальну гігієну і позбавлення від шкідливих звичок (куріння), в результаті, ми отримуємо стабільний результат лікування пародонтиту.
В яких випадках використовується кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж пародонтальних кишень використовується при пародонтиті з глибиною пародонтальних кишень більше 4-5 мм. Протипоказаний кюретаж при рухливості зубів III-IV ступеня, наявності кісткових кишень, гострих інфекційних та неінфекційних захворювань порожнини рота.
Що таке кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж - це один з основних методів лікування захворювань ясен (пародонтиту). Являє собою техніку очищення пародонтальної кишені від патогенної мікрофлори і патологічно зміненої тканини. Під час самої маніпуляції пародонтолог очищає і згладжує корінь зуба (частина зуба, яка знаходиться під яснами) спеціальними ручними інструментами. Важливо використовувати якісні, добре заточені інструменти. Також важливим критерієм є правильна робота даними інструментами по поверхні кореня, в результаті якої відбувається зменшення глибини кишень.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Борис Виктюк
Попал в клинику по рекомендации своей девушки, которой ставили здесь брекеты. Долго искал пародонтолога и наконец мне повезло - доктор Ксения за 4 месяца изменила мою жизнь! Пропал неприятный запах, дёсна перестала кровить и я впервые ощутил, что такое хорошая чистка зубов! Хотя просто чисткой этот сложный процесс назвать трудно, ведь длилась вся работа почти два часа (ранее в клинике возле дома это занимало 15 минут и, как теперь я уже понимаю, было абсолютно бесполезно) Спасибо Вам огромное и да - знакомство со SKYCLINIC для нас бесценно!) С уважением, Виктория и Борис
Лікуючі лікарі:
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі: