Резекція зуба

Записатися на прийом
Резекція зуба

Етапи резекції зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Резекція зуба -це стоматологічна процедура, яка застосовується в тих випадках, коли інші методи лікування зуба не дали результату.

Професійний термін для резекції верхівки кореня зуба – апікотомія. Дуже часто це єдиний метод, що забезпечує доступ до джерела інфекції. Якщо вчасно не виконати процедуру, це може призвести до утворення кіст більшого розміру и абсцесів.

Що таке резекція кореня зуба?

Резекція кореня зуба під коронкою – це процедура, при якій виконується розріз слизової оболонки в ділянці самого кореня. Наступним кроком є висічення так званого кісткового вікна, яке повинно бути не менше 4 мм в діаметрі і це можна зробити за допомогою бормашини і бора або стоматологічного долота. Наступним кроком є зрізання верхівки кореня зуба, що не піддався іншим методам лікування. Таким чином, усуваються вогнища запалення, що викликають проблеми в цій ділянці.

Хірург вирівнює края кістки, очищає порожнину, а потім щільно заповнює порожнину кістковим матеріалом. Потім рану зашивають і залишають до повного загоєння.

Хірургічна стоматологія включає використання сучасних приладів і матеріалів, що дозволяють виконати операцію швидко і безпечно.

У яких випадках необхідна резекція зуба?

Безпосередньо перед видаленням зуба назначається комп’ютерна томографія щелепи. Перед проведенням резекції виконується якісне пломбування кореневого каналу.

Для відновлення видалених фрагментів кістки використовується спеціальний кістковий матеріал – ця процедура значно прискорює загоєння кістки. Вона займає не більше 30 хвилин. Найголовніше – забезпечити повну герметичність кореневого каналу, адже тільки в цьому випадку можна говорити про успіх всього процесу.

Резекція верхівки дозволяє усунути больові відчуття, що виникають внаслідок загострення хронічного запалення в кістці.

Існують і інші стоматологічні проблеми, які можуть призвести до резекції зубного кореня. Непроліковані гранульома й кіста за наявністі пародонтиту – це додатковий осередок інфекції, який необхідно вчасно виявити і усунути для успішного лікування всієї ротової порожнини.

Гранульома

Гранульома являє собою мішечок з гноєм на верхівці кореня зуба діаметром до 0,5 см. Розвивається внаслідок ускладнень карієсу і проникнення інфекції в періодонт (тканини навколо зуба).

Небезпека полягає в тому, що часто захворювання має перебіг без яскраво виражених симптомів. Але якщо вчасно не помітити проблему і не почати її лікувати, вона може перерости в кісту.

Кіста

Являє собою утворення на верхівці зубного кореня розміром від 1 см. Це утворення круглої форми, що має щільну оболонку і містить гній всередині. Небезпека кісти полягає в тому, що вона поступово збільшується, посилюючи рухливість зуба. Якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, можна обійтися тільки резекцією кореня без видалення всього зуба.

Видалення кісти зуба проводиться досвідченим хірургом-стоматологом на сучасному обладнанні. Від якості операції залежатиме збереження зуба.

Протипоказання до резекції зубів

Хоча сучасне лікування кореневих каналів знаходиться на високому рівні завдяки розвитку ендодонтії, все ще зустрічаються випадки невдалого лікування. Проблема з усуненням запалення може виникнути і при повторній спробі ендодонтичного лікування.

Операція резекції кореня зуба не завжди можлива. Якщо вищезазначені запальні зміни перевищують одну третину довжини кореня, лікування неможливо. Крім того, резекція може бути протипоказаною в наступних випадках:

 • запалення горла та ротової порожнини;
 • вірусні захворювання, наприклад, герпес на губі;
 • вагітність (перший триместр);
 • діабет;
 • порушення згортання крові;
 • гіпертонія;
 • захворювання щитоподібної залози або нирок;
 • поздовжній перелом кореня зуба.

Однак може виявитися, що деякі протипоказання відносні і досвідчений хірург-стоматолог зможе скласти правильний план лікування і провести хірургічну маніпуляцію. Тому завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Як проводиться резекція зуба в стоматології «SKYCLINIC»

Процедура резекції переднього зуба технічно являє собою висічення верхівки зуба разом з патологічно зміненими тканинами в цій області (зазвичай прикріпленими до неї).

Безпосередньо перед резекцією кореня зуба проводиться комп’ютерна томографія щелепи. Це дозволяє лікарю дізнатися, де розташовані вогнища ураження і як легко та безпечно до них дістатися.

Хірург робить надріз на слизовій оболонці біля верхівки кореня, відкриває її вбік, як обкладинку в книзі, і бачить кістку щелепи. Наступним кроком є вирізання так званого кісткового вікна, діаметр якого повинен становити не менше 4 мм. Це можна зробити виключно за допомогою спеціалізованого обладнання.

Повторна резекція кореня зуба можлива, якщо попередня не дала належного ефекту.

Верхівка кореня висікається і утворену порожнину заповнюють кістковим матеріалом. Рану зашивають і залишають до загоєння.

Реабілітація. Що робити після проведення процедури

Протягом перших 48 годин після процедури Вам не слід займатися фізичною активністю. Ви повинні виконувати всі призначення стоматолога, регулярно приймати призначені їм ліки і використовувати зазначені антисептики для гігієни порожнини рота. Лікар також інформує пацієнта про те, коли потрібно прийти на зняття швів.

Рекомендація для кожного пацієнта після резекції – холодні компреси, що прикладаються до зовнішньої частини щоки з боку пролікованого зуба. Їжа та напої після процедури також повинні бути прохолодними. Що стосується щоденного чищення зубів, то його слід проводити обережно, але не забувати про гігієну.

Чому варто звернутися в стоматологічну клініку "SKYCLINIC"

Ми цінуємо час і потреби наших клієнтів, право на гарантію і впевненість в тому, що для лікування використовуються кращі стоматологічні рішення. Ціна резекції зуба і професійний підхід фахівців SKYCLINIC Вас приємно здивують.

Якщо Вас цікавить вартість резекції кореня зуба, запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога.

Катеринюк Віталий Олександрович
Катеринюк Віталий Олександрович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. Більше 5-ти років лікар займається питаннями відновлення зубних рядів при повній відсутності зубів. Постійне відвідування профільних конгресів і майстер-класів, понад 1000 успішно проведених операцій дозволяє досягати 100%-го результату приживлюваності імплантатів.

 

 

Розгорнути

Варіанти рішень

Резекція верхівки кореня зуба
Узнать больше
Показання
 • поява новоутворень – кісти, кістогранульоми
 • неможливо іншим шляхом провести пломбування каналів (найчастіше з-за їх анатомічно неправильного положення – викривлення, звуження, закриття просвіту)
 • неефективність терапевтичного лікування
 • неякісно раніше виконані маніпуляції – потрапляння в канал уламка інструменту, вихід пломбувального складу за межі верхівки
Протипоказання
 • ширина кістки в ділянці запалення не досягає 0,5-1 см
 • кіста займає більшу частину кореня зуба
 • значна рухливість зуба (3-4 ступеня)
 • вагітність
 • вірусні захворювання в активному періоді (герпес, ГРВІ, ураження ЛОР-органів)
 • щільне прилягання уражених коренів і здорових
 • ураження кістою або гранульомою понад 30% зуба
 • значне оголення шийки зуба
 • руйнування коронки, при якому неможливо відновлення зуба або встановлення протеза
 • соматичні захворювання, що зачіпають роботу серцево-судинної, кровоносної, імунної системи, цукровий діабет, психічні розлади
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 4 дня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 4 дня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Осталось 4 дня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 4 дня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 20% на гігієну*
Осталось 4 дня
Знижка 20% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 20% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 4 дня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 4 дня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 4 дня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 4 дня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Осталось 4 дня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Скільки буде боліти зуб після резекції?
Період відновлення після резекції кореня зуба становить 3-4 дня - рівно стільки часу необхідно на загоєння мікророзрізу на яснах.
Чим небезпечна резекція зуба?
Операція з видалення верхівки кореня ураженого зуба займає часу не більше, ніж лікування карієсу. Однак навіть нескладна операція може мати свої ускладнення: рецидив кісти при недостатньому видаленні її капсули, перфорація дна верхньощелепних пазух; рухливість зуба при незначній довжині кореня.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Катеринюк Віталий Олександрович
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Гриценко Лінда Ігорівна
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Гриценко Лінда Ігорівна
Катеринюк Віталий Олександрович
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає