Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Резекція зуба – кошмар, який сниться багатьом людям, але іноді це єдине ефективне рішення. Це стоматологічна процедура, яка застосовується в тих випадках, коли інші методи лікування зуба просто не дали результату.

Професійний термін для резекції верхівки кореня зуба – апикотомия. Дуже часто це єдиний метод, що забезпечує доступ до джерела інфекції. Якщо вчасно не виконати процедуру, це може призвести до утворення кіст, абсцесів і гранульом.

Що таке резекція кореня зуба?

Резекція кореня зуба під коронкою – це процедура, при якій виконується розріз слизової оболонки в області самого кореня. Наступним кроком є висічення так званого кісткового вікна, яке повинно бути не менше 4 мм в діаметрі, і це можна зробити за допомогою спеціалізованої кісткової бормашини або стоматологічного долота. Наступним кроком є зрізання верхівки кореня зуба, не піддався іншим методам лікування. Таким чином, усуваються вогнища запалення, що викликають проблеми в цій області.

Хірург вирівнює краю кістки, очищає порожнину, а потім щільно заповнює порожнину кістковим матеріалом. Потім рану зашивають і залишають до повного загоєння.

Хірургічна стоматологія включає використання сучасних приладів і матеріалів, що дозволяють виконати операцію швидко і безпечно.

У яких випадках необхідна процедура резекції зуба?

Безпосередньо перед видаленням зуба робиться комп’ютерна томографія щелепи. Перед проведенням резекції виконується якісна пломбування кореневого каналу. Якщо прийнято рішення про проведення резекції зуба мудрості, стоматолог може порекомендувати антибіотикотерапію перед процедурою.

Для відновлення видалених фрагмента кістки використовується спеціальний костнозамещающий матеріал – ця процедура значно прискорює загоєння кістки. Вона займає не більше 30 хвилин. Найголовніше – забезпечити повну герметичність кореневого каналу, адже тільки в цьому випадку можна говорити про успіх всього процесу.

Резекція верхівки дозволяє усунути болісну біль, яку доводиться випробовувати пацієнту, і дозволяє уникнути видалення зуба.

Існують і інші стоматологічні проблеми, які можуть призвести до резекції зубного кореня. Непролікованих гранульома й кіста при наявність пародонтиту – це додатковий осередок інфекції, який необхідно вчасно виявити і усунути для успішного лікування всієї ротової порожнини.

Гранульома

Гранульома являє собою мішечок з гноєм на верхівці кореня зуба діаметром до 0,5 см. Розвивається із-за ускладнень карієсу і проникнення інфекції в періодонт (тканини навколо зуба).

Небезпека полягає в тому, що часто захворювання протікає без яскраво виражених симптомів. При цьому якщо вчасно не помітити проблему і не почати її лікувати, вона може перерости в кісту.

Кіста

Являє собою освіта в зубному корені розміром від 1 див. Це утворення круглої форми, що володіє ущільненої тканинної оболонкою містить гній. Небезпека кісти полягає в тому, що вона поступово збільшується, посилюючи рухливість зуба. Якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, можна обійтися тільки резекцією кореня без видалення всього зуба.

Видалення кісти зуба проводиться досвідченим хірургом-стоматологом на сучасному обладнанні. Від якості операції залежатиме збереження зуба.

Протипоказання до резекції зубів

Хоча сучасне лікування кореневих каналів знаходиться на високому рівні завдяки розвитку ендодонтії, все ще зустрічаються випадки невдалого лікування. Проблема з усуненням запалення може виникнути і при повторній спробі ендодонтичного лікування.

Операція резекції кореня зуба не завжди можлива. Якщо вищезазначені запальні зміни перевищують одну третину довжини кореня, лікування неможливо. Крім того, резекція може бути протипоказане в наступних випадках:

 • запалення горла та ротової порожнини;
 • вірусні захворювання, наприклад, герпес на губі;
 • вагітність (перший триместр);
 • діабет;
 • порушення коагуляції;
 • гіпертонія;
 • захворювання щитовидної залози або нирок;
 • поздовжній перелом кореня зуба;
 • пародонтит.

Однак може виявитися, що деякі протипоказання відносні і досить досвідчений стоматолог зможе знайти підходяще рішення для пацієнта. Тому завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Як проводиться резекція зуба в стоматології «SKYCLINIC»

Процедура резекції переднього зуба технічно являє собою відсікання верхівки зуба разом з патологічно зміненими тканинами в цій області (зазвичай прикріпленими до неї). Але зуб і його корінь знаходяться глибоко в кістки.

Безпосередньо перед резекцією кореня зуба проводиться комп’ютерна томографія щелепи. Це дозволяє лікарю дізнатися, де розташовані вогнища ураження і як легко і безпечно до них дістатися.

Хірург робить надріз у слизовій оболонці біля верхівки кореня, відкриває її в бік, як обкладинку в книзі, і вже може бачити кістка. Наступним кроком є вирізання так званого кісткового вікна, діаметр якого повинен становити не менше 4 мм. Це можна зробити виключно за допомогою спеціалізованого обладнання.

Повторна резекція кореня зуба можлива, якщо попередня не дала належного ефекту.

Верхівка кореня відсікається, січуться околокорневые пошкодження і утворену порожнину заповнюють кістковим матеріалом. Рану зашивають і залишають до загоєння.

Реабілітація. Що робити після проведення процедури

Протягом перших 12 годин після процедури Вам не слід займатися фізичною активністю. Ви повинні виконувати всі приписи стоматолога, регулярно приймати призначені їм ліки і використовувати зазначені антисептики для гігієни порожнини рота. Лікар також інформує пацієнта про те, коли потрібно прийти на зняття швів.

Рекомендація для кожного пацієнта після резекції – холодні компреси, прикладаються до зовнішньої частини щоки з боку леченного зуба. Їжа та напої після процедури також повинні бути прохолодними. Корисно пити багато рідини, виключаючи напої з соломинкою. Що стосується щоденного чищення зубів, то її слід проводити акуратно, але не забувати про гігієну.

Чому варто звернутися в стоматологічну клініку "SKYCLINIC"

Ми цінуємо час і потреби наших клієнтів, право на гарантію і впевненість в тому, що для лікування використовуються кращі стоматологічні рішення. Ціна резекції зуба і професійний підхід фахівців SKYCLINIC Вас приємно здивують.

Якщо вас цікавить вартість резекції кореня зуба, запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога.

Розгорнути

Варіанти рішень

Резекція верхівки кореня зуба
Узнать больше
Показання
 • поява новоутворень – кісти, кістогранульоми
 • неможливо іншим шляхом провести пломбування каналів (найчастіше з-за їх анатомічно неправильного положення – викривлення, звуження, закриття просвіту)
 • неефективність терапевтичного лікування
 • неякісно раніше виконані маніпуляції – потрапляння в канал уламка інструменту, вихід пломбувального складу за межі верхівки
Протипоказання
 • ширина кістки в ділянці запалення не досягає 0,5-1 см
 • кіста займає більшу частину кореня зуба
 • значна рухливість зуба (3-4 ступеня)
 • вагітність
 • вірусні захворювання в активному періоді (герпес, ГРВІ, ураження ЛОР-органів)
 • щільне прилягання уражених коренів і здорових
 • ураження кістою або гранульомою понад 30% зуба
 • значне оголення шийки зуба
 • руйнування коронки, при якому неможливо відновлення зуба або встановлення протеза
 • соматичні захворювання, що зачіпають роботу серцево-судинної, кровоносної, імунної системи, цукровий діабет, психічні розлади
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Осталось 7 дней
Безкоштовна консультація

Консультація стоматолога на всі види послуг проводиться без оплати.

 

Святкові знижки до 50% на лікування зубів
Осталось 7 дней
Святкові знижки до 50% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Осталось 7 дней
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Осталось 7 дней
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 7 дней
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень
Осталось 7 дней
Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень
Осталось 7 дней
Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень
Осталось 7 дней
Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Скільки буде боліти зуб після резекції?
Період відновлення після резекції кореня зуба становить 3-4 дня - рівно стільки часу необхідно на загоєння мікророзрізу на яснах.
Чим небезпечна резекція зуба?
Операція з видалення верхівки кореня ураженого зуба займає часу не більше, ніж лікування карієсу. Однак навіть нескладна операція може мати свої ускладнення: рецидив кісти при недостатньому видаленні її капсули, перфорація дна верхньощелепних пазух; рухливість зуба при незначній довжині кореня.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Коментарів немає