Мостоподібний протез

Етапи

Мостоподібний протез або зубний міст

Мостоподібний протез – це незнімна конструкція, яка використовується для заміщення відсутніх 1-4 зубів підряд в зубному ряду. Фіксація мостоподібного протеза здійснюється на сусідні опорні зуби або імплантати.

 

Ігнорування відсутності навіть одного зуба в порожнині рота може спричинити проблеми для зубо-щелепної системи:

 • Сусідні зуби прагнуть заповнити порожнечу від видаленого зуба і поступово нахиляються в сторону дефекту і оголюються їх корені. Для виправлення нахилу зубів, як правило, використовується брекет-система. При сильних деформаціях, нахилені видаляються.
 • Ви починаєте жувати на одну сторону і нерівномірне навантаження на м’язи викликає гіпертонус “робочих” м’язів.
 • Жування на одній стороні також може стати причиною проблем з скронево-нижньощелепного суглобом.
 • На зубах, що обмежують дефект, починає просідати ясна і оголюються корені.

Переваги та недоліки мостоподібних протезів

Можна виділити наступні переваги мостоподібних протезів:

 • швидкий спосіб відновлення дефектів зубного ряду;
 • бюджетность в порівнянні з імплантацією;
 • відсутність необхідності хірургічного втручання;
 • швидке звикання.

А також недоліки:

 • необхідність обточування сусідніх зубів;
 • при деяких видах мостоподібних протезів може знадобитися видалення нерва в опорних зубах;
 • підвищене навантаження на опорні зуби, що з часом призведе до їх рухливості.

Види мостоподібних протезів

За технологією виготовлення зубні мости розрізняються на наступні види:

 • Фрезеровані цирконієві мостоподібні протези (найбільш сучасний і біосумісний вид);
 • Суцільнолиті мостоподібні протези (надійний метод виготовлення, може служити як каркасом для нанесення кераміки, так і бути самостійною конструкцією);
 • Адгезивні мостоподібні протези (виготовляються з фотополімерного матеріалу безпосередньо в порожнині рота за одне відвідування);
 • Штамповані і штампованно-паяні мостоподібні протези (найбільш застаріла технологія, не застосовується в сучасній стоматології).

За матеріалом виготовлення мости на зуби розрізняються на наступні види:

 • металеві;
 • металокерамічні;
 • пластмасові;
 • цирконієві.

Найбільш сучасними і естетичними є цирконієві мостоподібні протези. Циркон має високу світлопроникність, біосумісність і, в той же час, міцність.

 

Пластмасові мости на зуби використовується в якості тимчасових конструкцій на час виготовлення постійних зубних мостів. Вони не мають міцності, проте легкі і недорогі.

Цирконієві мостоподібні протези

Цирконієві мости є найбільш сучасним методом відновлення загублених зубів. Однак варто зазначити, що, в разі втрати одного зуба, все ж більш раціональним методом є імплантація, оскільки не виникає необхідності обточувати зуби.

 

Цирконій є найбільш біосумісним і естетичним матеріалом, що ставить його на перше місце при виборі конструкції моста.

Металокерамічні мостоподібні протези

Металокерамічні мости вже менше використовуються в повсякденній практиці, однак все ще залишаються популярними серед пацієнтів, в силу їх доступної ціни.

 

Вони мають гарну естетику і надійні. Однак через наявність металевого каркаса під керамічним шаром вимагають сильного обточування опорних зубів. Згодом виникає потемніння ясенного краю зуба через просвічування металевого каркаса.

 

Мостоподібні протези з металокераміки встановлюються в 2 етапи. Попередньо підготовлені опорні зуби обточуються і знімаються зліпки з обох щелеп. Після виготовлення моста в сертифікованій зуботехнічній лабораторії, протез приміряється і фіксується в порожнині рота на стоматологічний цемент.

Адгезивний мостоподібний протез

Адгезивний міст виготовляється з композитного матеріалу і скловолоконної стрічки безпосередньо в порожнині рота пацієнта в одне відвідування.

 

За допомогою адгезивного мосту (мерілендський міст) можна відновити відсутність тільки одного зуба. Його перевагами є швидкість установки, мінімальна обробка опорних зубів і низька вартість.

 

Однак необхідно враховувати недоліки адгезивного мосту:

 • додаткове навантаження на опорні зуби;
 • адгезивний міст не можна використовувати для відновлення зуба з великим жувальним навантаженням;
 • висока ймовірність відколів;
 • атрофія кісткової тканини на місці видаленого зуба.

Мостоподібні протези на імплантатах

Альтернативою обточуванню живих зубів під опорні зуби для виготовлення зубного моста є встановлення мостоподібного протеза з опорою на імплантати. В такому випадку, немає необхідності обточувати і/або депульпувати живі зуби.

 

Мостоподібні протези з опорою на імплантатах виготовляються, як правило при відсутності 3-4 поспіль зубів. В такому випадку, немає необхідності встановлювати імплантат під кожен відсутній зуб.

 

Зубні мости на імплантатах також можуть виготовлятися з діоксиду цирконію (цирконієві мостоподібні протези) і металокераміки.

Більш детальну інформацію Ви можете прочитати в розділі Протезування на імплантатах на нашому сайті.

Ціни

Не зволікайте з протезуванням зубів, якщо у Вас відсутній хоча б один зуб. Відстрочене протезування може ускладнитися тривалою ортодонтичною підготовкою, в разі виникнення з часом зубних деформацій. Імплантація та протезування в перші 6 місяців після видалення зуба попереджає атрофію кісткової тканини.

 

Запишіться на консультацію вже зараз і наші лікарі складуть Вам детальний план лікування та запропонують найкращі варіанти протезування. Ознайомитися з вартістю установки зубних мостів можна в розділі Ціни на нашому сайті.

Відгуки

Ознайомитися з відгуками наших пацієнтів, які вже отримали якісне лікування і протезування, ви можете, перейшовши за посиланням Відгуки. Наші пацієнти з радістю діляться своїм досвідом лікування в Скайклінік.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Скільки за часом встановлюється мостоподібний протез?
Для виготовлення і установки мостоподібного протезу необхідно 2-3 відвідування стоматолога-ортопеда. Саме виготовлення відбувається в зуботехнічній лабораторії за Вашими індивідуальними мірками і займає 7-10 робочих днів.
Що краще вибрати: протезування або імплантацію?
Класичне протезування донині широко використовується в стоматології, так як не вимагає хірургічної операції і є доступним за вартістю і швидким, в порівнянні з імплантацією. Однак сучасний метод імплантації є золотим стандартом для відновлення посмішки і жувальної ефективності. З появою імплантації з'явилися такі переваги: - зникла необхідність депульпування і препарування здорових зубів під опору; - покращилася фіксація повних знімних протезів; -з'явився метод одномоментної імплантації з видаленням зуба в один візит; - покращився пародонтологічний аспект, так як імплантат уповільнює процеси атрофії кісткової тканини, імітуючи корінь зуба, на відміну від протезування без імплантації; - важливо, що імплантат встановлюється на все життя, на відміну від протеза.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна