Лікування кісти зуба

Лікування кісти зуба

Етапи

Кіста – це щільне новоутворення, яке є результатом захисної реакції організму на дію шкідливих бактерій. Дана патологія виникає при інфекційному захворюванні або травмуванні. Уражена тканина кісткової частини зуба під впливом патогенних мікроорганізмів запалюється, залучаючи в процес близькі по розташуванню клітини. Поступово вогнище запалення локалізується, шкідливі клітини вмирають, а на їх місці утворюється щільна капсула. Так організм захищається від подальшого розповсюдження інфекції, тим самим формуючи щільний бар’єр навколо хворого місця.

Таке новоутворення складається з продуктів розпаду, відмерлих клітин, бактерій і рідини. Навіть при наявності мінімального вогнища кіста може з часом збільшуватися в розмірі, залучаючи в процес все більше здорових клітин. Це може привести до випадання зубів, загострення гнійного кісти або до перелому щелепи, при значному збільшенні кісти. Лікування кісти зуба антибіотиками допоможе позбутися від деяких симптомів, зняти запалення і запобігти подальше поширення хвороби, яке тягне за собою більш серйозні проблеми. Хоча організм і намагається самостійно впоратися з проблемою, але при зниженому імунітеті існує ризик швидкого поширення захворювання з переходом у гостру форму. Тому суть правильного терапевтичного лікування кісти видалення інфікованого вмісту кореневих каналів і кісти з подальшим пломбуванням.

Все, що потрібно знати про кісту зуба

Самостійно визначити рівень зараження, так і з упевненістю діагностувати дане захворювання не є можливим. Це може зробити тільки досвідчений стоматолог під час планового або вимушеного огляду. Перебіг захворювання на ранній стадії може не викликати тривогу. Перші ознаки можуть проявитися після того, як кіста збільшиться в розмірі до 1 див. Єдиним вірним способом в цьому випадку є рентгенологічний знімок. З його допомогою доктор точно визначить локалізацію запалення, побачить розмір і ті пошкодження, які вона вже завдала організму.

Терапевтичне лікування кісти визначається не тільки рівнем ураження здорових тканин, але і причинами її виникнення. Якщо процес зараження не зупинити вчасно, то симптоми будуть посилюватися, а хворобливі відчуття посилюватися.

Основні причини виникнення кісти зуба

Існує ряд супутніх захворювань, які можуть спровокувати запальний процес і в подальшому призвести до утворення кісти. Дуже часто більшість пацієнтів позбавляються від симптоматики за допомогою знеболюючих і жарознижуючих препаратів. Але при цьому вони не лікують, а переводять запалення в хронічну форму, яка небезпечна новими «підводними каменями».

Причинами можуть бути недолікований карієс і його ускладнення у вигляді пульпіту або періодонтиту, а також неправильне лікування або травми, захворювання ЛОР органів.

Сучасне лікування кісти зуба під мікроскопом – це безпечний і дієвий спосіб, яким користуються сучасні стоматологічні клініки «SKYCLINIC». Для цього необхідно наявність спеціалізованого професійного обладнання та професійних навичок лікаря.

Перші симптоми

 • прощущение гострого болю при накусывании, що особливо різко відчувається при вживанні твердої їжі;
 • больові відчуття з наростаючою силою можуть турбувати при збільшенні кісти, а також даний процес доповнюється ниючий і тягне біль, що поширюється на сусідні зуби;
 • припухлість ясен, щелепи і навіть щоки;
 • головний біль та збільшення шийних лімфовузлів;
 • підвищення температури тіла до 38-39°С, яку дуже складно знизити за допомогою жарознижуючих засобів.

При появі таких симптомів рекомендовано неодмінно звернутися до лікаря. Тільки професійний стоматолог зможе діагностувати захворювання та скласти курс лікування. Оскільки в разі несвоєчасного лікування загострення кісти зуба дане захворювання загрожує серйозними ускладненнями.

Які бувають види кіст

Терапевтична стоматологія передбачає лікування кісти зуба в Києві із застосуванням високотехнологічного обладнання. Попередньо потрібно пройти обстеження, яке дозволить з максимальною точністю визначити розмір новоутворення і з’ясувати причину його появи.

Причини появи:

Радикулярна кіста

Причиною є попадання інфекції в кореневі канали зуба, внаслідок запущеного карієсу і розвиток хронічного запалення в періодонті. Освіта капсули – наслідок ізолювання патології на верхівці самого кореня або в порожнині, в якій він розміщався. Легко визначається за допомогою рентгенівського знімка і діагностується на ранній стадії.

Фолікулярна кіста

Розвивається в самій десні, на місці непрорезавшегося зуба. Діагностувати її можна за допомогою рентгена. При несвоєчасному лікуванні може стати причиною руйнування самого зуба, а неправильного прорізування сусідніх зубів. Також для цього виду кіст характерним є швидкий ріст і існує ризик зсуву кортикальної пластинки. Лікування кісти кореня зуба фолікулярного типу включає хірургічне втручання.

Ретромолярная кіста

Спостерігається при ускладненому прорізування зуба мудрості. Діагностується за допомогою рентгена, видаляється хірургічним шляхом.

Первинна кіста

Утворюється при неправильному і патологічний розвиток кісткової частини зуба. Може діагностуватися на верхній або нижній щелепі, з різним рівнем поширення. Лікується хірургічним шляхом, з повним видаленням, без ризику порушення цілісності структури зуба. Після операції зразки тканини перевіряються на гістологію для виключення злоякісних новообразованей.

Крім того кісти поділяються за наступними параметрами.

По локалізації:

 • доіста переднього зуба;
 • верхньощелепна кіста;
 • кіста нижньої щелепи;
 • кіста зуба мудрості.

За розмірами:

 • рранулема – менше 0,5 см;
 • кістогранульома 0,5-0,8 см;
 • справжня кіста – більше 0,8 див.

Симптоми кісти зуба

Як правило, кіста кореня зуба може мати безсимптомний перебіг. Однак при її загостренні спостерігаються наступні ознаки:

 • боль з наростаючою силою, яка ще більше посилюється при накусывании;
 • почервоніння і набряклість, іноді з великими масштабами ураження;
 • гнійні свищі (канали) з локалізацією в області зараження;
 • гострий біль у верхній частині голови і в області скроні;
 • верхньощелепна кіста може має симптоми гнійних виділень з носа;
 • больовий синдром і температура не піддаються лікуванню симптоматичними препаратами;
 • висока температура, лихоманка, які важко піддаються лікуванню.

Діагностика кісти кореня зуба

Максимально точним і ефективним методом діагностики є рентген. Його можна зробити безпосередньо під час огляду у лікаря в кабінеті або в спеціально обладнаному приміщенні в стоматологічній клініці. Час обстеження складає 5-10 хвилин, що дозволяє швидко визначити складність захворювання і призначити лікування. Існує два варіанти таких знімків: внутриротовое дослідження конкретного зуба і оглядовий знімок обох щелеп із захопленням гайморових пазух. Для більш точного обстеження може знадобиться комп’ютерна томографія (КТ) щелепи.

Рентген дає можливість визначити рівень руйнування зуба, оцінити стан кореня і каналу, в якому він знаходиться, а також вивчити співвідношення коренів і кісти. Кіста зуба лікування без операції, яке можливе в клініці, також визначається за допомогою рентгенівського знімка. Додатково надсилаються зразки на гістологію, для виключення патологічного поширення хвороби.

Методи лікування кісти зуба в стоматологічній клініці «SKYCLINIC»

Ефективність лікування кісти залежить від строку давності її освіти і точності діагностування. Крім позбавлення від яскраво виражених симптомів перед хірургом стоїть ще одна, набагато більш важливе завдання – видалення капсули. Цей процес загрожує великим ризиком, оскільки в процесі її зростання відбувається тиск на ясна і кістки щелепи можуть руйнуватися або стають більш крихкими. І тільки завдяки наявності високотехнологічного сучасного обладнання фахівці клініки можуть оперативно провести діагностику і визначити метод лікування.

Лікування кісти без видалення зуба

Найшвидшим і простим способом є видалення причинного зуба та чистка кістки. Але існують також і альтернативні методи, які дозволяють зберегти зуб, хоча б частково. Все залежить від того, наскільки рано проблема була виявлена, а також від можливості клініки в яку звернувся хворий.

Хірургічне лікування

Передбачає часткове видалення кореня зуба з кістою або ж видалення самого зуба. Перед резекцією кореня канали пломбуються. Післяопераційний період характеризується деяким дискомфортом і неприємними відчуттями. Кіста зуба лікування якої виконується таким способом, може передбачати додаткове гістологічне дослідження.

Консервативне лікування

Використовується при початковій стадії хвороби і невеликих розмірах гранульом і кіст. Канал розкривається, видаляється інфікований вміст і продукти розпаду, проводиться його інструментальна та медикаментозна обробка антисептиками. В окремих випадках лікування невеликих кіст і гранульом проводиться кальцієвмісними препаратами. При необхідності, при загостренні запалення призначається загальна медикаментозна терапія.

Профілактика кісти зуба

 • регулярное відвідування стоматолога;
 • систематична чистка зубів;
 • запобігання механічних пошкоджень зубів і травмування;
 • профілактичний огляд ротової порожнини кожні 6 місяців;
 • своєчасне лікування карієсу і супутніх захворювань;
 • дбайливе ставлення до імплантатів і пломбам.

Чому при перших ознаках кісти зуба, варто звертатися в «SKYCLINIC»

 • лучшая ціна на лікування кісти зуба;
 • наявність гарантій на лікування;
 • наявність широкого спектра додаткових послуг;
 • професійний та досвідчений персонал;
 • хороша технічна база;
 • власний рентгенологічний кабінет;
 • робота з кістою будь-якої складності;
 • зручне розташування клініки і графік роботи.
Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
У яких випадках необхідно видаляти кісту зуба?
Лікування кісти зуба під мікроскопом можливо тільки на початковій стадії при невеликих її розмірах. В інших випадках проводиться хірургічне лікування - резекція кісти (видаляється частина кореня, уражена кістою, і сама кіста з оболонкою) або видалення самого зуба з кістою.
Які є варіанти лікування кісти?
Як правило, кісти видаляють хірургічно за допомогою цистектомії (видалення кісти з резекцією верхівки кореня). Порожнина після видалення кісти заповнюється кістковим матеріалом з метою кісткової регенерації. Гранульоми і кістогранульоми, що передують розвитку кісти і відрізняються меншим розміром, як правило, лікуються терапевтично у ендодонта під мікроскопом.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна