Лікування кісти зуба

Записатися на прийом
Лікування кісти зуба

Етапи лікування кісти зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кіста – це щільне новоутворення, яке є результатом захисної реакції організму на дію шкідливих бактерій. Дана патологія виникає при інфекційному захворюванні або травмуванні. Пульпа кореневих каналів під впливом патогенних мікроорганізмів запалюється, залучаючи в процес тканини навколо верхівки кореня зуба. Поступово вогнище запалення локалізується, шкідливі клітини вмирають, а на їх місці утворюється щільна капсула. Так організм захищається від подальшого розповсюдження інфекції, тим самим формуючи щільний бар’єр навколо хворого місця. Так чином утворюється гранульома, яка згодом переростає в кісту.

Таке новоутворення складається з продуктів розпаду, відмерлих клітин, бактерій і кістозної рідини. Навіть при наявності мінімального вогнища кіста може з часом збільшуватися в розмірі, залучаючи в процес все більше здорових тканин. Це може привести до випадіння зубів, гнійного загострення кісти або до перелому щелепи, при значному збільшенні кісти. Лікування кісти зуба антибіотиками не усунить проблему повністю, оскільки необхідне чищення кореневих каналів від наявної там інфекції, як першопричини запалення. Хоча організм і намагається самостійно впоратися з проблемою, але при зниженому імунітеті існує ризик швидкого поширення інфекції з періодичним загостренням. Тому суть правильного терапевтичного лікування кісти полягає у видаленні інфікованого вмісту кореневих каналів і кісти з подальшим пломбуванням.

Все, що потрібно знати про кісту зуба

Самостійно визначити рівень зараження, так і з упевненістю діагностувати дане захворювання не є можливим. Це може зробити тільки досвідчений стоматолог під час планового огляду. Перебіг захворювання на ранній стадії може не викликати тривогу. Перші ознаки можуть проявитися після того, як кіста збільшиться в розмірі. Єдиним вірним способом в цьому випадку є рентгенологічний знімок. З його допомогою лікар-стоматолог точно визначить локалізацію запалення, розмір і ті пошкодження, які вона вже завдала організму.

Терапевтичне лікування кісти визначається не тільки рівнем ураження здорових тканин, але і причинами її виникнення. Якщо процес зараження не зупинити вчасно, то симптоми будуть посилюватися.

Причини виникнення кісти зуба

Існує ряд супутніх захворювань, які можуть спровокувати запальний процес і в подальшому призвести до утворення кісти. Дуже часто більшість пацієнтів позбавляються від симптоматики за допомогою знеболюючих і жарознижуючих препаратів. Але при цьому вони не лікують, а переводять запалення в хронічну форму, яка небезпечна новими «підводними каменями».

Причинами можуть бути недолікований карієс і його ускладнення у вигляді пульпіту або періодонтиту, а також неправильне лікування або травми, захворювання ЛОР органів (гайморит).

Сучасне лікування кісти зуба під мікроскопом – це безпечний і дієвий спосіб, яким користуються сучасні стоматологічні клініки. Для цього необхідна наявність спеціалізованого професійного обладнання та професійних навичок лікаря.

Перші симптоми

 • неприємні відчуття при накушуванні, що особливо різко відчувається при вживанні твердої їжі;
 • больові відчуття з наростаючою силою можуть турбувати при збільшенні кісти, а також даний процес доповнюється ниючим болем, що поширюється на сусідні зуби;
 • припухлість ясен, щелепи і навіть щоки при загостренні захворювання;
 • головний біль та збільшення шийних лімфовузлів;
 • підвищення температури тіла до 38-39°С, яку дуже складно знизити за допомогою жарознижуючих засобів.

При появі таких симптомів рекомендовано неодмінно звернутися до лікаря. Тільки професійний стоматолог зможе діагностувати захворювання та скласти правильний план лікування. Оскільки в разі несвоєчасного лікування загострення кісти зуба дане захворювання загрожує серйозними ускладненнями.

Які бувають види кіст

Терапевтична стоматологія передбачає лікування кісти зуба в Києві із застосуванням високотехнологічного обладнання. Попередньо потрібно пройти обстеження, яке дозволить з максимальною точністю визначити розмір новоутворення і з’ясувати причину його появи.

Відповідно до причин появи розрізняють наступні види кіст:

Радикулярна кіста

Причиною є попадання інфекції в кореневі канали зуба, внаслідок запущеного карієсу і розвитку хронічного запалення в періодонті. Утворення капсули – наслідок ізолювання запалення на верхівці самого кореня. Легко визначається за допомогою рентгенівського знімка і діагностується на ранній стадії.

Фолікулярна кіста

Розвивається на місці непрорізаного зуба в щелепній кістці. Сам зуб, що не прорізався, знаходиться всередині самої кісти. Діагностувати її можна за допомогою рентгенівського знімка. При несвоєчасному лікуванні може стати причиною руйнування самого зуба і неправильного прорізування сусідніх зубів. Також для цього виду кіст характерним є швидкий ріст і існує ризик руйнування кортикальної пластинки. Лікування кісти кореня зуба фолікулярного типу включає хірургічне втручання.

Ретромолярная кіста

Спостерігається при ускладненому прорізування зуба мудрості. Діагностується за допомогою рентгена та видаляється хірургічним шляхом.

Первинна кіста (кератокіста)

Первинні одонтогенні кісти не мають зв’‎язку з іншими зубами, зубами, що не прорізались або зачатками зубів. Може діагностуватися на верхній або нижній щелепі, з різним рівнем поширення. Лікується хірургічним шляхом з повним видаленням. Після видалення зразки тканини перевіряються на гістологію для виключення злоякісних новообразованей.

Крім того кісти поділяються за наступними параметрами.

По локалізації:

 • кіста переднього зуба;
 • верхньощелепна кіста;
 • кіста нижньої щелепи;
 • кіста зуба мудрості.

За розмірами:

 • гранульома – менше 0,5 см;
 • кістогранульома 0,5-0,8 см;
 • справжня кіста – більше 0,8 см.

Симптоми кісти зуба

Як правило, кіста кореня зуба може мати безсимптомний перебіг. Однак при її загостренні спостерігаються наступні ознаки:

 • біль з наростаючою силою, яка ще більше посилюється при накушуванні;
 • почервоніння і набряклість, іноді з великими масштабами ураження;
 • гнійні нориці (канали) в ділянці ясен біля причинного зуба;
 • головний біль;
 • верхньощелепна кіста може мати симптоми гнійних виділень з носа;
 • больовий синдром і температура не піддаються лікуванню симптоматичними препаратами.

Діагностика кісти кореня зуба

Максимально точним і ефективним методом діагностики є рентген. Його можна зробити безпосередньо під час огляду у лікаря в кабінеті або в спеціально обладнаному приміщенні в стоматологічній клініці SKYCLINIC. Час обстеження складає 5-10 хвилин, що дозволяє швидко визначити складність захворювання і призначити лікування. Існує два варіанти таких знімків: внутрішньоротове дослідження конкретного зуба і панорамний знімок обох щелеп із захопленням гайморових пазух. Для більш точного обстеження знадобиться комп’ютерна томографія (КТ) щелепи.

Рентген дає можливість визначити розмір кісти, рівень руйнування зуба, оцінити стан кореня і каналів. Лікування без операції кісти зуба визначається за допомогою рентгенівського знімка. Додатково надсилаються зразки на гістологію, для виключення патологічного поширення хвороби.

Методи лікування кісти зуба в стоматології SKYCLINIC

Ефективність лікування кісти залежить її походження і розміру. Крім позбавлення від яскраво виражених симптомів перед хірургом стоїть ще одне, важливіше завдання – видалення капсули. І тільки завдяки наявності сучасного обладнання фахівці клініки можуть оперативно провести діагностику і лікування кісти.

Лікування кісти без видалення зуба

Найшвидшим і простим способом є видалення причинного зуба разом з кістою. Але існують також і альтернативні методи, які дозволяють зберегти зуб, хоча б частково. Все залежить від того, наскільки швидко проблема була виявлена, а також від можливості клініки, в яку звернувся пацієнт.

Хірургічне лікування

Передбачає часткове видалення кореня зуба з кістою або ж видалення самого зуба. Перед резекцією кореня канали обов’язково пломбуються. Післяопераційний період характеризується деяким дискомфортом і неприємними відчуттями. Кіста зуба, лікування якої виконується таким способом, може передбачати додаткове гістологічне дослідження.

Консервативне лікування

Використовується на початкових стадіях захворювання і невеликих розмірах гранульом і кістогранульом. Канал розкривається, видаляється інфікований вміст і продукти розпаду, проводиться його інструментальна та медикаментозна обробка антисептиками. В окремих випадках лікування невеликих кіст і гранульом проводиться кальційвмісними препаратами. При необхідності, при загостренні запалення призначається загальна медикаментозна терапія.

Профілактика кісти зуба

 • регулярное відвідування стоматолога;
 • систематичне чищення зубів;
 • запобігання механічних пошкоджень зубів і травмування;
 • профілактичний огляд ротової порожнини кожні 6 місяців;
 • своєчасне лікування карієсу і супутніх захворювань;
 • дбайливе ставлення до імплантатів і пломб.

Чому при перших ознаках кісти зуба варто звертатися в SKYCLINIC

 • краща ціна на лікування кісти зуба;
 • наявність гарантій на лікування;
 • наявність широкого спектра додаткових послуг;
 • професійний та досвідчений персонал;
 • хороша технічна база;
 • власний рентгенологічний кабінет;
 • робота з кістою будь-якої складності;
 • зручне розташування клініки і графік роботи.
Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути
Показання
 • утворення гранульом та кістогранульом розміром до 8 мм
 • наявість сприятливих умов для проведення лікування каналів (прохідність кореневих каналів, положення зуба)
Протипоказання
 • наявність кісти кореня зуба розміром більше 8 мм
 • наявність кісти зуба мудрості
 • перфорація або тріщина кореня зуба
 • непрохідність кореневих каналів для проведення лікування
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
У яких випадках необхідно видаляти кісту зуба?
Лікування кісти зуба під мікроскопом можливо тільки на початковій стадії при невеликих її розмірах. В інших випадках проводиться хірургічне лікування - резекція кісти (видаляється частина кореня, уражена кістою, і сама кіста з оболонкою) або видалення самого зуба з кістою.
Які є варіанти лікування кісти?
Як правило, кісти видаляють хірургічно за допомогою цистектомії (видалення кісти з резекцією верхівки кореня). Порожнина після видалення кісти заповнюється кістковим матеріалом з метою кісткової регенерації. Гранульоми і кістогранульоми, що передують розвитку кісти і відрізняються меншим розміром, як правило, лікуються терапевтично у ендодонта під мікроскопом.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає