Дитячий ортодонт

Дитячий ортодонт

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Правильний догляд за зубами з дитинства – запорука впевненості в собі і красива посмішка в майбутньому. Саме тому дуже часто батьків цікавить, з якого віку потрібно відвідувати стоматолога і чи можна взагалі лікувати молочні зуби. Нерідко неправильний прикус утворюється при неправильному годуванні, розвитку і наявності таких шкідливих звичок, як ссання пальця.

Своєчасне звернення до професійного лікаря допоможе уникнути ряду проблем у дорослому житті. Ортодонт дитячий не тільки поставить діагноз, але і підбере правильне лікування, допоможе вирівняти зуби і запобігає руйнування постійних зубів. Відвідувати стоматолога необхідно вже після прорізування основної групи молочних зубів.

Яку медичну допомогу надає стоматолог-ортодонт

Дитячий ортодонт – це лікар, який спеціалізується на виправленні прикусу, вирівнювання зубів, за допомогою встановлення ортодонтичних пластинок або брекетів. Він проводить повне обстеження і підбирає оптимальний варіант лікування для дитини. Допомагає запобігти такі наслідки неправильного прикусу, як проблеми з поставою, органами шлунково-кишкового тракту, захворювання пародонту і навіть втрата зубів.

В яких випадках необхідно звертатися до лікаря-ортодонта?

Дуже часто діти не хочуть використовувати брекети або ппластинки, оскільки вони є причиною дискомфорту, відсутності естетичності, а іноді і больових відчуттів. Але таке протиріччя може привести до більш глобальних порушень: проблем з переварюванням їжі, скрутного дихання, порушення сну й мови. Тому рекомендуємо записатися до дитячого ортодонта в період повного прорізування молочних зубів, тобто в 2,5-3 роки.

Показаннями до огляду можуть бути:

 • постійно відкритий рот протягом дня;
 • викривлення зубів;
 • часте закушування губ, смоктання пальця, тривале утримання в роті пустушки;
 • непропорційно маленький підборіддя або нижня щелепа;
 • видалення молочної чи постійного зуба в ранньому віці;
 • нижня щелепа помітно йде вперед щодо верхній;
 • неправильне змикання зубів.

Іноді клінічна картина передбачає навіть хірургічне втручання. Але в більшості випадків достатньо простого носіння пластинок, інших ортодонтичних апаратів і брекетів з повним дотриманням всіх рекомендацій ортодонта.

Основні етапи розвитку прикусу у дітей

Останнім часом дитячий ортодонт в Києві користується попитом, оскільки все більше батьків звертають увагу на дефекти у розвитку зубів своїх дітей. Лікарі рекомендують показувати своїх дітей дитячим стоматологам всім, навіть якщо немає видимих проблем. Вперше це потрібно зробити після прорізування першого зуба і повторювати процедуру кожні півроку. Що стосується ортодонта – рекомендуємо відвідати даного фахівця після прорізування молочних зубів у 2,5-3 роки. Формування прикусу відбувається в кілька етапів:

 1. Молочний – від 6 місяців до 6 років. У цей період всі молочні зуби прорізуються і тим самим стимулюють ріст щелепи, готуючи її до заміни на постійні зуби.
 2. Змінний – від 6 до 12 років. Цей час характеризується тим, що молочні зуби випадають, а їм на зміну приходять постійні.
 3. Постійний – період, коли сталася вся заміна зубів на постійні, але вони знаходяться в стадії розвитку і зростання.
 4. Постійний (сформований) – цей період починається, коли весь ріст щелеп зупинений, зуби і коріння повністю сформовані.

Виправлення прикусу слід починати в період активного росту щелеп, коли можна не тільки вирівняти зуби, але вплинути на правильний і гармонійний ріст верхньої та нижньої щелеп, для формування правильного прикусу і красивого профілю. Тому так важливо регулярно відвідувати ортодонта, в тому числі і в період прорізування зубів.

Причини неправильного прикусу

В період зміни молочних зубів на постійні (корінні) дитячий стоматолог ортодонт зможе безпомилково визначити проблеми з прикусом, що виникають із-за:

 • порушення внутрішньоутробного розвитку;
 • генетичної схильності;
 • неправильне харчування (відсутність твердої їжі в раціоні) і наявність шкідливих смоктальних звичок;
 • хронічних захворювання горла або скрутне дихання;
 • передчасного видалення зубів у дитини без подальшого протезування.

Дитячий лікар ортодонт в Києві – це можливість запобігти серйозні порушення прикусу, проблеми з поставою, захворювання скронево-нижньощелепного суглоба у дорослому віці. Фахівці, які працюють з самими маленькими пацієнтами, знають, як позбавити дитину від дискомфорту і майбутніх естетичних проблем. Це пов’язано з тим, що ортодонтія дитячої стоматології відрізняється від дорослого не тільки підходом, але й методами лікування.

Коли дитині необхідно ставити брекети?

Фахівці в цій галузі стверджують, що найкращим періодом для встановлення брекет-системи є вік 12-13 років. У цьому віці вже відбулася заміна всіх зубів на корінні, але при цьому зростання ще не припинено. Тому ефективність лікування буде максимально помітна і займе набагато менше часу, ніж у більш зрілому віці. Однак лікування брекетами застосовується також у змінному прикусі, коли з’явились ще не всі постійні зуби. В такому випадку використовується спеціальна техніка лікування брекет-системою.

Консультація і лікування у дитячого лікаря-ортодонта в SKYCLINIC в Києві

Записатися на прийом до дитячого ортодонта зтоматологию SKYCLINIC можна за попереднім погодженням з адміністратором в телефонному режимі. Отримати професійну консультацію можна при особистому огляді дитини лікарем. Всі діагнози є підтвердженням клінічної картини і записуються в медичну карту. При відсутності показань до медичного втручання пацієнт отримує рекомендації по догляду рекомендується відвідування стоматолога через півроку.

При необхідності лікування, призначається додаткова діагностика і складається індивідуальний план лікування. Чим раніше буде виявлена патологія, тим легше і швидше її вилікувати.

Розгорнути
Показання
 • викривлення зубів
 • занадто маленька нижня щелепа та підборіддя
 • нижня щелепа сильно виступає в порівнянні з верхньою
 • зуби і зубні ряди неправильно змикаються між собою
 • рання втрата молочного або постійного зуба
 • регулярне смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами, тривале смоктання пустушки
 • постійно відкритий рот
Протипоказання
 • незадовільна гігієна порожнин рота
 • уражені карієсом та його ускладненнями зуби
 • гострі психічні захворювання
 • злоякісні новоутворення порожнини рота
 • деякі захворювання імунної, ендокринної, кровотворної систем
 • важкий перебіг гострих інфекційних захворювань
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Січня
Безкоштовна консультація

Консультація стоматолога на всі види послуг проводиться без оплати.

 

Святкові знижки до 50% на лікування зубів
Діє до 31 Січня
Святкові знижки до 50% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 31 Січня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 31 Січня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Січня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень
Діє до 31 Січня
Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень
Діє до 31 Січня
Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень
Діє до 31 Січня
Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Що лікує стоматолог-ортодонт?
Ортодонт займається діагностикою та лікуванням наступних патологій:
 • порушення росту щелеп;
 • неправильне прорізування і розташування зубів;
 • наслідки передчасного видалення зубів;
 • скупченість зубів;
 • патології прикусу, неправильне співвідношення між щелепами;
 • ортодонтичне лікування при захворюваннях скронево-нижньощелепного суглоба.
Як виправити прикус дитині?
У період змінного прикусу відбувається активний ріст верхньої і нижньої щелеп. Найчастіше ортодонтичне лікування в період молочного та змінного прикусів здійснюється за допомогою ортодонтичних пластинок. З певних причин розвиток щелеп може відбуватися нерівномірно. За допомогою ортодонтичних апаратів можна: - простимулювати ріст верхньої або нижньої щелеп; - виправити неправильне положення зубів; - усунути проміжки між зубами; - допомогти усунути шкідливі звички (наприклад, прокладання язика між зубами або підсасування нижньої губи).
Коли перший раз варто показати дитину ортодонту?
Перший візит дитини до ортодонта рекомендується провести у віці 2,5-3 роки після прорізування всіх молочних зубів і формування молочного прикусу, для усунення факторів, що перешкоджають гармонійному росту і розвитку щелеп. У деяких випадках, ранній розвиток неправильного прикусу може бути виправлений без використання ортодонтичних апаратів, завдяки своєчасному усуненню шкідливих звичок (смоктання пальця, прокладання язика між зубами, підсасування нижньої губи), виявлення ротового дихання і проведення міогімнастики.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Степанченко
Доброго дня! Я пацієнт Анни Сергіївни, дуже задоволена роботою. Це лікар-ортодонт, який не боїться роботи з неправильним прикусом, нерівними зубами… при можливості пропонує альтернативні методи лікування, допомагає посміхнутись світу на всі 32 рівненькі зуба😁
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Lesya Krasun
Lesya Krasun
Ця клініка - відповідальна за ідеальну посмішку моєї дитини))) там ми ставили брекети. Робота виконана чудово. Наш лікар - Анна Сергіївна - усе детально розповідала і пояснювала. Клініка дуже затишна, обладнання нове. До лікарів щільний запис, записуватися потрібно завчасно, але в екстрених (і не дуже) ситуаціях нам завжди шукали і пропонували варіанти. В клініці часто бувають акції - іноді знижки, іноді подарунки (наприклад, нам дарували спеціальні щітки). І це теж дуже приємно. Рекомендую!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Ирина Данько
Хочу сказать огромное спасибо ортодонту Анне Сергеевне! Действительно профессионал с большой буквы. На всех этапах ношения брекетов, присутствовало полное понимание всего происходящего: цены, сроки, возможные проблемы и способы их предотвращения, все детально, подробно, очень грамотно и безболезненно. Как результат - отличная улыбка и правильный прикус. Спасибо большое! А также хочется отметить работу пародонтологов и терапевтов, ведь брекеты подразумевают комплексный подход к зубам. Все работы проводились настолько качественно (и даже приятно))), что весь страх перед стоматологическими вмешательствами просто исчез. Поход к стоматологу никогда не кажется простым шагом, но в Skyclinic действительно хочется приходить, если появляются даже малейшие проблемы с зубами. Потому что есть уверенность и гарантия того, что врачи отнесутся с вниманием и профессионально сделают все для решения проблемы.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Ирина *
Устанавливали брекет-систему ребёнку.Очень довольны качеством обслуживания в клинике,доброжелательный,квалифицированный персонал. Мартинчук Анна Сергеевна-на протяжении года общения с врачом,всегда получали компетентную помощь и внимание!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Тарас Блощаневич
Так важно для подростка иметь красивые ровные зубки. Спасибо Анне Сергеевне за красивую улыбку для дочери!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Коментарів немає