Бюгельні зубні протези

Бюгельні зубні протези

Етапи

Бюгельне протезування

На сьогоднішній день, бюгельний протез є найбільш популярним видом знімного протезування серед пацієнтів. Завдяки хорошій фіксації, надійності і комфорту носіння, бюгель забезпечує пацієнтам можливість посміхатися, пережовувати їжу і розмовляти.

 

Стоматологія “СКАЙКЛІНІК” з усією скрупульозністю підходить до виготовлення ортопедичних конструкцій для наших пацієнтів і співпрацює з кращими і перевіреними зуботехнічними лабораторіями Києва. Наші фахівці підбирають найбільш підходящий варіант конструкції бюгельного протеза для повноцінного відновлення жувальних функцій і швидкої адаптації.

 

Конструкція бюгельного протеза

Бюгельний протез – це частковий знімний протез, що рівномірно розподіляє жувальний тиск між яснами і зубами. У перекладі з німецького bügel означає дуга. Це і говорить про основні конструктивні особливості протеза. Штучні зуби на пластмасовій основі (сідла) фіксуються до металевого каркасу – дуги. На зубах бюгельний протез може кріпитись за допомогою опорно-утримуючих кламерів, атачменів або телескопічних коронок.

Різновиди бюгельних протезів

Відповідно за типом кріплення на опорних зубах розрізняють наступні види бюгельних протезів:

 • Бюгельний протез з опорно-утримуючими кламерами. Кламери – це металеві гачки, відлиті разом з каркасом протеза. Кламери щільно охоплюють опорні зуби, рівномірно розподіляють жувальне навантаження і здатні виконувати функцію шинування при наявності рухомих зубів в результаті захворювань пародонту.
 • Бюгельний протез на атачменах (замкова фіксація). На відміну від металевих кламерів, атачмени не помітні в зоні посмішки, однак вимагають обточування і фіксації коронки на опорний зуб. Атачмен складається з двох елементів, частина якого розташовується на опорному зубі зі штучною коронкою, частина – на дузі. Жувальне навантаження розподіляється рівномірно між яснами і зубним рядом.
 • Бюгельні протези з телескопічним кріпленням. В даному випадку, бюгельний протез кріпиться за допомогою телескопічних коронок, які складаються з двох частин: металевий ковпачок, який цементується на попередньо обточеному опорному зубі і штучна коронка, розташована на самому протезі. Міцна фіксація протеза в порожнині рота забезпечується щільним сполученням коронки і ковпачка між собою. Такий тип конструкції не видно при усмішці, проте вимагає обробки опорного зуба і є найбільш дорогим серед інших видів кріплень бюгельних протезів.

Показання до бюгельного протезування

 • часткова втрата зубів (можливе використання бюгельних протезів при відсутності від 1 зуба);
 • патологічна рухливість зубів в результаті захворювань пародонту;
 • часткова відсутність і підвищена стертість зубів.

Для визначення наявності показань для виготовлення і установки бюгельного протеза необхідна консультація стоматолога-ортопеда, ретельний огляд і діагностика.

Переваги та недоліки бюгельних протезів

Основні переваги установки сучасних бюгельних протезів полягають в наступному:

 • надійність і міцна фіксація в порожнині рота;
 • хороші естетичні характеристики;
 • можливість установки пацієнтам з пародонтитом завдяки шинуючим властивостям;
 • при постійному носінні сповільнюється атрофія кісткової тканини, за рахунок рівномірного розподілу тиску між щелепою і зубним рядом;
 • відсутність необхідності знімати протез на ніч, не дивлячись на те, що конструкція є знімною;
 • відкритий доступ до смакових рецепторів (тому що смакові відчуття з деякими видами протезів зменшуються);
 • не порушується дикція;
 • комфортна анатомічна форма протеза не перекриває піднебіння на верхній щелепі;
 • тривалі терміни служби – від 5 років;
 • прості в догляді (досить промити водою).

 

Однак бюгельні протези мають свої недоліки. В основному, це естетична проблема: ймовірність наявності кламерів в зоні посмішки. В такому випадку, можна використовувати інші види кріплення або ацеталові кламера з імітацією під колір зуба або ясен. Необхідно враховувати можливість надмірного навантаження на опорні зуби. Недоліком для пацієнта також може вважатися необхідність періоду звикання: від 10 днів до 1 місяця.

Встановлення бюгельних протезів

Наша клініка співпрацює з кращими зуботехнічними лабораторіями Києва для високої якості і точності протезів. Виготовлення та встановлення бюгельних протезів має кілька етапів. Після ретельного огляду та діагностики, стоматолог-ортопед знімає базові відбитки з верхньої та нижньої щелепи для виготовлення індивідуальних ложок. За допомогою індивідуальних ложок знімаються робочі відбитки для отримання точних відбитків зубів і рельєфу м’яких тканин порожнини рота. Після етапів примірки, зуботехнічна лабораторія виготовляє бюгельний протез. Всі етапи виготовлення бюгельного протеза відбуваються протягом місяця. При необхідності проводиться корекція конструкції і далі даються рекомендації по догляду.

Як доглядати за бюгельними протезами

У догляді за бюгельними протезами необхідно дотримуватися простих правил для забезпечення їх довговічності:

 • двічі на день необхідно чистити протез за допомогою м’якої щітки і неабразивної пасти;
 • перед зняттям протеза необхідно прополоскати порожнину рота. Після прийому їжі рекомендується також полоскати рот водою;
 • знімати на ніч протез не обов’язково, його можна знімати тільки на момент чистки зубів і самого протеза;
 • необхідно 1 раз в 6 місяців відвідувати вашого стоматолога для огляду та оцінки стану бюгельного протеза.

Ціни

Ми створили найкращі умови для якісного протезування. Для ознайомлення з цінами на протезування в СКАЙКЛІНІК, ви можете перейти на сторінку Ціни. Для отримання більш детальної інформації, складання плану лікування і найкращого варіанта протезування, ми рекомендуємо записатися на консультацію до ортопедів нашої клініки.

Відгуки

Чому ми найчастіше довіряємо? Звичайно відгукам близьких і знайомих людей. Щоб ознайомитися з відгуками пацієнтів SKYCLINIC про проведене протезування ви можете перейти на сайт за посиланням Відгуки. Наша клініка співпрацює з найкращими і перевіреними зуботехнічними лабораторіями Києва для отримання якісного результату протезування своїх пацієнтів.

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чим гарний бюгельний протез?
Бюгельні протези мають безліч переваг в порівнянні з іншими видами знімного протезування: - "легкість" конструкції (мають значно менший об’єм); - надійна фіксація в порожнині рота; - комфорт використання пацієнтів (бюгельний протез на верхній щелепі не перекриває піднебіння, за рахунок чого не впливає на дикцію і смакові відчуття); - простота в догляді за протезом; - профілактика атрофії кісткової тканини щелеп при постійному користуванні; - компактний розмір; - довговічність; - можливість використання в якості шинуючої конструкції при захворюваннях тканин пародонта і рухливості зубів.
Як кріпиться бюгельний протез?
Бюгельний протез - це найбільш надійний і комфортний спосіб знімного протезування. Бюгель являє собою металевий каркас у вигляді металевої дуги ("бюгель" в перекладі означає "дуга") з фіксованими на пластмасі зубними коронками. Конструкція кріпиться за допомогою опорно-утримуючих кламерів. Кламери - це відростки каркаса бюгельного протеза, що фіксуються за опорні зуби в порожнині рота і розподіляють жувальний тиск між яснами і зубами. Також бюгель може фіксуватися на попередньо виготовлених фрезерованих замках (аттачменах) або телескопічних коронках. Вибір того чи іншого методу фіксації залежить більшою мірою від клінічної ситуації.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна