Седація: перестаємо боятися стоматолога

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
седація: перестаємо боятися стоматолога
Зміст
  1. Підготовка до седації
  2. Протипоказання до седації

Переважна кількість пацієнтів стоматологічних клінік помічають за собою дентофобію – панічний страх стоматолога, як лікаря, а також кабінету, інструментів, маніпуляцій, навіть самої думки про клініку. На жаль, це не просто страх перед майбутніми маніпуляціями, а ціла серія фізичних відчуттів типу тремтіння, кидання в жар, прискореного серцебиття і панічних атак. Ми застосовуємо в своїй практиці седацію – медикаментозний спосіб напівсну, при якому можна виконувати найскладніші або страшні, на думку пацієнта, процедури. Причому, вербальні функції і мінімальна чутливість зберігаються, але вщухають емоційні прояви дентофобії.

Седативні ін’єкції застосовуються внутрішньовенно і є безпечним способом як до введення, так і після.

Підготовка до седації

Особливої підготовки не потрібно, за винятком утримання від їжі і напоїв за три години перед операцією і утримання від алкоголю 24 години перед операцією. Також плануйте дану операцію заздалегідь, щоб фахівець зміг проконсультувати і підготувати Вас до процедури.

Після завершення процедури, протягом півгодини-сорока хвилин людина приходить до тями. Може спостерігатися невелика сонливість, запаморочення, слабкість, тому ми радимо не вести машину і не виконувати механічну роботу в день операції.

Протипоказання до седації

  • захворювання носоглотки і дихальних шляхів;
  • наявність черепно-мозкових травм;
  • епілепсія;
  • міастенія та інші захворювання нервової або м’язової системи.

До пацієнтів з такими ускладненнями, як синдром Дауна, аутизм, ДЦП седація застосовується рідко, тому що не підтримується в повній мірі вербальний контакт, проте лікування зубів під наркозом для таких пацієнтів можливо.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 15-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги