Рухома коронка: як розпізнати і виправити ситуацію?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
рухома коронка: як розпізнати і виправити ситуацію
Зміст
  1. Причини рухливості зубів
  2. Зняття рухомої коронки

Відчуття рухомого зуба не завжди є правдивим. Звичайно ж, пацієнт про це не знає – він всього лише описує те, що здається йому вірним. Що ж насправді є причиною рухомості зубів?

Причини рухливості зубів

Основною і найчастішою причиною рухомості зубів є пародонтит або атрофія кісткової тканини. Ці захворювання послаблюють ясенні зв’язки і структури кісткових тканин, що викликає нестійкість зуба в лунці. Іншою можливою причиною відчуття розхитаності є розцементування коронки на зубі. Про цю причину і піде мова.

Зняття рухомої коронки

  • Спроба зняття коронки. Якщо стоматолог діагностує рухомість коронки, він намагається її зняти, просто потягнувши. Якщо свій зуб не пошкоджений, то коронка знімається відразу. Якщо ж лікар діагностує тріщину зуба, краще знімати коронку поступово.
  • Коронка розрізається і знімається спеціальним інструментом з гачком на кінці. Важливо зняти всю коронку, навіть якщо вона ще функціональна. Це робиться для того, щоб в майбутньому не погіршити стан пошкодженого зуба.
  • Основа (кукса) зуба вивчається і обробляється. Важливо оцінити відсутність руйнування і карієсу кукси зуба, на якому фіксувалася коронка. В іншому випадку, видаляються каріозні тканини і виготовляється куксова вкладка (штифт) для опори коронки.

Якщо коронка буде встановлена ​​на невилікувані канали, пацієнт може повернутися до стоматолога зі скаргою на біль і коронку потрібно буде знімати для лікування каналів. Якщо у пацієнта немає можливості встановити нову коронку відразу, на цьому етапі протезування терапевт встановлює тимчасову коронку і перед фіксацією постійної повторно оцінює стан зубних каналів.

У разі тріщини кореня під коронкою, доцільним є лише видалення зуба.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги