Рідкі композити для передніх зубів: складності і переваги

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
рідкі композити для передніх зубів: складності і переваги
Зміст
  1. Коли використовуються рідкі композити?
  2. Чому реставрація передніх зубів більш складна?
  3. Переваги рідких фотополімерів

Чи доводилося Вам коли-небудь реставрувати передні зуби або «закривати» діастему рідкими композитними матеріалами? Якщо немає, але Ви над цим замислюєтеся, тоді ця стаття для Вас.

Коли використовуються рідкі композити?

Чому реставрація передніх зубів більш складна?

Передні зуби тонші, вони більш гладкі і більш прозорі. Від їх довжини, ширини і рівності також залежить якість кусання, вимови і прикусу. У роботі над передніми зубами основним завданням стоматолога є відтворення мікроанатомічної форми і структури передніх зубів, а це вимагає особливої ​​точності й обережності в процесі.

Основними «технічними» завданнями стоматолога в процесі реставрації є:

  • створення правильної вертикальної лінії у краю зуба;
  • забезпечення красивого і щільного переходу між композитом і емаллю/дентином;
  • підбір ідентичного зубу відтінку;
  • своєчасне і достатнє нанесення текучого композиту.

Якщо форма або структура зуба відтворені неправильно, це змінює світлопроникність і положення зуба, а також може викликати хронічне запалення ясен.

Переваги рідких фотополімерів

Рідкі композити завдяки своїй структурі можуть наноситься на будь-яку поверхню, навіть саму вузьку. У них низька в’язкість, а це забезпечує більшу точність нанесення.

Існують більш-менш в’язкі рідкі фотополімерні матеріали. Для ідеальної реставрації передніх зубів найчастіше використовується рідкий композит Tetric EvoFlow, оскільки він володіє тиксотропні властивості – особливістю субстанції звужуватися (розріджувати) при механічному впливі або розширюватися (згущуватися) при відсутності будь-якого впливу. Безпосередньо в процесі нанесення Tetric EvoFlow не розтікається, що дозволяє стоматологу створити необхідну форму і колір.

Особливих вимог по догляду за рідкими композитами не існує, проте, в залежності від місця установки можуть існувати деякі обмеження в харчових звичках. Дізнайтеся у свого стоматолога про можливості «рідкої» реставрації і способах індивідуальної гігієни для неї.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги